×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
16. janvāris, 2018
Drukāt

Ministrijā tik daudz piemaksu, ka nespēj apkopot (54)

Foto - LETAFoto - LETA

Tieslietu ministrija pērn izmaksājusi tik daudz prēmiju, piemaksu un naudas balvu, ka tagad tai trūkstot resursu, lai spētu šos datus apkopot. Turklāt ministrija arī neredzot pamatojumu, kāpēc sabiedrības pārstāvjiem šāda informācija vispār būtu jāzina.

Dzintara Rasnača vadītā ministrija atbildē uz oficiālu informācijas pieprasījumu apgalvo, ka tā pat nevarot nosaukt konkrētu prēmēto darbinieku skaitu. Esot vien zināms, ka “aptuveni 240 Tieslietu ministrijas nodarbinātajiem 2017. gadā kā papildu atlīdzība aptuveni 2780 reizes” ir tikušas noteiktas un izmaksātas prēmijas, naudas balvas, piemaksas, noteikti dažādi pabalsti, veikta samaksa par virsstundu darbu, kā arī piešķirta veselības apdrošināšana.

Tas, kā atzīst ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, nozīmē “vidēji gandrīz 13 papildu atlīdzības izmaksas vienam nodarbinātajam”. Taču kāda ir precīza iztērētā summa, ministrija tāpat neatklāj, vien norāda, ka “2017. gada budžetā Tieslietu ministrijas centrālā aparāta atlīdzībai paredzētie izdevumi piemaksām, prēmijām un naudas balvām ir 435 630 eiro”.

Saskaņā ar ministrijas valsts sekretāra oficiālo skaidrojumu šāds prēmiju, piemaksu un naudas balvu apjoms esot pārāk liels, lai iestāde spētu šīs ziņas apkopot un nodot sabiedrībai. Teorētiski to izdarīt gan varētu, taču Tieslietu ministrijas ieskatā “būtisku iestādes resursu novirze informācijas pieprasījuma izpildei ir attaisnojama tad, ja pieprasītā informācija ir būtiska konkrētas personas tiesisko interešu aizsardzībai”.

Taču, lai gan formāli Dz. Rasnača vadītās ministrijas pienākums ir “nodrošināt sabiedrības informēšanu un dialogu ar sabiedrību par tiesību politiku, kā arī veicināt sabiedrības tiesiskās domas un apziņas attīstību atbilstoši demokrātiskas valsts principiem”, konkrētajā gadījumā iestāde neuzskatot, ka nodokļu maksātāju interese par to, kā tiek tērēti viņu līdzekļi, tai būtu pietiekams arguments. “Nav saskatāms, kādu būtisku Jūsu tiesisko interešu aizsardzībai Jums būtu nepieciešama pieprasītā informācija pieprasītajā apjomā,” skaidro R. Kronbergs, argumentējot – apkopojot šādu informāciju sabiedrības vajadzībām, tas “var būtiski ietekmēt Tieslietu ministrijas kā darba devēja saistību izpildi pret Tieslietu ministrijas nodarbinātajiem”.

Tiesa, Informācijas atklātības likuma 11. pantā gan ir noteikts, ka gadījumā, “ja informācijas pieprasījums ir nesamērīgi apjomīgs”, iestāde var uzaicināt informācijas pieprasītāju iepazīties ar pieprasītajiem datiem uz vietas ie­stādē. Šādu iespēju piedāvāja arī Tieslietu ministrija, taču, noteiktajā laikā ierodoties iestādē, izrādījās, ka arī uz vietas tās Personālvadības departamenta direktore Airisa Auzāne datus par izmaksātajām prēmijām un balvām nav gatava sniegt – tas vienalga prasīšot pārāk lielas pūles.

Pašlaik administratīvā rajona tiesa jau izskata pieteikumu saistībā ar šo Tieslietu ministrijas rīcību. Citā līdzīga rakstura lietā, kurā pirmās instances tiesa jau uzlikusi par pienākumu līdz tam slēptu informāciju sniegt Valsts prezidenta kancelejai, administratīvā tiesa spriedumā ir norādījusi: “Valsts budžeta līdzekļu izlietojumam ir jābūt pamatotam un vērstam uz sabiedrības interešu nodrošināšanu, iestādes nedrīkst ar tās funkciju veikšanai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem rīkoties patvaļīgi. Tas attiecas arī uz mantisku labumu piešķiršanu iestādē strādājošajiem. Līdz ar to sabiedrībai ir tiesības uzzināt informāciju, uz kāda pamata ir izmaksāta amatpersonu (darbinieku) papildu samaksa.”

