×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2016
Drukāt

Mazās pensijas: vairāk nekā 20 000 cilvēku Latvijā pensija ir zem 100 eiro (87)

Shutterstock ilustrācijaShutterstock ilustrācija

Tie ar tām 19 tūkstošu eiro pensijām dzīvo, cepuri kuldami. Bet kā tie, kam pensija tikai teju virs 70 eiro? Vai viņiem jāstāv ar cepuri rokā? Kā iespējams izdzīvot? Kas palīdz?

 

188. pants

Kāda ir vismazākā vecuma pensija Latvijā?

– Visi, kuriem ir uzkrāts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamais stāžs (šobrīd 15 gadi), saņem pensiju, lielāku par 70 eiro. Nav pilnīgi neviena gadījuma, kur saņemtu vecuma pensiju, mazāku par 70 eiro, – skaidro VSAA pensiju metodiskās vadības daļas vadītāja Baiba Felsberga. Bez pētījumiem skaidrs, ka ar tādām pensijām iztikt nevar. Ja šie vecie ļaudis tomēr ir dzīvi, kas viņiem sniedz dzīvei nepieciešamo iztikas līdzekļu daļu? Pirmais, kas nāk prātā, – bērni, sociālie dienesti, vēl arī biedrības un fondi. Sākam ar bērniem. Kā nesen televīzijas diskusijā “1:1” teica režisors Alvis Hermanis: “Ģimenes vērtības nozīmē dzemdēt bērnus un rūpēties par vecākiem – tik vien.” To pašu saka Civillikuma 188. pants – mums ir pienākums uzturēt savus vecākus un vajadzības gadījumā arī vecvecākus. Kā to saprast? Vai jau dzemdību namā bērns, spraucoties ārā no mātes klēpja, uz sienas redz sarkanu brīdinājumu: “Tu esi vecāku apgādnieks!”? Vai mēs esam tādi kā savu vecāku ķīlnieki? Skaidrs, ka tik traki nav, un saticīgās ģimenēs pieaugušie bērni savus vecos un trūcīgos vecākus atbalsta, cik nu spēj, labprātīgi un bez nekādiem pantiem. Bet ja lieta tomēr nonāk līdz tiesai? Vai vispār vecāki piedzen uzturlīdzekļus no bērniem tiesas ceļā?

Juristes Ieva Brantes praksē daudz šādu gadījumu nav bijis, tomēr viņa zina, ka tādi ir. Un tad svarīgas ir divas komponentes.

– Vecākam jāpierāda: pirmkārt, ka viņam nepietiek ar to naudiņu, kas viņam ir, un viņš nevar par sevi parūpēties. Un, otrkārt, ka viņš ir pildījis savu pienākumu pret bērnu tad, kad tas bija mazs (līdz pilngadībai). Ja nav uzturējis savu bērnu, tad nav arī tiesību saņemt no bērna uzturlīdzekļus.

Klasiskais gadījums. Pēc šķiršanās tētis visus savus īpašumus pārraksta savai jaunajai ģimenei. Tad viņam dzīvē viss pajūk. Un tēvs atceras – viņam ir bērns, no kā prasīt uzturnaudu. Bet viņš nav maksājis bērnam uzturlīdzekļus un nekādi nav ne palīdzējis, ne atbalstījis. Tad arī viņam nav iespēju saņemt no pieaugušā bērna uzturlīdzekļus. Un tas ir godīgi.

Strīdīgs jautājums ir situācijā, ja tēvam nav bijis līdzekļu bērna atbalstam, bet viņa vietā maksāja Uzturlīdzekļu garantijas fonds. Kā mēs zinām, šis fonds neko nedāvina, tā ir valsts nauda, tā ir mūsu – nodokļu maksātāju nauda, kas tēvam vienalga ir jānomaksā. Pa to laiku bērns ir pilngadīgs, nostabilizējies dzīvē, viņam ir sava ģimene. Bet tēvam dzīvē sāk iet labāk un viņš šo parādu valstij nomaksā. Un te ir jautājums – vai tēvs ir vai nav piedalījies bērna uzturēšanā. Un tiesa tad vērtē. Jo pēc fakta tēvs parādu ir atdevis, – skaidro Ieva Brante. Bet ko viņa domā par mazajām pensijām?

– Teikšu godīgi – man nav ne jausmas, kā šie pensionāri izdzīvo. Pat ar visu Sociālā dienesta palīdzību un pabalstiem, manuprāt, tas nav iespējams. Ir jāatzīst, ka saruna par pensijām faktiski ir saruna par nabadzības risku mūsu valstī. Tāpat, ka bez mūsu palīdzības un atbalsta mūsu vecāki noteiktā dzīves posmā vairs nespēs iztikt. Cits jautājums, ko darīt, ja paliec viens? Skumji… – secina Ieva.

Pievienot komentāru

Komentāri (87)

 1. Nu, bet cik ir iztikas minimums? Kur vispār tāds ir palicis, zem kura paklāja pabāzts? Godmanis savulak solīja, ka valstī nevienam zem iztikas minimuma nebūs. Pensionāram, jāpieņem, daudzos gadījumos tik ir, kā pensija. Pēdējo reizi, kad šo minimumu manīju, tas bija pāri par 200 eiro. Kā tad var maksāt gadiem pensiju zem iztikas minimuma???? Tā varētu dzīvot kara apstākļos, dažus mēnešus, pusgadu, bet ne jau pusi mūža….

