×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Mamikina iesniegumu pārsūta policijai; Latvijas Radio pārmetumus noraida (1)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Ģenerālprokuratūra Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina (“Saskaņā”) iesniegumu, kurā viņš aicina izvērtēt iespējamu etniskā naida kurināšanu Latvijas radio, pārsūtījusi policijai, noskaidroja portāls “la.lv”.

Mamikins lūdza sākt kriminālprocesu pret žurnālistu Aidi Tomsonu.”Brīvajā mikrofonā” Tomsona nolasīja klausītāja vēstuli, kas pēc deputāta vērtētā bija nicinoša un vērsta pret bēgļiem.

Latvijas Radio Ētikas komisija nav saskatījusi pārkāpumus Tomsona rīcībā. Radio arī uzskata, ka deputāta rīcība, sākot šādu retoriku par vairāk kā četrus mēnešus iepriekš izskanējušu klausītāja komentāra nolasīšanu ēterā ir ne tikai apzināta sabiedriskās raidorganizācijas darba apgrūtināšana, bet arī mēģinājums ietekmēt sabiedriskā medija saturu, kas nepiedien Eiropas Parlamenta deputāta statusam.

Ēterā tika nolasīta vēstule, ko raidījums saņēma e-pastā. “Viss, ko jūs stāstāt [tēma par kailgliemežiem, kas tika apspriesta agrāk raidījumā] pārnesiet uz to, kas notiek Eiropā ar bēgļiem, vai tiešam nesaskatāt asociācijas? Ātri pielāgojas, daudz ēd, nomāc vietējas sugas, lai iedzīvotos [žurnālista smiekli]. Ko darīt? Ļauties vai lietot repelentus un indes pastiprinātā daudzumā? Tikai dabas norises nepakļaujas stulbo politiķu teorijām un tikai pasakiet, ka tā tas nav!” tika pausts e-pastā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Конечно, конечно. Как симптоматично. У нас же априори разжигать национальную ненависть могут только русские журналисты на русском радио. А для вас самих это просто норма, вы так к этому привыкли, что просто перестали даже замечать это.

Draugiem Facebook Twitter Google+