×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. maijs, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: Mīl Krieviju, bet raujas uz Briseli (18)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai gan interneta portālos cilvēki tiek biedēti, ka, neejot uz Eiroparlamenta vēlēšanām, viņi savas balsis atdos “par Rubiku un Ždanoku”, aptaujas un ekspertu prognozes uzrāda, ka šiem abiem izredzes pārvarēt piecu procentu barjeru esot nelielas. Bīstamāks par interfrontes veterāniem šoreiz ir mūsdienīgais “rašists” Aleksandrs Mirskis, kurš ieguldījis lielu naudu reklāmas kampaņā krievvalodīgajos medijos (līdzīgi kā latviskajā informatīvajā telpā ar vērienu “plosījusies” zemsaviete Iveta Grigule). Tas, iespējams, ir viens no intriģējošākajiem šo vēlēšanu jautājumiem – vai vēlētāju simpātijas un tālāk deputāta vietu Eiroparlamentā ir iespējams nopirkt? Zinot Eiroparlamenta deputātu atalgojumu (ar dažādām piemaksām tas var pārsniegt 10 000 eiro mēnesī, turklāt nākotnē gaida arī prāvas piemaksas pie pensijas), dārga reklāma varētu būt labs “biznesa” ieguldījums. Protams, nav nekas patīkams, ka šī nauda tiek tādiem politiķiem kā Mirskis vai Ždanoka, kuri savā starpā sacenšas, kurš labāk pakalpos Krievijai (vai varbūt iedomātajai impērijai “PSRS 2.0”?). Ironiski – lai cik ļoti viņi mīl šo varen plašo zemi un tajā dominējošo ideoloģiju, daudz vairāk tomēr vēlas nokļūt Briselē. Turklāt, pat neiekļūstot Eiropas Parlamentā, maz ticams, ka šie ļaudis dotos uz Krieviju. Viņi atgrieztos Latvijā, lai turpinātu žēloties par “krievu pazemojošo stāvokli”, “cilvēktiesību pārkāpumiem”, “nacisma glorifikāciju” un tā tālāk.

Savu pārsteigumu par šo fenomenu nesen intervijā “Latvijas Avīzei” izteica Ministru prezidente Laimdota Straujuma. Jautāta par attieksmi pret tādiem radikāļiem kā Gapoņenko un citi, Straujuma atbild: “Ar cilvēkiem ir jārunā. Ja divreiz ar viņiem runāts un viņi negrib klausīties, nedomāju, ka ar viņiem vēlreiz gribēs tikties. Kamēr viņi nav izdarījuši neko nelikumīgu, lai viņi dzīvo šeit. Tikai man ir ierosinājums viņiem: ja tik ļoti nepatīk Latvija, ir citas iespējas atrast dzīvesvietu.”

Diezgan iecietīgs, pat liberāls viedoklis. Straujuma nedraud pretlatviskiem aktīvistiem ar izraidīšanu no valsts (lai gan, iespējams, daudzi no viņas to sagaidītu), pat nesola veicināt repatriācijas procesu, vienkārši norāda, ka katram ir izvēles iespējas. Turklāt jāatzīmē, ka arī šo izteikumu viņa veltījusi šaurai politiķu grupai, nevis plašam iedzīvotāju lokam. Tas gan nav traucējis krievu presei no mušas uzpūst ziloni un apgalvot, ka Straujuma paziņojusi – visi, kas nav apmierināti ar valdības politiku, var braukt prom. Lielākā premjeres kauninātāja ir tieši Ždanoka (kā teicienā “suns zina, ko ēdis”), kura avīzē “Vesti segodņa” publicējusi rakstu “Ka tikai Straujumai pašai nebūtu jāmeklē cita valsts”. Zinot Ždanokas prieku par notikumiem Krimā, šāds paziņojums izklausās diezgan draudīgs. Viņa pati gan vēl nesen mierināja, ka “Krimas scenārijs” Latvijai nedraud. Tas gan – no Krimas vēlēšanu apgabala Eiroparlamentā iekļūt nevar.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Tādi ir tie nolādētie padomju okupanti un salašņas. Dzīvot Krievijā nevēlas, bet smirdēšana Eiropā tiem sagādā baudu.

 2. tā Krievijas mīlēšana arī ir mērāma naudas izteiksmē,bet tomēr Brisele to “kāpostu”paredz lielāku,tāpēc abus apvienojot sanāk labs bizness.

 3. Viss , kas pašlaik rada riskus Latvijas drošibai, ir mūsu valsts vaditāju 23 gadu laikā valdošās neizlēmības, nogaidīšanas rezultāts – savā laikā netika izraidīti no Latvijas valsts attiecīgie kaitīgie elementi.

 4. … Straujuma, liekas, ka tikai saskaroties ar diversitantiem un 5. kolonnas atbalstitajiem macas no sadas pieredzes … bet vai mums ir tik daudz laika palicis, lai atlautu politiski un liberaliski noskanotiem dilitantiem vadit valsti sajos arkartas apstaklos, kad ir vajadziga stingra un patriotiska nostaja … ????????

 5. Grib tomēr apgūt angļu valodu!

 6. Jo tālāk no Krievijas, jo lielāks krievu patriots.

 7. Nikns aborigēns Atbildēt

  Rīgā pašlaik pareizs laiks ir 13:49.
  LA joprojām būs norādīts cits laiks?

 8. Visi eirodeputāti pārstāv tikai savu kabatu (maciņu)! Jebkurš cilvēks saņemot tādu piķi, par to vien domās un darīs pilnīgi visu, lai saņemtu to visus 5 gadus! Pat ja tas darāmais būs pret viņa valsts interesēm! Kāds patriotisms, kāda mīlestība pret valsti, ja maksā tādu naudu???

 9. Brisele laba vieta ,kur var cīnīties pret atdzimstošo ,,fašismu,, Latvijā un ja vēl par to labi maksā.

 10. Ari Eiropa tiem uzdevums Atbildēt

  Saprotams, ka tadi ka Zdanoka, Rubiks, Mirskis neparstav Latviju Eiroparlamenta bet gan Krievijas ekspansionistu intereses Latvija.

Draugiem Facebook Twitter Google+