Latvijā
Sabiedrība

“Latvijas Mediji” kļūst par partneri TV3 akcijai “Latvijas lepnums”0


Katru gadu akcijas "Latvijas lepnums" nobeigumā notiek svinīga apbalvošanas ceremonija ar valsts augstāko amatpersonu dalību.
Katru gadu akcijas "Latvijas lepnums" nobeigumā notiek svinīga apbalvošanas ceremonija ar valsts augstāko amatpersonu dalību.
Foto: Dāvis Ūlands/F64 PHOTO AGENCY

Ugunsdzēsējs, kurš izglāba ārā pa logu lecošu sievieti, ģimene, kas devusi mājas kuplam audžubērnu skaitam, divi puikas, kuri paglāba sirmgalvi no ugunsnelaimes, – šie ir tikai daži no iedvesmojošajiem stāstiem par akcijas “Latvijas lepnums 2018” laureātiem. Nu laiks “Latvijas lepnumam 2019”.

Jau sešpadsmito gadu tiek izziņota akcija “Latvijas lepnums”, kuras organizēšanā šajā reizē iesaistās arī akciju sabiedrība “Latvijas Mediji” un laikraksts “Latvijas Avīze”. Tāpat kā līdz šim, ļaudis ir aicināti pieteikt savus līdzcilvēkus, kuri citu labā izdara vairāk, nekā prasa viņu amata pienākumi.

Akcija noslēgsies ar skatītāju iemīļoto un emocionāli piesātināto apbalvošanas ceremoniju gada nogalē, goda nosaukuma ieguvējiem pasniedzot balvu “Zelta ābele”.

2004. gadā nacionālā mēroga akciju aizsāka telekompānija TV3 un laikraksts “Diena”. Šogad par TV3 partneri kļūst “Latvijas Mediji”. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis akciju vērtē kā

ļoti gaišu, pozitīvi orientētu tradīciju, kas cilvēkus mudina saskatīt labo, citos pamanīt un novērtēt pašaizliedzību, dāsnumu un drosmi.

“Tas ir kaut kas pilnīgi pretējs tendencei ievērot tikai negatīvo un gausties, ka viss ir slikti,” saka G. Kļavinskis.

Laikraksta “Latvijas Avīze” galvenā redaktore Linda Rasa atgādina, ka avīzei jau ir pieredze līdzīga projekta īstenošanā, proti, 1998. gadā tika sākts vēstuļu konkurss “Radoša sieviete laukos”, kas vēlāk izauga un mainījās, izvēršoties par konkursu “Sieviete Latvijai”.

“Tagad mums ir iespēja pamanīt un izcelt ne tikai Latvijas sievietes, kā tas bija iepriekšējā konkursā, bet kopā raudzīt un novērtēt visu Latvijas ļaužu pašaizliedzību, dāsnumu, aizrautību, nesavtīgumu, enerģiju, izturību, stiprumu vai dzīvesziņu,” aicina L. Rasa.

Akcijā “Latvijas lepnums” ikviens aicināts pieteikt kādu, kurš izpelnījies uzmanību ar saviem labajiem darbiem, radošumu un neatlaidību, drosmīgu vai pašaizliedzīgu rīcību, kas pārsniedz darba uzdevumus vai amata pienākumus.

Pieteikuma anketas atrodamas “Latvijas Mediju” portālā “LA.LV”, taču var sūtīt arī vēstules ar balvas pretendentu aprakstiem (adrese: “Latvijas Mediji”, Dzirnavu ielā 21, Rīgā, LV-1010). Žurnālisti regulāri veidos publikācijas par pieteiktajiem cilvēkiem un viņu veikumu.

Anketu iesūtīšanas termiņam beidzoties, visus pieteikumus izvērtēs žūrija, nosakot laureātus 10 kategorijās – “Glābējs”, “Vairāk, nekā prasa pienākums”, “Caur ērkšķiem uz zvaigznēm”, “Novadnieks”, “Labā sirds” u. c. Līdz šim apbalvoti arī cilvēki, ko citi atzinuši par ļoti labiem kaimiņiem, mecenāti, īpaši skolotāji, drosmīgi bērni, cilvēki, kas ar neatlaidību un radošumu panākuši kādas savas ieceres īstenošanu, kas nesusi labumu visai kopienai, kuplas ģimenes, kurās atrodas vieta arī bez īsto vecāku gādības palikušiem bērniem.

Kā ik gadu, arī šogad akcijas nobeigumā notiks svinīga apbalvošanas ceremonija ar valsts augstāko amatpersonu un prominenču dalību un dažādiem muzikāliem priekšnesumiem. Raidījumu TV3 ekrānos varēs skatīties Ziemassvētku laikā, bet “Latvijas Mediji” laidīs klajā speciālu izdevumu par visiem šā gada “Latvijas lepnuma” laureātiem.

No “Latvijas lepnuma” vēstures

Akcijas "Latvijas lepnums" pasākums

2004. gadā tiek parakstīts nodomu protokols par kopīga projekta un televīzijas raidījuma “Latvijas lepnums” veidošanu. Apbalvojumam tiek pieteikti 426 kandidāti. Tautas balsojumā tiek noteikts apbalvojuma saņēmējs nominācijā “Kaimiņš”. Pirmā noslēguma ceremonija notiek Rīgas Latviešu biedrības namā 2004. gada decembrī. Balva – bronzā veidota “Zelta ābele” (vēlāk balvu sāk izgatavot no stikla).

2006. gadā apbalvojumam tiek pieteikti gandrīz 1000 kandidāti.

2013. gadā tiek saņemts vairāk nekā 7000 pieteikumu. Akcija tiek organizēta kopā ar “Draugiem.lv”.

2014. gadā pastmarku dizaina konkursā par “Latvijas lepnuma” tēmu tiek iesniegtas 234 skices. Sociālo tīklu balsojumā 30 konkurentu vidū uzvar Solvitas Kukles dizaina pastmarka “Dziedošie koki”.

2015. gadā “Latvijas lepnuma 2015” godināšanas ceremoniju TV3 kanālā skatās aptuveni 227 400 skatītāju.

Latvijas lepnums 2019
Publicitātes attēls

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Voleros atrod tvertnes ar nezināmas izcelsmes vielu 1
10 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ar zarnu infekcijai raksturīgiem simptomiem ārstniecības iestādēs vērsušies 24 siguldieši
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Dzērāji stutē budžetu. Strenči uzstutē dzērājus…
38 minūtes
LE
LETA
Dabā
Izplatīts dzeltenais brīdinājums par stipru lietu
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
9 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
12 stundas
PL
Pēteris Leiškalns*
Ekonomika
Pēteris Leiškalns: Šādā veidā svaidīties ar naudu nedrīkst! Tas ir amorāli!
1 stunda