 2. varu ziedod dzivibu saimes likvidesanai bet lai musu berni dzivotu laimigi

 3. pilnigas mulkibas un meli no vsaa puses—–nopirktie glevuli—–man mama par 23 gadu stazu sanem 78.87 eur.patevs ar 17 gadu stazu sanem 62 eiro—–ka sita var rakstit un melot—-raksta to ko tauta grib dzirdet—bet realo dzivi neuzrada—-tapec daudzi deputati pat tagad nezina-cik ir minimala alga–protam prekskam viniem to……………

 4. Ir cilvēki, kuri apgalvo, ka mazas pensijas saņem slaisti un nodokļu nemaksātāji. Pēc statistikas datiem Latvijā 71% pensionāru saņem pensiju, kura ir mazāka par 300 eiro. Vai 71% Latvijas iedzīvotāju ir slaisti?

 5. Dīvainākais ir lv.valdniekiem, ka jaņem piemēru kā citās valstīs mācās, maksāt pabalstus,narmālas algas un t.t.valdība uzliek austiņas vai pačuč saimā, jo pa nakti bija bija jaaptīra Latvija UN tauta!???

 6. Viss ir kārtībā.Šajā valstī nevajag dzīvot tik ilgi,lai saņemtu pensiju.Vajag prasties kaunu un laicīgi aizbraukt.Kas negrib braukt,lai mirst nost.

 7. Valdība rūpējās lai lai pensijas vecumu nesagaidītu, nodzīsim jūs līdz pēdējam? Citādāk nebūs valdībai ko zagt! Kamēr Lv. ir bērni un pensionāri, tos vēl varam aptīrīt!?Visu cieņu valdībai!!!

 8. Pensionāre, kurai pensija 10 X mazāka kā Bērziņam Atbildēt

  Daudzi jaunie raksta komentārus par slinkajiem pensionāriem. Biju grāmatvede skolā no laika, kad vēl algas mērījām tūkstošos (repšikos). Pēc tam – skolas direktoram alga 60 lati, skolotājiem no 40 līdz 45 lati, apkopējām 30. Un tā spīdzināja ilgi. Kādu pensiju nopelnīja šajos gados toreiz jau pirmspensijas vecuma strādājošie? Pēc tam sekoja neliels algas kāpums un tad krīze, kurā skolotājiem algu samazināja par 30 %. Vai tiešām valsts tīšām rīkojas tā, lai skolotājus pensijā ( tos, kuriem tagad ap 80 gadu) ātrāk iedzītu kapā. Tagad dzīvoju mājā, kur ir ap 15 pensionāru, no tiem 4-iem pāri 80 gadiem, dažiem jau pāri 90, bez tam bērnu dažiem vispār nav un vieniniekiem ir tikai viena doma- kā nomaksāt par apkuri, apgaismojumu, kanalizāciju un atlicināt zālēm. Protams, kam daļa par šiem vecīšiem, bet viņi savu mūžu atdeva izglītībai. Jāsaka gan, ka bijušie skolēni daudziem no viņiem ved pārtiku, apciemojot. Bet dažiem bērni strādā par skolotājiem un atkal cieš no valsts politikas attiecībā pret budžeta iestāžu darbiniekiem.

 9. Parādniekam liktu padzīvot ar 139 eur mēnesī. Vismaz gadu! Demogogs #$%&!

 10. Y, tie Berjozkini – Kājiņi un Rimšēvici vecākie ar tām 19 tūkstošu j€vriku pensijām dzīvo, salmenīcas, hūtes, mices, bubļas, pižikus, panamas, baklāvas, furažkas, pilotkas, keponus un bobrenes kuldami. bet nabagiem jāstāv, jāsēž vai jāguļ ar salmenīcām, hūtēm, micēm, bubļām, pižikiem, panamām, baklāvām, furažkām, pilotkām, keponiem vai bobrenēm rokā!

 11. Īrijā mazākā pensija ir 93 eiro NEDĒĻĀ par 10–14 darba gadiem.

 12. vajadzēja maksāt nodokļus nevis saņemt algu aploksnē ! no 20 000 lielākā daļa ir aplokšņu saņēmēji , kas savu pensiju jau ir iztērējuši !

 13. Eiropā šamie un mēs visi tagad esot… Ha!
  Pat Sociālā harta vēl joprojām parakstīta….
  Jau 25 gadu garumā vien biezo rebes, rebes kampšanā vien….
  Gnīdas…
  🙁

 14. Mēs te varam katrs izteikt savas domas,bet no tā jau nekas nemainīsies. Jo tie kam vajag to lasīt to nedarīs.

  • Daudzi no tiem,kam nav darba stāža dzīvoja laukos un viņiem nebija,kur strādāt.Tajā skaitā arī es.Un ne jau tāpēc,ka negribēja strādāt.Es 3gadus nostrādāju bez līguma,jo toreiz darba devēji to varēja atļauties.Tagad stāžam pietrūkst,bet vai tas kādu interesē?