Interesanti, ka ir ministrijas, kurām līdzīgi informācijas pieprasījumi par nodokļu maksātāju naudas tērēšanu nav sagādājuši nepārvaramas problēmas. Tā, piemēram, Kultūras ministrija ir publiskojusi pilnīgu informāciju par visām tās darbiniekiem pērn izmaksātajām prēmijām, piemaksām un naudas balvām, kā arī par to piešķiršanas pamatojumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (54)

 1. Liekēdim un parazītam rasnačam sen laiks pa skuju taku

 2. Tendencoza uzēšanās Atbildēt

  Kāpēc izņēmuma kārtā rasnačam uzklūp? Tāpēc, ka viņš ir iestājies pret Stambulas konvenciju.
  Tā ka tas ir kompliments Rasnačam, ka viņu terrrorizē.

  • Tendencoza uzēšanās Atbildēt

   Visiem kas nav novērojuši, ka pēc šī prtet Rasnaču tika uzsākta tēmēta mērķtiecīga kampaņa – esiet uzmanīgāki un vērīgāki.
   Mēs nedrikstam uzticēties rakstītajam kā bērniņi.

 3. Morale grab cik var, kamp cik paspej, zodz

 4. Mēs patiešām neesam tiesiska valsts……jo tieslietu ministrija nevar apkopot datus…nabadziņi, kā viņiem neiet…labāk lai dzīvo bez prēmijām, piemaksām un visām tām šmucēm , kuras tikai gaisu jauc un nevar kārtīgi, tiesiski pierādīt…..

 5. Organizētā noziedzība valsts pārvaldē.Cik ilgi putināsim Latviju ārā, rabarberu DŽO un NA.

 6. Nu galigi Krastus pazaudējuši.

 7. Ieteikums aiziet uz grāmatvedību un , lai izkopē kopsavilkumus par mēnesi, ceturksni, gadu, par cilvēkiem, par izmaksu kodiem un visiem, viss būs skaidrāks par skaidru.

 8. Par kārtīgu cilvēku liecina viņa morāles norturība un privātā dzīve, kur uzņemas atbildību, rūpējas par savu bērnu māti – sievu, bērniem, laulību kā konservatīvas sabiedrības un stipras valsts pamatvērtību! Tas raksturo vīrieša pienākuma un līdera apzināšanos un dotības. Vai Rasnačs, tāpat kā jau minētie Rasnačs, Dombrava, Parādnieks, Eglītis, Dzintars, tur vārdu, vai tomēr pazemo savas sievas – bērnu mātes, turot tās materiālās atkarības pavadā, dzīvo dubultu dzīvi – vienu privāto, otru – publisko. Palasiet intervija Mājas Viesī ar Dzintaru, kur vēl pirms laika deklamēja “Stipra ģimene – stipra valsts”, bet tagad nesaprātīgi pļāpā, lietojot pārspīlējumus ar terminiem “soģis”, “nomētāt ar akmeņiem”, piesaucot latviešu tautas īpatsvaru valstī. Vai nav prasmīga manipulācija, lai attaisnotu vērtību degradāciju? Pavērojiet kaut to publisko dzīvi – sievas neredzēsit nekur, tāpat kā lepošanos ar laulību, vien apelēšanu pie bērniem, tos izmantojot kā iedarbīgu instrumentu uz cilvēku sirdsapziņām. Šeit arī atbilde – kā cilvēki ar šādiem antikonsitucionāliem uzskatiem vada un veido sistēmu.

