×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

Mājsaimniecībām atjaunota pērkona negaisa dēļ traucētā elektroapgāde

elektriba

Elektroapgādes uzņēmums AS “Sadales tīkls” pilnībā novērsis pērkona negaisa radītos bojājumus, un visiem klientiem elektroapgāde ir atjaunota, informē kompānijā.

Gan otrdien, gan trešdien pērkona negaisu skartajos reģionos bija vērojama nepastāvīga elektroapgāde. Trešdienas laikā AS “Sadales tīkls” izdevās novērst 90% no rīta fiksētajām vētras sekām. Naktī darbi turpinājās, un elektroapgāde ceturtdienas rītā ir atjaunota visā Latvijā.

AS “Sadales tīkls” trešdien bojājumu novēršanā iesaistīja 114 brigādes ar 319 elektromontieriem, kas intensīvi strādāja, lai samazinātu elektrotīkla bojājumus Latgalē, Vidzemē un Latvijas dienvidu daļā.

Apkopotā operatīvā informācija liecina, ka diennakts gaišajā un tumšajā laikā novērsti 75 vidējā sprieguma bojājumi un 200 zemsprieguma bojājumi, no elektrolīnijām noņemti 292 koki, savienoti trūkuši vadi 283 vietās un nomainīti 64 elektrolīniju balsti.

AS “Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un ievērot pastiprinātas drošības prasības, īpaši atrodoties elektrolīniju tuvumā. Iedzīvotājiem konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā, lūgums rīkoties atbildīgi un nekavējoties ziņot, zvanot uz AS “Sadales tīkls” klientu servisa diennakts bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404.

Jau vēstīts, ka otrdien vakarā pērkona negaisa izraisīto bojājumu dēļ bez elektrības padeves bija aptuveni 25 000 mājsaimniecību. Visvairāk elektroapgāde bija traucēta valsts austrumos  – Balvu, Rēzeknes, Daugavpils novados. Vislielākais atslēgto klientu skaits bija Ludzas un Krāslavas novadā, jo spēcīgā pērkona negaisa dēļ bez sprieguma bija Ludzas 110 kV (kilovoltu) apakšstacija un divas 110 kV līnijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+