×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Māksla uz T-krekla Laikmetīgās mākslas muzeja atbalstam

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kristīne Luīze Avotiņa

Fonds “Mākslai vajag telpu”, sadarbībā ar starptautiski atzīto modes dizaineru Ati Artemjevu, ir radījuši jaunu, laikmetīgās mākslas iedvesmotu T- reklu kolekciju, kura veidota ar mērķi iepazīstināt sabiedrību ar spilgtākajiem Latvijas mūsdienu mākslinieku darbiem, portālam LA.lv pastāstīja fonda valdes priekšsēdētāja Katrīna Leiškalne.

Projektā ir iesaistījušies tādi pazīstami mākslinieki kā Arnis Balčus, Katrīna Neiburga, Daiga Krūze, Ilze Avotiņa, Paula Zariņa, Kristīne Luīze Avotiņa, Paulis Liepa, Kristians Brekte, Māra Viška, Vija Zariņa, Ritums Ivanovs, Agate Apkalne, Ieva Iltnere un Jana Briķe.

Kā uzsver Katrīna Leiškalne, projekta mērķis ir ne tikai popularizēt talantīgākos Latvijas mākslas pārstāvjus, bet arī turpināt sabiedrisko diskusiju par Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību, kā arī veicināt interesi par mūsdienu aktualitātēm laikmetīgās mākslas procesos.

“Iegādājoties mākslinieciskā dizaina T-kreklu, tā jaunais īpašnieks varēs lepoties ne tikai ar ekskluzīvu modes dizaina elementu, bet arī ar ideju un vērtībām, ko tas pārstāv. Mēs ceram, ka mākslas dizaina T-kreklu kolekcija veicinās veselu kustību latviešos, kuri vēlas atbalstīt mūsu talantīgos māksliniekus, vienlaicīgi publiskajā telpā aktualizējot jautājumu par laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību. Tēlaini izsakoties, krekls simbolizē laikmetīgo mākslu, kas pašlaik ir pieejama ļoti ierobežotam cilvēku skaitam, bet mūsu spēkos ir to “izvilkt no skapja”, un dot sabiedrībai iespēju iepazīties ar mūsu talantīgo mākslas pārstāvju veikumu, kā arī radīt pieprasījumu pēc laikmetīgo kultūras vērtību pieejamības ikvienam Latvijas iedzīvotājam,” skaidro Leiškalne.

T-kreklu kolekcijas dizaina autors ir Atis Artemjevs – modes mākslinieks ar starptautiski atzītu grādu modes zinātnē, kas iegūts prestižajā Milānas “Istituto Marangoni”, – un viņa radītie unikālie un gaumīgie T-krekli iepriecinās gan pašu valkātāju, gan apkārtējo sabiedrību, kā arī kalpos kā lieliska dāvana vai suvenīrs Rīgas (Latvijas) viesiem. Leiškalne uzsver, ka krekli ir ražoti Latvijā, izmantojot vietējo amatnieku prasmes un darbu.

T-kreklu kolekcija ir ekskluzīva, un pārdošanā būs pieejams vien ierobežots vienību skaits. Krekliem tiks izveidots īpašs interneta veikals, tāpat tos varēs iegādāties labākajos Latvijas dizaina veikalos. Katram pircējam līdzi tiks iedota kartiņa ar informāciju par izvēlētā mākslas darba autoru un MVT.

Fonds “Mākslai vajag telpu” aicina ikvienu interesentu paust savu atbalstu mūsu māksliniekiem, nopērkot kreklu, nofotografējoties ar to un publicējot attēlu sociālajos tīklos, lietojot mirkļbirku (#) MVT.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+