Latvijā
Sabiedrība

“Latvijas valsts meži” ziedo labiem darbiem 16


Fonda “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.
Fonda “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.
Foto – LETA

Sniedzot cerību tiem, kuriem tā visvairāk nepieciešama, akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži” (“LVM”) no pagājušā gada peļņas sociālo problēmu risināšanai ziedojusi vairāk nekā 600 tūkstošus eiro.

Komisija atbalstījusi 88 projektus, ar kuru starpniecību palīdzību saņems vairāk nekā simts tūkstoši cilvēku visā Latvijā – mazaizsargātās sabiedrības grupas, bērni un pieaugušie ar īpašām vajadzībām, pensionāri. Šīs iniciatīvas nodrošinās 350 nepilnas slodzes darba vietas, kā arī piesaistīs 1200 brīvprātīgo.

Rūta Dimanta, nodibinājuma “Ziedot.lv” vadītāja: “Šis ir viens no lielākajiem korporatīvajiem ziedojumiem pēdējo gadu laikā. Mērķa ziedojumu padomē, kuru pārstāv “LVM”, Zemkopības ministrija, “Ziedot.lv”, Latvijas Bērnu fonds un Latvijas Samariešu apvienība, katrs projekts ir izvērtēts auglīgos strīdos. No 88 veiksminiekiem 61 projekta iesniedzējs šādu ziedojumu saņems pirmo reizi.”

Starp tiem arī Sociālo pakalpojumu aģentūra, kas nolēmusi palīdzēt pusaudžiem, kuri izkrituši no aprites, ir atkarīgi un klaiņo. Aģentūra izstrādājusi projektu, kā ar dažādām terapijām un nometnēm šiem jauniešiem palīdzēt. Ziedojums paredzēts pilotprojekta īstenošanai. Kad šis pakalpojums būs izstrādāts un to varēs parādīt pašvaldībai, tad arī radīsies tā ilgtspēja.

Projekts “Mīļā auklīte” paredz reizi nedēļā sūtīt apmācītu auklīti uz tām ģimenēm, kurās aug ļoti slimi bērni. Latvijas Teātra radošo personību atbalsta fonds par ziedojuma naudu pērk polises māksliniekiem, kuri ir pensijā un vairs teātrī uz līguma pamata nestrādā, bet, izmantojot veselības apdrošināšanu, var apmeklēt ārstus un veikt nepieciešamās operācijas. Par “LVM” ziedojumu turpināsies arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas “Vecāku mājas” labiekārtošana. Jelgavas pusē invalīdu organizācija par šo atbalstu iegādāsies overloku un paši šūs tērpus vietējam tautas deju kolektīvam, kā arī iekārtos centru, kur šī nodarbe notiks. Alūksnieši šo naudu izmantos, lai mājā, kas nodota nevalstiskām organizācijām, varētu iekļūt cilvēki ratiņkrēslos, bet kāda pensionāru organizācija nolēmusi pirkt kardiotrenažieri un fizioterapeitu uzņemt paši savās mājās. Vairāki projekti veltīti tam, lai pensionārus un cilvēkus ar kustību traucējumiem mudinātu uz aktivitātēm, gan nūjojot, gan laivojot, gan spēlējot novusu.

Pavisam sociālai jomai, sportam, izglītībai un zinātnei “LVM” no pagājušā gada peļņas ziedojuši četrus miljonus eiro. “Man ir liels prieks, ka ziedojums ir sadalīts caurskatāmi un ka naudu izmantos tik daudziem labiem darbiem. Mēs šos līdzekļus varam ziedot tāpēc, ka Latvijā notiek aktīva mežu apsaimniekošana. Latvijā jau divsimt gadu prot mežu stādīt, audzēt un precīzi saprast to mirkli, kad tas ir jānocērt,” teic “LVM” komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

LA.lv