 9. ŠITIE VISI PAR VIŅIEM ATKAL BALSOS. NOPIRKTI :D. KĀ TAD NEBALSOT, JA TĀDAS ALGAS PAR TIK “BRIESMĪGI SMAGU” DARBDIENU VISIEM KONSULTANTIEM UN PĀRĒJIEM 😀

 10. Valsti turpina izlaupīt,bet tautai ciniski atbild ,ka viņiem nav nekāda pamatojuma par to pat interesēties , nekas korumpantu bars redzēsim ,kā jūs dziedāsiet oktobrī,cik plaši inforēsiet savus vēlētājus par savu ,,milzīgo darbu,, un fantastiskajiem nākotnes plāniem ,saprotiet taču jau tagad ,jūs esat politiskie līķi jūs jau tagad smirdat

 11. tur laikam gudrus neņem………..

 12. Turklāt ministrija arī neredzot pamatojumu, kāpēc sabiedrības pārstāvjiem šāda informācija vispār būtu jāzina. TĀ IR CILVĒKU NAUDA,,VIŅIEM IR JĀZIN KUR TO TĒRĒ UN VAI LIETDERĪGI.

  • Cilvēku nauda tāir kad atrodas kontā vai makā, bet līdz ieskaitīšanai kontā tā ir sabiedrības vai valsts nauda . Un to cik kuram un par ko aprēķina un izmaksā drīkst uzzināt katrs no tās pelnītājiem. Un arī tad var spriest par tās sadalītājiem.

 13. rasnač, zīle un ioti “batjkas” tipa iesīkstēušies korupcionieri ar labu izstājieties no NA, pārtraucot to dikreditēt un degradēt!

 14. Savairots tik daudz ierēdņu un dažādu piemaksu tiem,ka par 21% nodokļa likmes samazināšanu bāzes pārtikas produktiem,kā visā pasaulē,vai NĪN nodokļa atcelšanu ģimenes vienīgajam mājoklim,pat nav ko domāt!
  Būdams premjers,Dombrovskis ieteica ministrijām pašām atteikties no parlamentārajiem sekretāriem! Kura ministrija to ir izdarījusi? Iepriekšējā,Valsts kancelejas vadītāja ieteica ministrijām pašām atteikties no valsts sekretāru vietniekiem,kuri tikai dublē ministriju departamentu vadītāju pienākumus.Tomēr trijās ministrijās tie joprojām ir saglabāti!Un bez vietniekiem ir pat vēl palīgi!
  Bijušais premjers Godmanis plānoja jau tuvākajā nākotnē valdību samazināt līdz vienpadsmit ministrijām,tās apvienojot! Vai tad ir apvienotas?

 15. Rasnačam NEKAD nav bijis laika savam tiešajam darbam. Viņš ir viens no TB/LNNK cilvēkiem, kas glābjot sevi kopā ar pārējiem VEIKLI PIEVIENOJĀS jaunajai apvienībai “VISU LATVIJAI!” Viņam tiešām ir jādemisionē un iesaku nekavēties ar šo soli. Rasnača STIPRĀ puse ir ŠĶIRŠANĀS NO SIEVĀM nevis DARBS! LŪK TĀDĒĻ ARĪ TĀ STRĀDĀ VIŅA VADĪTĀ MINISTRIJA – uz pilnu klapi plicina nodokļu maksātāju naudu, jo valsts tiesiskā sistēma ir viens SŪNU CIEMS!? Viņiem pie vienas vietas skolotāju darba algas , pensionāru nabadzība, darba ņēmēju zemais atalgojums, utt. Šajā valstī katrs dara kā viņam patīk un TM to atbalsta.

 16. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  vai tas Rasnačs vispārība zina, kuru ministriju vada – Nezinītis…

 17. Kāpēc visi runā…un visi ministri zin,cik katram padomnieki,sekretāru sekretāri,konsultanti un t.t.bet neko nedara …Brīnās kur nauda paliek,kur kontroles visi dara kā kuram iepatīkās….

