×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. jūnijs, 2014
Drukāt

“Latvijas Avīze” un “Latvijas Pasts” apbalvo lasītāju ieteiktos labākos pastniekus

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Rīgas labāko pastnieci Dzidru Litaunieci (vidū) sveica gan "Latvijas Pasta" valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs, gan komunikāciju vadītāja Gundega Vārpa (no kreisās), kā arī AS "Lauku Avīze" valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis (no labās).

“Latvijas Avīze” kopā ar uzņēmumu “Latvijas Pasts” pavasarī izsludināja vēstuļu konkursu “Mans pastnieks”. Balvas no “Latvijas Avīzes” saņēmuši labākie vēstuļu autori, bet “Latvijas Pasta” vadība apbalvojusi mūsu lasītāju ieteiktos labākos pastniekus. Visi kopā sakām paldies visiem vēstuļu rakstītājiem, konkursa uzvarētājiem un, protams, visiem pastniekiem, par kuriem bija rakstītas vēstules, bet kuri šoreiz pie balvām netika. Tvert sveikšanas mirkļus līdzi uz Zemgali un Kurzemi devāmies arī mēs.

Vienmēr smaidoša


“Ļoti liels prieks, ka varu uzrakstīt labos vārdus par mūsu pastniecīti Baibiņu, kas apkalpo gan mūs, remteniekus, gan brocēniekus. Vienmēr laikā, vienmēr smaidoša, vienmēr steidzīga, ar smagu somu. Pašai mājās liela saimniecība, bet strādā kā skudriņa. Nav jātērē naudiņa par autobusu, lai tiktu uz pilsētu pēc Ziemassvētku dāvanām. Baibiņa piegādā gan smaržas, gan sveces, gan palagu, un visu jau nevar uzskaitīt. Ceļi, kas viņai ir jāizbrauc, ir drausmīgi, it sevišķi rudeņos un pavasaros. Pensiju dienās gaidīt gaidām, jo zinām, ka viņa ienāks bez steigas, noteikti pajautās, kā ar veselību, dos padomu turēties. Lai Dieviņš dod veselību, ilgu strādāšanu mūsu Baibiņai!” Tā par Brocēnu pasta nodaļas pastnieci Baibu Dimzu rakstīja Aina no Remtes “Ābelītēm”.

Baiba Dimza “Latvijas Avīzes” un “Latvijas Pasta” kopīgi rīkotajā konkursā ieguva labākās pastnieces titulu Kurzemes reģionā. Saņemot atzinības vārdus, dāvanas un sveicienus, Baiba apmulsusi, kautri smaidot, stāsta, ka bez darba pastā vēl jau ik dienu jāpalīdz arī ģimenes saimniecībā, kurā ir 30 liellopi. Darbs ar cilvēkiem viņai patīk, tāpēc ik dienu nobrauktie vairāk nekā 120 kilometri paiet ātri.

Pastniece 
ar laimīgu roku


Par Kurzemes reģiona labāko pasta operatori pēc vēstuļu iepazīšanas suminājām Jaunpils pasta nodaļas vadītāju Sandru Prontekeri. “Šis gads mūsu meitenēm sākās ļoti grūti – pāreja uz eiro, rindas lielas, nervozitāte un cilvēki dažādi. Daudziem paspruka arī ne tie laipnākie vārdi, bet pretim vienmēr laipnība, savaldība un pieklājība. Kad laukā ir pelēks, ieejot pastiņā, kļūst gaišāk. Priecīgi sprakšķ krāsniņā malka, silti, tīri un gaiši,” vēstulē rakstīja Marita Dreimane no Jaunpils pagasta.

Pasta darbinieces atzīst, ka ziema nav bijusi viegla, papildu slodze, kas saistīta ar naudas maiņu, bijusi krietna. “Bija grūti, bet cilvēki tagad, pēc Krāj­bankas likvidēšanas, arvien vairāk uzticas mums kā valsts iestādei. Tāpēc cilvēki ienāk, pajautā padomu,” stāsta Sandra. Un uz veiksmīgām naudas lietām viņai esot laimīga roka – pirms kāda laika tieši viņa klientam izvilkusi lielo laimestu ar 7500 latiem. Šogad Jaunpils pasta nodaļa ieguvusi atpazīstamību arī internetā, kurā varot skatīt video, kā uz pastu ciemos dodas gulbju pāris no tuvējā dīķa.

