Ekonomika
Bizness

“Media Support” pārpērk “Radio SWH”1

Noslēgusies “Radio SWH” pārpirkšana – kaut arī tika runāts par diviem pretendentiem, visticamākais raidstacijas kontrolpaketes pircējs ir SIA “Media Support”, kas savukārt pieder Austrijā reģistrētajam “Baltic News Network GmbH”.

SIA “Media Support” galvenais darbības veids ir informatīvie pakalpojumi, un tas uztur portālu “Baltic News Network” bnn.lv. Izskanējis, ka caur to finansēta arī Artusa Kaimiņa “Suņu būda”. Tā vienīgais valdes loceklis ir Aivars Gobiņš, kas ieņem amatus vēl 25, pārsvarā Ventspils, uzņēmumos, kas saistīti ar Šveices advokātu Rudolfu Meroni.

Pēc “Kantar TNS” datiem, “Radio SWH” ir ceturtā populārākā raidstacija pēc klausīšanās laika un aptver 7,8% auditorijas. AS apgrozījums turas ap 2,5 miljoniem eiro, bet pērn bija 14,5 tūkstošu eiro lieli zaudējumi. Pirmoreiz AS “Radio SWH” tika pārdota 2007. gada novembrī.

Saistītie raksti

Uzņēmumu reģistrā pēdējās izmaiņas a/s “Radio SWH” vadības sastāvā notikušas šā gada 6. aprīlī, kad valdes priekšsēdētāja amatā nāca Jānis Šipkēvics, bet padomes locekles Ivetas Kūliņas vietā tobrīd nāca Igaunijas pilsonis Tomass Luhats. Igaunijas pilsone Tatjana Tolstaja padomes priekšsēdētāja ir kopš 2015. gada. Parasti akciju sabiedrības padomes priekšsēdētājs ir īpašnieka pilnvarots pārstāvis vai pats īpašnieks. T. Tolstaja vada kinoteātru tīklu “Cinamon”, savukārt Tomass Luhats ir tā izpilddirektors.

Runā, ka uzņēmums “Media Support” par 2,2 miljoniem eiro iegādājies Tatjanai Tolstajai piederošās 80% kapitāldaļas. Jānis Šipkēvics paliek mazākuma akcionārs, bet maz ticams, ka pēc īpašnieka maiņas paliks par valdes priekšsēdētāju.

LA.lv