 15. Cilvēki nav maksājuši nodokļus, algu saņēmuši aploksnēs, bet tagad sašutuši un tagad prasa palīdzību no valsts, t.i. no tiem, kas maksājuši nodokļus.
  Ko sēsi, to pļausi…

  • nevajag ,murgot ,,krista

   • Krista ir garigi nepieskaitāma trollenīte! 🙂
    piem. mana mamma par 6 bērnu (tsk viens invalīds) izaudzināšanu un strādāšanu mūža garumā (neatceros, ka būtu bijusi bezdarbniece, nesk. gadu pirms pensijas) – arī saņem tikai ~85eur. Paradnieka kgs tik gudri muld par demogrāfijas veicināšanu, bet realitātē tāds tītara burkšķis vien ir.

  • krista sēž Labklājības ministrijā un nezina, ka valstī bezdarbs un darba devēji nemaksā nedz sociālo nodokli, nedz oficiālu algu. vai nu aploksnē, vai uz Īriju.

  • Par ko tad šiem maksāja algu aploksnēs. Laikam, taču, par padarīto darbu. Kur tā darba rezultāti, laikam, tepat Latvijā. Ja darba devējs kaut ko sashēmoja uzņēmumam par labu, tad vainosim strādnieku – par likumu nezināšanu, par izglītības trūkumu, par to, ka bija priecīgs saņemt mazliet vairāk lai pabarotu ģimeni utt. Ko darīt ar tiem, kuri strādāja Padomijā 3 darba vietās, ja vienā vietā varēja būt tik 1 slodze, bet darbu bija 2x vairāk. 60 gadus Latvija tā tika būvēta un celta, par to tagad penšiem nabagu pabalsti, ne pensijas. Ja jau deputātiem vajag kā ES, tad pensionāriem arī – min 600,- mēnesī. Ja pietrūkst naudas, tad savilksim jostas visi, ne tikai tie, kuri uzcēluši Latviju.

 16. Latvija grimst nabadzībā. Toties augsta līmeņa amatpersonas peldas taukos

 17. Jansons paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauž, ka viņu «satrauc to iedzīvotāju likteņi, kuri bijuši gana atbildīgi pret sevi, citiem un savu valsti, tikai apstākļu sakritības dēļ nonākuši neapskaužamā situācijā», norādot, ka bieži tās ir personas, kurām atbilstoši starptautiskajam standartam būtu jāsaņem īpašāka valsts aizsardzība, proti, bērni, gados vecāki cilvēki, personas ar invaliditāti, strādājošas sievietes maternitātes periodā, nepilnās ģimenes, patvēruma meklētāji.

 18. Pēc viņa domām, «Latvijas sociālās realitātes aina skaitļos viennozīmīgi norāda uz to, ka Latvija grimst nabadzībā» – Tiesībsarga birojā norāda, ka Latvijā nabadzības riskam un sociālajai atstumtībai ir pakļauti 606 000 jeb 31% iedzīvotāju, Latvijā esot viena no lielākajām atšķirībām starp valsts turīgāko un trūcīgāko iedzīvotāju ienākumiem, tāpat 70% jeb 322 000 Latvijas pensionāru saņem pensiju, kas nav lielāka par 300 eiro mēnesī, līdz ar to Latvijā vērojams salīdzinoši augsts nabadzības riska īpatsvars tieši vecāku cilvēku vidū.

 19. Tiesībsargs arī uzskata, ka satraucošs ir tas apstāklis, ka Latvijā nabadzībai un sociālajai atstumtībai tiek pakļautas arī personas, kas strādā mazkvalificētos darbos un saņem minimālo darba algu, kas pēc nodokļu nomaksas pamatā ir vien 270 eiro, turklāt augstākais nabadzības risks vērojams Latgalē.

 20. Tiesībsargs Juris Jansons norāda uz sociālās drošības zemo līmeni Latvijā un uzskata, ka valsts grimst nabadzībā.Un jūs te visus ar mazajām pensijām saucat par slaistiem .Kur mūsu mazajā valstī tik daudz miljonāru ,stulbuma kalnagals .

 21. Abet es vienkārši pieņemšu lēmumu – manu algu palielināt pusotras reizes. Un – vsjo!

 22. nečīkstēt, izturēt visiem! Atbildēt

  Vai var kas būt vēl saldāks par apziņu, ka mēs, visi kopā, toties gan esam “uzraudzījuši” ar snaudošo fuktuku un nerdzošo VK, un arī izglābuši ar valsts nodokļu naudu visu “bankrotējušo” privāto komercbanku īpašnieku un viņu radinieku no bankas paķero naudu un ģimenē sadalītos īpašumus. Vai var kas būt vēl skaistāks nekā koektīvā apziņa par veiksmīgi un laikā sagādātu palīdzību šiem nelaimītē nonākušiem cilvēciņiem un viņu bērniņiem?

 23. Diemžēl nav jau tā, ka vecs cilvēks, pensionārs un uzreiz automātiski cienījams. Zinu cilvēku pensijas vecumā, kas kopš 1990. gada nestrādāja, principā. Dzīvoja uz savas mātes rēķina. Savus bērnus arī neuzturēja. Interesanti, vai viņš arī saņem kaut kādu pensiju un vai žēlojas, ka tā ir maza…
  Un ja saņem un tā pensija ir tāda pati kā tam, kas visus tos pašus gadus ir nepārtraukti strādājis, tad kur te ir loģika?

