×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Mēs koalīciju nešūpojam! Saruna ar Saeimas deputātu Armandu Krauzi (4)

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Par Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētāju kļuvis ARMANDS KRAUZE. Šobrīd viņš ir arī Saeimas deputāts un Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs, taču iepriekš bijis pazīstams kā Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes vadītājs un biškopis. “Pie bitēm nedrīksti iet stresains un dusmīgs,” atgādina A. Krauze. Arī ZZS politisko stilu viņš raksturo kā pragmatisku, bez asumiem.

– Pēc ievēlēšanas jūs teicāt, ka ZZS jāsaglabā līdzšinējais stils un politika, jo tā sniedz labus rezultātus. Kā jūs sīkāk raksturotu šo stilu?

A. Krauze: – To jau zināmā mērā raksturo sadarbība starp Latvijas Zemnieku savienību un Zaļo partiju. Eiropas politikā tās ierasti ir ļoti atšķirīgas partijas – zaļie parasti ir diezgan radikāli, ar kreisu noslieci, zemnieku partijas ir labējas. Taču Latvijā tās ir izdevies apvienot zem centriskā karoga, spējot vienoties par kopīgām interesēm. ZZS stils ir pragmatisks. Tā ir spēja vienoties, rast kopsaucējus, neiet uz asumiem, neveicināt konfliktus. Ar šo pieeju ir izdevies piesaistīt daudzus citus sadarbības partnerus – Liepājas partiju, “Latvijai un Ventspilij”, Līvānu novada organizāciju. Tas arī nozīmē to, ka mums ir plašs interešu loks. Mums nevar pārmest populismu.

– Tieši to jums pārmet. Piemēram, jautājumā par pensijām…

– Vienmēr jau var izteikt pārmetumus, taču neuzskatu, ka mēs esam solījuši ko tādu, ko nevar izpildīt, tikai tāpēc, lai izpatiktu vēlētājiem. Ja mēs esam valdībā, tad strādājam komandā, sadarbojamies ar koalīcijas partneriem. ZZS vēsturiski nav grāvēji un jaucēji.

– Ar jums var sarunāt?

– Mēs esam komandas spēlētāji, varam samērot savas intereses ar kopējām interesēm. Neiespītējamies, mēģinām vienoties. Starp citu, ja paskatās Saeimas balsojumus, varēs pārliecināties, ka ZZS iekšēji ir demokrātiska – nav tā, ka visu nosaka partijas disciplīna, deputātiem ir iespēja paust savu nostāju un par to viņi netiek sodīti.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. … Migracijas lieta, ZZS Solodaritates merki un sodienas apolegetika: ‘ … piemeram, mes prasijam atbalstu piensaimniecibai … tirgus situacija (austrumpuse… ) …’ !!!!

  … Un veiklie grieki paradija uz kurieni ZZS parstavim jadodas: ‘ SOLIDARITATE NENOZIME VIENLIDZIBU ‘ … tad tik krasi izaicinatais ZZS parstavis paliek parada latviesiem ar vajadzigo atbildi — nu kada tad bija si gudrela, Krauzes, atbilde sai nekaunai …. ?!

  … Ja, tiesam, zalie … ASV $ krasas zina vien … Tukumnieku intereses, vai … !

  … Un, ka isto NA zalo nideji … ka tik var nomelnot NA par katru naudu … bet tai pasa laika hipokratiski melst par kompromisu un sadarbibu visu valsts pilsonu labad … !!!!

 2. CIK JŪS ZINU, TĀ ESAT JAUKUŠI GAISU KĀ NO NELABĀ APSĒSTI!!! NEVAJAG MELOT!!! ARĪ TAGAD, LĪDZ PARĀDĪJĀTIES, TĀ SĀKĀS VISĀDAS PERIPĒTIJAS AR VAINAS NOGRŪŠANU UZ NA!? PĀRĒJIE BALTI UN PŪKAINI, JŪS IESKAITOT!!! Apbrīnojami jūs mākat komentēt un PAMATOT savus melīgos apvainojumus, ka puišiem bieži mutes paveras un viss…Jaunību noteikti pārsteidz veču meli un nekaunība!??

 3. ZZS- pretdabīgs veidojums. Viņiem par vides aizsardzībiu – nopat spļauties.
  Zemnieki piesārņo dabu, bet zaļie nav spējīgi bilst kaut vienu vārdu. Pēdējais piemērs – katastrofa Šlokenbegas ezerā. Zaļie kā mēmi, jo Tukuma piens taču ir zemnieku balsts kā ” lielākais ražojošais uzņēmums” .
  Naivi ir tie vēlētāji, las par tādiem balso.

 4. Slavenība ar bišustropiem uz jumta-bioloģiskais bitenieks!

Draugiem Facebook Twitter Google+