Dabā
Medības

Mednieks praktiskais. Pašgatavots medību tornītis uz trim kājām1

Foto: Linda Dombrovska

Medību tornītis teju ikvienam medniekam ir kārota lieta. Ja veikalā iegādājamais šķiet par dārgu vai nevieš uzticību izmantotie materiāli, tornīti var izgatavot arī pats.

Nepieciešamie materiāliŠim mērķim būs vajadzīgas trīs 2646 mm garas kvadrātcaurules 25x25x2 mm (izmaksas 13 eiro), 13 metri 15x15x1,5 mm kvadrātcauruļu (izmaksas 11 eiro).

Būs vajadzīga 4 mm bieza metāla plāksne (vienādmalu trijstūris ar malu garumu 300 mm). Šāds metāla gabals izmaksās apmēram piecus eiro.

Noderēs arī trīs aptuveni 70 mm gari 30x30x2 mm kvadrātcaurules gabaliņi, kas maksā aptuveni eiro. Jāsameklē arī neliels finiera gabals, bet automobiļu kapsētā jāiegādājas vieglās automašīnas aizmugurējā riteņa rumba, piemēram, no automašīnas Toyota Yaris ar trumuļu bremzēm. Tā maksās aptuveni desmit eiro. Kopā aptuveni 40 eiro.

Kvadrātcaurules sametina atbilstoši zīmējumam. Atsaites ierīko 1200 mm augstumā, mērot no kāju apakšas. Tās nodrošinās stabilitāti.

Pie trijstūra plāksnes piemetina 30×30 mm kvadrātcauruļu gabalus tā, lai tajās vēlāk atliktu tikai iestiprināt tornīša kājas (mežā tornīti saliekot). Protams, pastāv iespēja veidot šarnīra savienojumus, kas atvieglos uzstādīšanu.

Savukārt to, ka sēdekli iespējams ērti pagriezt, nodrošinās riteņa rumba ar tajā esošo gultni. Rumba neļaus sēdeklim šūpoties pat zem dūšīga mednieka svara. Rumbas ārējā daļa izgatavota no čuguna, tāpēc pie trijstūra plāksnes to labāk pieskrūvēt ar skrūvēm. Savukārt iekšējā ir no tērauda. Pie tās sēdekļa konstrukciju vienkārši piemetina.

Ievērojot norādītos izmērus, sēdekļa augstums būs nedaudz vairāk kā 2,5 metrus no zemes. Pietiekami, lai ievērotu medību noteikumu prasības. Tornītis nebūs smags, un to viegli varēs aiznest līdz vēlamajai medību vietai. Uzstādīšana aizņems vien dažas minūtes.

Vairāk lasiet žurnālā Medības

LA.lv