  • Lielākā daļa no šiem mazo pensiju saņēmējiem ir gandrīz bez darba stāža, vai bijušās oficieru (padomju laika) madāmas, kuras nestrādāja.
   Manuprāt, Valstij vairāk vajadzētu uztraukties par pensionāriem ar ļoti lielu darba stāžu un mazu neatbilstošu pensiju!

 24. Jā, tiešām kaitina tā čīkstēšana par mazajām pensijām. Pats pensiju saņēmējs ir vainīgs, kad nestrādāja un nemaksāja nodokļus, es 2 grupas invalīds par 3 nostrādātiem gadiem nopelnīju 245 eiro pensiju, kas ar nav liela, tāpēc turpinu strādāt, un maksāt nodokļus, lai pēc gada iesniegtu pensijas pārrēķinu un katru gadu saņemtu klāt 20 eiro, labi tas ir atkarīgs no katra gribēšanas un darba spējām. Par to dzeršanu ir taisnība, zinu piemēru no dzīves, kas brīvdienās nodzerās un strādā par minimālo algu, kaut gan, kuram nav kaut vai augstākās izglītības, var nopelnīt 900 eiro uz papīra, strādājot virsstundas un darbu, kas ir apmaksāts pēc stundas likmes, var arī apvienot vairākus darbus…

  • mazak vaig murgot dabū to darbu

   • Ja ir gribēšana tad var atrast darbus, no laukiem braucat īrēt dzīvokļus un strādāt kaut kur Rīgā. Es esmu atradis darbu, protams ir baigā slodze, 13 stundas dienā strādāju un 4 dienas pēc kārtas, kad pēc tam 1 vai 2 dienas ir brīvas. Bet uz papīra biju pat 1070 eiro nopelnījis, maijā vel visas 4 svētku dienas strādāju, kad maksā dubultā stundas likmi. Kad nav svētku dienas, tad ar virsstundām nopelnu 830 uz papīra, būdams invalīds un būdams parasts lielveikala kasieris, pilni lielveikali ar brīvām vakancēm, kurš gudrītis atļaujas pateikt, kad nav darba. Vel pilna nva mājaslapa ar citām vakancēm.

   • Mazāk vajag murgot,bet darīt!!! Nav ko čīkstēt, ar paplāti darbu neviens nepienesīs. Kā ieiet kaut kur internetā, tā mazas pensijas, mazas pensijas, bet paši ir padomājuši, vai to pensiju ir nopelnījuši.Cik čīkstētāji ir oficiāli maksājuši nodokļus, cik dzirdu, visi labprāt strādā nelegāli, paši saņem, šādi strādājot. Tad jau visi būtu laimīgi ja nostrādā 30 gadus par minimālo algu un grib saņemt 500 eiro pensiju. PSRS laikā vispār tādu pensiju nebija.

  • Kādus nodokļus bij jāmaksā 1951 -1955 gada dz, ? Tad cilvēki strādāja kolhozā, strādāja fermās bez brivdienām un atvaļinājumiem, bet to izpeļņu jau tagad neņem vērā. Nevajag visus pielidzināt dzērājiem un slaistiem, kuri saņem tik mazu pensiju, jo tie cilvēki jau tā ir apkrāpti, jo agrāk gāja pensija no 55, bet tagad no 65. Te visi tādi čaklīši, bet mazo pensiju saņēmēji, visi sliņķi un slaisti? Murgs.

   • šajā gadā dzimušie, nespēj saprast jaunos likumus, domā, kad nekas nemainīsies. Vairāk jau šeit tekstā ir minēts par invalīda pensiju, kad ir 70 eiro, bet 3 gadus jau varēja nostrādāt, pat nevajag pēc kārtas, pietiek ar 36 mēn. un nebūs tie 70 eiro, būs vairāk arī strādājot par minimālo algu. Labi, ja ir invalīdi, kuri nav spējīgi strādāt, tiem gan jābūt ir pensijai, vismaz minimums 300 eiro.

  • Tieši tā. Tie, kuriem tāda pensija ir bijuši pilnīgie loderi, vai nav maksājuši nodokļus. Un tagad redziet visi citi pie tā ir vainīgi.

  • Cik liela Tava alga un cik nomaksā nodokļos,ka pēc nostrādāta gada pārrēķinot pensiju pieliek 20 eiro??????? Es arī strādāju pietiekoši daudz aizgāja nodokļos-pie pensijas pieliks nepilnus 5 eiro

 25. Beidzot pasaka taisnibu par pensijam bet es domaju ka tadu ir daudz,daudz vairak,vinji vienkarsi nevelas stastit par savu nabadzibu un izmisumu. Ari man pasam ir tikai 123 eiri bet tas tomer ir vairak ka 70 es vismaz varu nedelju paest.Vai tagad kads doma par nabagiem? Jadoma musu valdibai ka vairak seit dabut ASV karaspeku . Bet ko vinji seit aizsargas un no kaaaaa? Daudz runa par patriotismu bet needis nav patriots un nekad nebus.

