×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
9. augusts, 2016
Drukāt

Meilutīte bez zelta, asarās un tomēr lepna, ka pēc elkoņa lūzuma atgriezusies elitē

AFP/LETAAFP/LETA

Pirms četriem gadiem Londonā pasauli pārsteidza lietuviešu pusaudze Rūta Meilutīte, kļūstot par olimpisko čempioni 100 metru brasa peldējumā. Arī tagad Lietuva cerēja uz 19 gadus jaunās peldētājas medaļu, tomēr no Rio nāksies atgriezties ar septīto vietu. Arī objektīvu apstākļu dēļ – pērnajā septembrī sportiste pēc kritiena no velosipēda salauza elkoni un tobrīd nemaz necerēja nokļūt olimpiādē.

“Pat nezinu, ko teikt. Tiešām nezinu… Atdevu visus savus spēkus. Varbūt pašlaik neesmu laimīga, bet padomājiet, cik daudz visa esmu atdevusi pēdējos četros gados. Pagājušajā septembrī pēc rokas lūzuma biju pārliecināta, ka Rio nevarēšu startēt. Tādēļ esmu laimīga būt šeit. Es atkal esmu finālā, pārstāvēju tajā savu valsti un nokļuvu starp pasaules labākajām peldētājām. Esmu priecīga par to. Rezultāts nav tāds, kādu gribēju, bet es tiešām nevarēju… Ir labi, paldies visiem par atbalstu,” pēc izkāpšanas no peldbaseina, sarūgtinātām grimasēm Meilutīte dalījās iespaidos ar “Lietuvos Rytas” žurnālistiem. Netika slēptas arī asaras, kuras tika izraudātas uz trenera Džona Rudija pleca. Lielajā sportā laimes asaras tiek tikai uzvarētājiem, lai gan Meilutītes septītā vieta nav peļams rezultāts. Latvijas peldētājiem tas ir kā tāls un neaizsniedzams sapnis.

Londonas olimpiskais zelts nebija Meilutītes vienreizējs zvaigžņu lidojums. Gadu vēlāk lietuviete trīs reizes laboja pasaules rekordu, 100 metru brasā Barselonā kļuva par pasaules čempioni, divreiz īsākā distancē tika pie sudraba, bet 2015. gadā pasaules čempionātā Kazaņā 100 metru distancē izcīnīja otro vietu.

Zelta medaļu Riodežaneiro olimpisko spēļu 100 metru brasa peldējumā izcīnīja ASV peldētāja Lilija Kinga.
Šī peldējuma finālā Kinga uzstādīja jaunu olimpisko rekordu un finišu sasniedza pēc vienas minūtes un 4,93 sekundēm, par 0,57 sekundēm apsteidzot krievieti Jūliju Jefimovu, kura iepriekš bija izcietusi diskvalifikāciju par dopinga lietošanu. Pie bronzas medaļas pirmdien tika cita ASV peldētāja Keitija Meili.
Savukārt 19 gadus vecā Meilutīte, kura šajā distancē uzvarēja pirms četriem gadiem Londonā, šoreiz bija tikai septītā. Finālu viņa uzsāka veiksmīgi, turoties pirmajā četriniekā, taču beigās savas pozīcijas zaudēja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+