 18. Tiesa Vējoņa kancelejai liek atklāt visu darbinieku algas: Beidzot ir pilns saraksts!

  Funkciju nodrošinājuma nodaļas ekonomikas konsultante Kristīne Petrovska 1502,00

  Funkciju nodrošinājuma nodaļas nacionālās drošības padomnieka, Nacionālās drošības padomes sekretāra palīdze Inga Matīsa 1596,00

  Funkciju nodrošinājuma nodaļas ārlietu padomnieka konsultante Gunta Slesare 1690,00

  Funkciju nodrošinājuma nodaļas sabiedrisko projektu konsultante Kristīne Reisa-Dāboliņa 1690,00

  Funkciju nodrošinājuma nodaļas konsultante plānošanas jautājumos Anda Pečule 1690,00

  Funkciju nodrošinājuma nodaļas konsultante stratēģiskās attīstības jautājumos Zane Ozola 1502,00

  Funkciju nodrošinājuma nodaļas komunikācijas speciāliste Kristīne Kļaveniece 1931,00

  Funkciju nodrošinājuma nodaļas komunikācijas speciālists Toms Ķencis 912,00**

  Funkciju nodrošinājuma nodaļas tulce Anna Hrapan-Gromņicka 1502,00

  Funkciju nodrošinājuma nodaļas foto un video operators Gatis Bergmanis 1482,00

  Juridiskās nodaļas vadītāja vietniece Linda Puķīte 2052,00 Juridiskās nodaļas juriste Inese Kahanoviča 2052,00

  Juridiskās nodaļas juriste Madara Inkina 2052,00

  Juridiskās nodaļas personāla vadītāja Iveta Galzone 1938,00

  Apžēlošanas dienesta vadītāja Elena Lodočkina 2147,00

  Apžēlošanas dienesta vecākā speciāliste Kristīne Vilka 1502,00

  Valsts prezidenta protokola vadītājs Renārs Vilde 2281,00

  Valsts prezidenta protokola konsultante Skaidrīte Zarāne 1824,00

  Valsts prezidenta protokola konsultante Vita Rukse 1824,00

  Sekretariāta vadītāja Laila Rutks arī Rutkis 1596,00

  Sekretariāta sekretāre Daniela Balode 1006,00

  Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (V.Vīķei-Freibergai) Daina Lasmane 1368,00

  Kancelejas vadītājs Arnis Salnājs 3978,00

  KancelejSekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (G.Ulmanim) Eva Eihmane 1368,00

  Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (V.Zatleram) Zane Jurjāne 1197,00*

  Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (A.Bērziņam) Daina Bāra 1197,00*

  Sekretariāta Vēsturnieku komisijas atbildīgais sekretārs Valdis Kuzmins 684,00**

  Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija 1197,00*

  Ordeņu kapitula sekretārs Maira Sudrabiņa 2281,00 Finanšu uzskaites nodaļas vadītāja Inga Šteinbrika 2415,00

  Finanšu uzskaites nodaļas vecākā grāmatvede Ilona Kancāne 1931,00

  Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Jānis Mūsiņš 2281,00

  Informācijas tehnoloģiju nodaļas datorsistēmu un datortīklu administrators Kristaps Mieriņš 1824,00

  Lietvedības nodaļas vadītāja Inta Butkus 1824,00

  Lietvedības nodaļas vecākā lietvede Katrīna Briede 1254,00

  Lietvedības nodaļas arhīviste Inga Bremze (ilgstošā prombūtnē) Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadītājs Ģirts Auškāps 2415,00

  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja vietniece Žanna Trankale 1596,00

  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas fondu glabātāja Sarmīte Fogele 1395,00

  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vecākais saimniecības pārzinis Dzintars Kļaviņš 1254,00

  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vecākais ēku un teritorijas pārzinis Edgars Dauškāns 1254,00

  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas saimniecības pārzine Katrīna Bergmane 1140,00

  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas saimniecības pārzinis Rihards Beikmanis 1073,00

  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas Jūrmalas rezidences pārzinis Andris Āriņš 1140,00

  nepilns darba laiks 35 stundas nedēļā *

  nepilns darba laiks 20 stundas nedēļās **

 19. Trani , kuri parazitē uz tautas ķermeņa! Un vispār- kāda mārrutka pēc ir vajadzīga tieslietu ministrija, ja likumu var parakstīt jebkura kēkša! Vai lai rasnačam skapjus par velti pie līgavas pārvadātu?

 20. Interesanti, ka Tieslietu ministrijas atsevišķos departamentos un nodaļās nav vienāda darba apmaksas sistēma. Piemēram, Zemes dienestā, kur inverntarizātori un citi speciālisti pelna paši, un kuru darbs tiek atalgots no pašu nopelnītiem līdzekļiem, saņem niecīgas algas. 500 – 600 eiro uz rokas. Protams, pati augša dara kā grib, arī darbinieki par 20 % būtu jāsamazina, izveidotas štata vienības, kas dara *nez ko*…

 21. …bet skolotājiem noskopo pat piemaksas par reālo papildus darbu.

