Mobilā versija
+5.1°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
22. februāris, 2015
Drukāt

Marisam Jansonam pasniegts Francijas augstākais kultūras apbalvojums (2)

Foto - AFPFoto - AFP

Piektdien,  20.  februārī, pēc koncerta Parīzē slavenais latviešu diriģents Mariss Jansons saņēma Francijas augstāko apbalvojumu kultūrā – Ordeni mākslās un literatūrā, informē Ārlietu ministrija (ĀM).

Mariss Jansons ar Karalisko “Concertgebouw” orķestri pirmo reizi uzstājās jaunajā Parīzes Filharmonijas koncertzālē (Philharmonie de Paris).  Koncertzāle tika atklāta janvāra vidū, tā ir arhitekta Žana Nuvela  jaunākais arhitektūras šedevrs un neapšaubāmi viena no modernākajām koncertzālēm pasaulē.

Pēc koncerta prezidents Lorāns Bails Francijas kultūras un komunikāciju ministres vārdā maestro Jansonam pasniedza Ordeni mākslā un literatūrā augstākajā pakāpē (Commandeur). Uz koncertu bija ieradusies un maestro ar šo augsto apbalvojumu apsveica Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes.

Ordenis mākslā un literatūrā (Ordre des Arts et des Lettres) ir Francijas goda apbalvojums, ko 1957. gada 2. maijā iedibināja Kultūras ministrija. Ar šo ordeni tiek apbalvotas personas, kuru radošie darbi ir snieguši īpašu devumu mākslas un literatūras jomā un kas ir veicinājušas mākslas un literatūras prestižu Francijā un pasaulē, skaidro ĀM.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Prieks par novērtējumu! Veselību, veiksmi un radošumu arī turpmākās gaitās!

  2. NO SIRDS PRIECĀJOS UN APSVEICU

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+