 26. Pastāstiet šito mūsu KOMISĀRAM Dombrovskim, kolīdz šis atkal vērs muti savam VEIKSMES STĀSTAM! Viņš tagad pie lielās šprices un gan jau neatteiks artaviņu paša renstelē novestajai tautai, ja vien būs saglabājis kaut kripatiņu kauna …

 27. Divu bērnu māte. Atbildēt

  Neviens bērns vecākiem NEPIEDER, jo nav lūdzis nākt šai pasaulē. Vecāku uzdevums un PIENĀKUMS ir izaudzināt savus bērnus līdz brīdim, kad viņi paši spēj par sevi parūpēties, pēc tam tos palaist vaļā. NAV un NEVAR BŪT tāds likums, kas noteiktu, ka bērnam ir PIENĀKUMS rūpēties par saviem vecākiem. Absurds! Interesanti, kurš tad ar saviem nodokļiem, ja ne strādājošie bērni, gādā par VISU pensionāru pensijām. Izrādās, ka ar to vēl nepietiek, jo vēl ir arī jārūpējas par saviem vecākiem! Nē un vēlreiz nē! Nav tāda pienākuma, ir tikai brīva griba. Ja tās nav, tad nekā! Tas jādara valstij.

  • Divu bērnu māte var runāt tādu absurdu…Tu taisies savus bērnus izaudzināt un”Attā,mīļie!”?
   Kā nav pienākums????Varbūt atceļam tiem bērniem visus pienākumus?Ja vecāki visu mūžu ir par bērnu rūpējušies, mācījuši, audzinājuši,uzturējuši,naktis negulējuši uztraucoties par bērnu, lasījuši piezīmes dienasgrāmatās utt.-viņi nav pelnījuši, ka tas bērns kādreiz tomēr palīdzēs viņiem par to visu mūžu( ne jau tikai 5 gadiem), ko viņi ir ieguldījuši viņa audzināšanā???Tieši tāpēc ir tas punkts”ja vecāki ir rūpējušies par bērnu”.
   Tā ir elementāra lieta,kuru bērnam jāiemāca-viņam bez likuma ir pienākumi pret vecākiem.Cieņa pret vecākiem.

  • Nata> divu bērnu māte Atbildēt

   Tieši tā!, jums piekrītu 100%. Nav un nevar būt tāds likums – uzturēt vecākus!
   Kāpēc tad mēs visu savu mūžu – 40-50 gadus strādājam un uzturam aizejošos pensionārus no mūsu samaksātās nodokļu naudas? Tā loģiski vajadzētu turpināties, nevis uzlikt vēl slogu bērniem!!!
   Nav taisnība, arī komunistu laikos maksāja pensijas, vismaz ar tām varēja iztikt, nevis kā tagad.
   Vajag strādāt savā mūža, maksāt nodokļus un kad iesim uz vēlēšanām , tad beidzot sāksim domāt, vai mums šādu izšķērdīgu, nesaimniecisku, loderīgu, atbildību nenesošu Saeimu vēlēt? Jāmaina VĒLĒŠANU LIKUMS, jo mēs – nodokļu maksātāji vairs nespējam apmaksāt ELITES IZDEVUMUS. mŪSU PROBLĒMA NAV TIK DAUDZ NABADZĪGIE, KĀ PĀRLIEKU BAGĀTIE, KURU ALKAS PĒC EKSTRĀM NAV MŪSU SPĒKOS!!
   Tagad mēģina sanaidot tautu savā starpā. Domāsim beidzot katrs ar savu galvu!

   • Nu ko var d*** ? Mēs ar saviem nodokļiem neuzturam nekādus pensionārus !!! Mēs maksājam nodokļus , lai nodrošinātu SEV pensiju. Un tā ir milzīga atšķirība !!!
    Fakts , ka valdība privāti ir iztērējusi visu pensiju fondu privatizējot LPSR atstāto mantojumu un tagad tērē ienākošos sociālo nodoklī tekošo pensiju izmaksu segšanai , nekādīgi nedrīkstētu ietekmēt Jūsu apziņu , ka tā ir pareizi un tā drīkst būt …

 28. kapec tik mazas pensijas…tapec ,ka nestradaja jauniba.dzerstijas ,slinkoja un nav staza.Un,tikai tapec.Lai tagad ubago ,strada laukos un piepelna iztikai.Un protams,ja vecaki,vai viens no vecakiem nav audzinajusi,skolojusi bernu,bet flederejusi,dzerusi ,pametusi,tad protams,ka berniem nav jauztur un japalidz vecakiem.Skarbi…bet ta ir.Lai pasi tagad sev palidz.Nav cilvecigi,bet pamest mazu nevarigu berninu bija cilveciski.Es pat valsts vieta tadiem nepalidzetu vecakiem.Nekadi pabalsti..Lai sanem ko pelnijusi.Bet tadus kurus audzinaja,kur vecaki ziedoja savu dzivi naudu ,milestibu ,tadiem berniem obligati japalidz saviem vecakiem,kuri visu muzu ir stradajusi.DOTS DEVEJAM ATDODAS!

