×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Makaronu torņi un ķīmījšovi – RTU ādažniekus iepazīstina ar inženierzinātnēm

Foto: Ādažu novada dome, Monika GriezneFoto: Ādažu novada dome, Monika Griezne

Ādažos aizvadītajā sestdienā izskanēja pirmais Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) cikla “RTU skan Latvijā” pasākums, kurā ādažnieki un viesi varēja izmēģināt roku makaronu torņu un koka auto būvniecībā, vērot ķīmijšovu un dažādus fizikas eksperimentus, informē RTU Komunikācijas nodaļā.

Kā magnēts ādažniekus pievilka arī RTU Dizaina fabrikas demonstrētie 3D printeri. Pēc inženierzinātņu  iepazīšanas interesentiem bija iespēja uzzināt vairāk par studiju procesu RTU, baudīt RTU jauktā kora “Vivere” un instrumentālās grupas, kā arī deju ansambļa “Vektors” koncertu. 

“Šis patiesi ir ļoti noderīgs un iedvesmojošs pasākums,” sacīja Ādažu vidusskolas direktore Dace Dumpe, vērodama, kā viņas audzēkņi – jaunie ādažnieki – iejūtas jauno inženieru lomā un RTU studentu virsvadībā paši būvē, veido un rada dažādus priekšmetus.

“Man ļoti patīk matemātika,” atzina Ādažu vidusskolas 6. klases skolnieks Deivids Jēkabsons. Viņš pasākumā bija ieradies kopā ar vecākiem, kuri, redzot dēla aizrautību, atzina, ka labprāt novēlētu viņam inženiera karjeru, jo tā patlaban ir ļoti pieprasīta darba tirgū.

“Liela daļa mūsu skolas absolventu iestājas RTU, un daudzi no viņiem izvēlas studēt datorzinātnes, kas ir pieprasītas tirgū,” stāsta Ādažu vidusskolas direktore. Viņa lepojas, ka arī RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes dekāns Oskars Krievs ir Ādažu vidusskolas absolvents.

Direktore atzīst, ka “cilvēka dabā ir izvēlēties iet vieglāko ceļu”, tāpēc daudzi skolēni joprojām izvēlas studēt sociālās zinātnes. Taču Dumpe uzskata, ka ļoti liela nozīme ir tam, kā vispārizglītojošajā skolā skolēnus ieinteresē par eksaktajām zinātnēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+