Jau trešā naudas maiņa


Ķeguma pasta nodaļas vadītāja Biruta Žagata 27. maijā svinēja savu 32. darba gada jubileju. Arī Biruta atzīst, ka šogad grūtākais – naudas maiņa – jau aiz muguras. “Patiesībā bijām domājušas, ka būs trakāk, bet viss izdevās godam. Galu galā manā laikā šī jau ir trešā naudas maiņa,” smejot noteica Biruta. Viņa allaž rūpējas, lai pasta nodaļā būtu pēc iespējas plašāks preču sortiments, lai cilvēkiem gribētos šeit ienākt atkal un atkal. “Latvijas Pasta” valdes loceklis Egons Strazdiņš, sveicot labāko Zemgales reģiona pastnieci, atzina, ka “pasts turas uz šādiem darbiniekiem, kuri ar sirdi un dvēseli strādā ilgus jo ilgus gadus”.

Kafijas dzeršanai 
nav laika


Zemgales novada labākas pastnieces godā šogad cēlām Jēkabpils 2. piegādes punkta pastnieci Natāliju Kuršu, kuras ikdienas 180 kilometrus garajā pastnieces maršrutā ietilpst gan Jēkabpils pilsēta, gan Krustpils novada Kūku un Ābeļu pagasta iedzīvotāji. “Natālija ir jauna, enerģiska meitene no Kūku pagasta. Viņai piemīt precizitāte, atbildība, un viņa vienmēr ir smaidīga un atsaucīga. Natālija vienmēr ierodas laikus, neskatoties uz sliktajiem ceļiem gan rudenī, gan ziemā, gan pavasarī. Viņa ir pelnījusi būt par Latvijas labāko pastnieci!” tā konkursam rakstīja Iveta Alle.

Natālija par pastnieci strādā jau septiņus gadus un atzīst, ka darbs ir ļoti grūts un bijuši pat brīži, kad gribas aiziet no darba. “Mašīna mēdz lūzt, nākas iet kājām vai trīs stundas rakt kupenas. Taču atsaucīgie cilvēki un tas, ka darbs dod arī brīvības sajūtu, mani arvien notur darbavietā.” Natālija atzīst, ka cenšas savu darbu izdarīt pēc labākās sirdsapziņas, tāpēc laika sarunām ar klientiem gandrīz neatliek. “Manā maršrutā ir aptuveni 200 pensionāru, ja pie katra iedzeršu kafiju vai parunāšos par jaunāko dārzā izaudzēto, līdz naktij noteikti netikšu mājās. Tāpēc, ja varu, cilvēkus uzklausu, bet pārsvarā tās ir tādas īsas tikšanās reizes,” atzīst Natālija.

Jāiet laukā jebkuros 
laika apstākļos


Bet galvaspilsētā Rīgā labākās pastnieces godā suminājām Rīgas 9. pasta nodaļas pastnieci Dzidru Litaunieci, un viņas sumināšana norisinājās mūsu redakcijas telpās. Dzidra laba vēlējumus, dāvanas un kūku saņēma tieši no “Latvijas Pasta” valdes priekšsēdētāja Arņa Salnāja. Dzidrai darbā “Latvijas Pastā” aizrit trīsdesmitais gads. “Darbu sāku Lienes ielas pasta nodaļā un šos trīsdesmit gadus esmu mazliet pamainījusi pasta nodaļas, bet tajā rajonā vien strādāju. Kas ir grūti? Tas, ka jāceļas un jāiet laukā jebkuros laika apstākļos – lietū, sniegā, pa slidenām ielām. Bet mums ir svarīgs nesamais – mēs paši varam samirkt, bet korespondence mums jāpiegādā laikā un vislabākajā kārtībā. Īpaši grūti mums bija strādāt laikā, kad daudzus namus privatizēja, – vieni negribēja dot atslēgas, citi – teikt durvju kodu. Bet mums taču iekšā jātiek,” stāsta Dzidra. Pats spilgtākais piedzīvojums darba gaitās pastniecei gadījies kādā vasarā, kad kādā no māju kāpņutelpām piedzīvojusi un savām acīm skatījusi lodveida zibeni.

Rīgas reģionā par labāko pasta operatori suminājām Murjāņu pasta nodaļas vadītāju Mudīti Lūsi.

Latgales reģionā sveikti tika Krāslavas 1. pasta nodaļas pastnieks Ilmārs Dzalbs un Asūnes pasta nodaļas vadītāja Lorita Plokše.

Vidzemes reģionā par labākajiem darbiniekiem atzinām Jaunannas pasta nodaļas vadītāju Aigu Čerbikovu un Gulbenes 1. pasta nodaļas pastnieci Iritu Lauri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+