 29. Tiem, kas dzimuši sākot ar 1952. gadu, neskaita piemaksu par padomju laika darba stāžu un dažam labam tie bija ražīgākie gadi!
  Ko darīt, ja 0,01 eiro pārsniedz trūcīgā statusa izpeļņas robežu? Mums, piemēram, kad pielika pie pensijas 2 eiro,(man ir invaliditātes pabalsts)trūcīgā statuss vairs nepienācās, jo par 2 eiro lielāka pensija jau pārsniedz to robežu, kad var saņemt visus rakstā nosauktos “labumus”.Ko lai dara šajā gadījumā?

 30. Un kurš vainīgs?, arī V. Lapčenokam ļoti maza pensija, un kurš vainīgs ?

 31. jaunā paaudze- esiet vismaz gudrāki! nemaksajiet nodokļus vispār un kopš pirmās algas, lieciet nost un krājiet. Tie,kas strādā godīgi un maksā nodokļus-iznākums ir rakstā minētais… bet vispār ja būtu iespējams tos ”augstos” uzlikt uz max 500 eiro algu mēnesī,līdz savedīs kārtībā sistēmu,lai vecīši un bērni nebūtu uz eksistēšanas sliekšņa. Tam vajadzetu palīdzēt-sākt kustināt smadzenes…

  • Tikai nevajag muldēt! Kur palika padomijas laikos sakrātā nauda? Izdalīja ar 200 un palika čiks!
   Stāža jau nav tiem, kas nestrādāja, jeb nemaksāja nodokļus. Protams, neies jau Valstij atgrūst to, kas pašam noder. Tāpēc tagad ir kā Krilova fabulā “Kāpēc klājas tev tik vāji, vai nemaz tu nestrādāji?”

 32. Kādi ir likumi kuri pieļauj 20.000 pilsoņu diskrimināciju ! Ja migrants var saņemt 295Eiras tad nozīmē ka Latvijas iztikas minimums ,minimālā pensija ir 295 Eiras/ mēnesī ! Ja tikai 9 mēnešus,tad pensionāram arī ik gadu 9mēnešus 295 eiras un atlikušos 3 mēnesus 100eiras, manprāt Godīgi !

  • Vispār jau apbrīnojami – komentāros sēž it kā pensionāri un invalīdi ar ļoti, ļoti mazām pensijām, taču laiks un nauda, lai būtu dators un internets, ir sanākusi?! Var jau būt, ka viņi visi pašlaik atrodas mazajās Gaismas pilīs – bibliotēkās – un pārtiek cītīgi no “dvēseles barības”…

  • Varbūt vajadzēja vienkārši strādāt, nevis tēlot sienāzi (pēc fabulas).
   Jā, valsts pārvalde pārvalde ir briesmīga, bet daudziem sienāžiem arī tas ir vēl pārāk daudz.
   Vai tagad maniem bērniem būtu jāuztur visi šie traļi-vaļi.

   • Ej tak tu di…st. Nu strādāju,mocījos. Veselība pasliktinājās ar katru dienu. No pilnas slodzes pārgāju uz pusslodzi. Respektīvi 180 latiem mēnesī. Vienk. vairāk fiziski nevarēju paveikt, bet ārsti diagnozi nevarēja noteikt. Un, ko domājies. Pēc trīs gadu ņirgāšanās no ārstu puses-atrada nopietnu un retu ligu Beļģijas laboratorijā Invaliditātes grupas pensiju aprēķināja tieši no pēdējo triju gadu iemaksām, kad strādāt bija ļoti grūti un pelnīju ļoti maz (daudz prasīju brīvdienas, lai braukātu pie neskaitāmiem ārstiem). Tagad, skatoties uz nožēlojamajiem 150 eiro mēnesī, nevaru sev piedot to, ka vispār strādāju- sevi fiziski un garīgi mocīju krieviski Čerez ņemogu. Ņirgāšanās!

 33. Valdība neliekas traucēta ka 20.000 Latvijas pensionāru saņem NOPELNĪTĀS -100Eiras ,bet MIGRANTAM jau garantēti 295 Eiras UZ PAPLĀTES !!!

 34. “– Teikšu godīgi – man nav ne jausmas, kā šie pensionāri izdzīvo.”
  Apm tā: no 125 kg gada laikā uz 95, tālāk iet lēnāk, uz 82,5 kādu turpmāko 3 – 5 g. laikā.
  Vēl tālāk, pagaidām nezinu.

 35. Vai par kreditlinijas.lv neesat dzirdējuši ? Ir skaidrs, ka pensiju sistēma Latvijā nav taisnīga un visi to zina. Bagātajiem tas ir bonuss, pārējiem izsmiekls.

 36. Pensiju sistēma Latvijā nav pareiza. Ja pensijai ir jānodrošina cilvēka cienīga dzīve, tad tādā apmērā arī ir jāmaksā. Ja tas ir bonuss šeptīgajiem, tad šāda sistēma vispār nav vajadzīga. Cik daudzi ir pensionāri, kuru ikdienā meklē KREDITLINIJAS.LV lai samaksātu komunālos vai aizietu pie ārsta.

  Valsts attieksme ir pārāk divkosīga šajā jautājumā. Visi zina, kas būtu jādara, bet izliekas par muļķiem un nedara.

  • Lai saņemtu cienīgu pensiju ir tomēr arī jāmaksā nodokļi. No minimālās algas nekāda dižā pensija nesanāks.

   • Aizgāju no darba 70. gados. No tiem 20. gadi jau šajā Valstī Darba stāžs 56. gadi. Pensija 300. eiro. Pielika pie pensijas 3. eiro , kurus jau iepriekšējā mēnesī dubultā atņēma pieliekot pie komunālajiem pakalpojumiem PVN un maksu par elektrības piegādi. Kad sāksies apkure, vienā mēnesī Valsts paņems atpakaļ visu plānoto gada piemaksu . Tā kā nevajag d….st bumbiņas par aploksnēm un nodokļiem.

 37. Esmu pensionāre ar 50 gadu darba stāžu, un arī mana pensija nav liela (nu nebija tas gods strādāt “pareizajā vietā līdzās pareizajiem cilvēkiem”). Turpinu strādāt… Mans jautājums – kāpēc bērnu pienākums būtu uzturēt vecākus un vecvecvecākus vecumdienās? Es nemaz nevēlos, lai mani kāds balstītu un stutētu – tas ir pazemojoši. Bērni taču nav krājbanka, kurā iegulda no mazotnes, lai vecumdienās izņemtu “paša sakrāto” (pie mums gan arī bankas nav drošs iestādījums!). Un kas tās par tādām tirgus attiecībām? Varbūt tāpēc mūsu valstī arī ir tik maz to jaundzimušo bērnu? Mūsdienās bērni paši rosās kā iznāk un ne vienmēr savā valstī (jādomā, ka ne aiz labas dzīves svešumā jāuzturas?!) Bēda ir tā, ka mūsu “virsotne” jau labi sen ir atrāvusies no zemes un tautas, un lidinās
  kaut kur mākoņos… un no tāda attāluma rūpēties par kādu ir neiespējami.

 38. Jā arī man ir maza pensija.Pēc 90-tajiem darbu atrast bija grūti.,manā vecumā.Atradu kaut kad Rīgā,braukāju katru dienu 100 km. turp atpakaļ no darba un uz darbu.Stāžs ir 25 gadi +slimošanas laiks,ko kā 2.gr. invalīdei neieskaita .,jo grupa nav uz mūžu.Tagad strādāju mājās,roku dārzu ar lāpstu ,lasu zarus mežā ar rokas zāgi sazāģēju,tā es dzīvoju.Un reizēm domāju ,kāpēc vajadzēja mainīt to iekārtu pret šito,kas ir tagad.Kāda velna pēc???????????Tie,kas grib saprast sapratīs,kas nesaprot neskaidrošu

  • “kāpēc vajadzēja mainīt to iekārtu pret šito,kas ir tagad…”
   Jā, mammīt, diemžēl nespēju tev palīdzēt kaut ar santīmu…
   Bet par toi iekāratas maiņu: ne mums kāds ko prasīja, ne mēs ar ko mainījām – pati lielā un bagātā Krievija vairs savu režīmu vnk. vairs nespēja uzturet.

 39. 37 gadi darba stāžs, 3.grupas invalīda pensija zem 80 eiro, kaut pakaries, bet katru gadu pieliek mēnesī tik 1 eiro.
  Gribi dzīvo, negribi – pakaries!

 40. Labdien!
  Es ļoti atvainojos,ka tērēju jūsu laiku lasīšanai.diemžēl esmu spiesta lūgt līdzcilvēku palīdzību…esmu 2.grupas invalīde pēc mikroinsulta,saņemu pensiju saja sakara.138 eiro.dēls macas tehnikumā.jaiegust kads arods,lai varetu stadat.no sis naudinas nespeju nodrosinat deela maacibas un uzturu,jo vel ir ari maksajumi.darbu praktiski seja izkemota..Būtu loti zel,ja delam naktos partaukt maacibas.mums iet loti gruti,ticiet man,..gan ar iztiku,gan ar deela braukasanu uz tehnikumu.varetu jau dzivot kopmitnes,bet tad vinam vispar nebus ko est,ta es vismaz ko sačubinu,kad atbrauc.edam reizi dienā.ja jus vai jusu draugi esat spejigi un veloši palidzet,es busu pazemigi pateiciga.ticiet man-lugt nav viegli.mans konta nr.LV92HABA0551031654990.pers.kods 230160-11073 Lūdzu palīdziet,no visas sirds lūdzu.

 41. Cerams, ka pienāks laiks un diena, kad mūsu Saeimai apskaidrosies galvas, ka ir jāpaaugstina pensijas par vairākiem 10 euro, tas būtu vismaz kādi 60 euro. Ja skatāmies citu valstu pensijas vecuma cilvēkus, kuri braukā ceļojumos, tad kāpēc mūsu pensionāri to nedrīkstētu.

 42. Vards: Mirla Vecene. Atbildēt

  Man Cienīt, Komentārist ir Tāda lieta Esmu tuvu simts gadiem,bet pienāca draudu vēstule :- Neesmu ar valsti norēķinājusies caur ViD”, nu ir draudu vēstule klāt.Maksā Vecā! Pati rij šudus, Vari rīt purvā sūnas, vari ēst smalkus akmentiņus un visu citu ko atrodi uz zemes tas ir ēdams. Lūk Tā mani paziņas, ja nav kas palīdz nomirt laikā: staigā kā vēlies apēd ko dabū rīklē iekšā un dirsu sedz ar zāli. Tas viss
  par to ,ka tev pienākuma apziņas nav pret valsti- māti. Nelasi vēstnieku. Maksā Tu sūda vecene
  . Valsts tā tagad nolēma. Un maksāsi lidz sprāksi tu maita!!

 43. Ka bērni var mani uzturēt, ja paši kuļās kā pliki pa nātrēm… pa īres dzīvokļiem… pašiem bērni jābaro, jāapģērbj, jāskolo…”brīvvalsts” iesāka ar to, ka atņēma (denacionalizēja) mūsu mājokli, tagad 10x lielāka īre jāmaksa… kas svarīgāks- veči vai jaunā paaudze? Veči ir pelnījuši papildus naudu par to vien, ka dzīvo šajā zemē, kur ar godīgu darbu pie bagātības nekad netikt…

 44. Labak nemt snori roka,ka var iztikt ar tadu pensiju?Reali aiziet zalem un arsta izmeklejumiem,pensionari paklauti bada merdesanai!

 45. Toties dažiem Latvijas pensionāriem pensijas ir lielākas par 3000 eur/mēn. Līdz ar to vidējā penaija nemaz tik maza nesanāk, domājams.

 46. Visu mūžu strādāju, maksāju nodokļus, esmu ar izglītību, alga ne visai liela, bet iztikusi esmu, taču pensija nemaz tik liela nekrājas. Dažreiz liekas, ka mūsu valstī ir negodīga politika pret cilvēkiem , kuri maksā nodokļus. Ja neesi strādājis, tad nevar gaidīt lielu pensiju, kaut iztikt gribas un vajag visiem. Cilvēki ar mazu stāžu grib lielas pensijas, bet ko lai saka tie, kuriem ir darba stāžs un tāpat vecumdienās nebūs stabilitātes un drošības. Valstī pensijas vecums visiem bīstams, jo esam nabagi.

 47. – Vecākam jāpierāda: pirmkārt, ka viņam nepietiek ar to naudiņu Atbildēt

  Kaut kas ir jāupurē lai valdībai klātos labi …………. un algas pieceltu,ik pa laikam.

 48. Rakstot par pensijas apmēru, svarīgākais ir rakstīt klāt darba stāžu. Vēl vismaz gadus 10-15 dzīvos pensionāri, kuri galvenokārt pensiju pelnīja līdz 1996. gadam, tātad no reģistrētām iemaksām nekas nav atkarīgs.
  Nesaprotu, kā darba stāžs var būt 20 gadu, tikai. Ja nav jāsēd cietumā, strādāt 40 un vairāk gadus ir tikai normāli.
  Pensiju likuma lielākais trūkums ir tas, ka tie gadi līdz 1996. novērtēti pēc tā, kā iemaksāja šajā nolādētajā gadā, tāpēc kautkāds Bērziņš, kas bija krievu laika nomenklatūrā, līdz ar to ieņēma augstu posteni jaunajā sistēmā, saņem augstu novērtējumu par padomju valdībā strādāto.

 49. toties, mums ir slānis, kuriem ir Eiropai un pasaulei adekvātas algas, kompensācijas un prēmijas. Nav nākotnes šai valstelei un vienalga vai tie būs Austrumi vai Rietumi. Providence nemīl neharmoniju. Pēcāk varēsim atkal sūkstīties, par ko latviešiem tāds liktenis

  • tad kad likvidējās kolhozi,daudzi laukos palika bez darba.un nonāca apburtajā lokā…nevar izrauties,jo nav naudas,un nav naudas jo nevar izrauties,un laukos tas turpinās vēl šodien ar atsevišķiem izņēmumiem.

  • Var, var…strāadājot bez partraukuma dabūt mazu darba stāžu, proti, vnk gadus neatzīst, jo nav draba grāmatiņā zīmoga/paraksta, arhīvi tukši, jo pārejas gados ziņas netika nodotas/ievadītas, papīri sen pazaudēti. Otrkārt, darba devēji nesamaksājuši nodokli, arī tos gadus neieskaita. Tā lūk!

 50. Es strādāju no 2005 gada smagu darbu,bet bija jāstrādā neoficāli neviens citādi neņēma darbā. Un biju laimīga kad es kautko saņemu,jo nebija cits darbs dabūjams. Tas vis lielais bardaks Latvijā likumu nesakārtotība. Un saimā šie visi miljonāri cīnījas par sevi lai uz iedzīvotāju rēķina iedzīvotos viņi. Tur būtu daudz ko runāt.

 51. Svarīgi gan akcentēt, ka daudzi Latvijas meži pieder skandināvu pensiju fondiem, un Skandināvijas labklājības valstīm ir jānodrošina saviem iedzīvotājiem labas pensijas. Prieks, ka varam dot savu artavu tajā!

 52. no slimas galvas parbida uz veselu,kapec maniem berniem mani butu jauztur ,ja nostradatais 40 gadu darba stazs,bet pensija ir tada ,ka nevar savilkt galus ,,,,KAAPEC??????????????

Draugiem Facebook Twitter Google+