 22. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =======

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 23. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 24. To Rasnaču vajadzēja jau sen patriekt ratā.

 25. Straujākās Eiropas savienībā ekonomiskās attīstības rezultāts!

 26. Laiks nomainīt nevarošos!

 27. Tas ir tik vienkārši Atbildēt

  Piemaksu skaitu jāsamazina līdz apkopojamam daudzumam!

 28. Rasnačam laiks demisionēt.Tik dāsnas prēmijas ka nezin cik un kam dotas,partijas sponsori-tiesu izpildītāji aiz restēm.Un vai tās prēmijas unpabalsti arī neaiziet priekšvēlēšanu atbalstam?

 29. Mums slimnīcā medicīnas darbiniekiem piemaksa būs 8 eiro mēnesī ,par + vēl papildus veicamajiem darbiem!!!
  Prēmija bija 50 eiro ,par gadu!!!!!!!!!!!!!!!!
  Mēs glābjam cilvēkiem dzīvību, veselību …vai tiešām nenotiks apvērsums-revolūcija apziņās,ka reālie darba darītāji iztiek ar minimumu?! Vieni strādā-pelna,bet otri nosmeļ krējumu…
  R.Dzemdību namā par “revolūciju” darbieniekiem APGRIEZA algas ,samazināja slodzi uz 0,75, un pielika apkopēju un vēl daudzus citus darbus!!!!!!!!!!!!

  • Tādēļ jau arī Dzemdību namā ir tāda attieksme un bail par bērniņu ,kas dzimst un pašai par sevi.

  • ŠAJĀ VALSTĪ VISZEMĀK ATALGOTIE IR TIE, KURI VISSMAGĀK STRĀDĀ VISATBILDĪGĀKAJOS AMATOS – SKOLOTĀJI, ĀRSTI UN MEDICĪNISKAIS PERSONĀLS, IERINDAS UGUNSDZĒSĒJI UN GLĀBĒJI. BET VISBAGĀTĀKIE MUMS IR MINISTRI UN VIŅU MILZĪGĀ PADOMNIEKU, KONSULTANTU UTT ARMIJA. VISI IR PĀRSTRĀDĀJUŠIES UN PELNĪJUŠI TĀDAS ALGAS UN NEPĀRTRAUKTAS PRĒMIJAS. NOŽĒLOJAMA VALSTS, BEZ VĒRTĪBU IZPRATNES. BEZ ĒTIKAS. BEZ CILVĒCĪGUMA. UZ KURIENI MĒS EJAM?

 30. Tas par sakārtotām tieslietām !!!

 31. Es visu saprotu,cilvēkiem izmaksā prēmijas, par kaut kādiem sasniegumiem.Bet par ko te ir izmaksātas prēmijas,kādi ir tie sasniegumi un īpašie nopelni?Varbūt tiešām ir nopelnījuši un pie tam visa ministrija bez izņēmumiem.Tai pašā laikā it ka valstij trūkst naudas,trūkst priekš pensionāriem un patiešām pašiem trūcīgākajiem.Tiešām dīvaini,ka ir kāda šķira,kas var dzīvot uz urāāā un labāk par visiem,bet varbūt ir pelnijuši,tikai par to neraksta,par tiem sasniegumiem.

  • Krievu laikos visiem katru mēnesi bija prēmija, bez kādiem sasniegumiem. Tā bija daļa algas, kuru varēja noņemt vai piedraudēt noņemt. Piem. man krievu laikā priekšniece 8 stundas staigāja cehā aiz muguras klukstēdama – sņimu premiju, sņimu premiju. Un tā 16 gadus.

 32. Tāpēc jau arī trūksts nauda, ka tā tiek izšeptēta visādām piemaksām un prēmijām, bet neredzu par kādiem nopelniem, ja Valsts iet uz grunti….

 33. Partijas laiva jau piesmēlusies līdz lūpai,bet biedri turpina airēt ar idiota neatlaidību un, nevienu vēl ārā nemetot,aizies pa burbuli visi.

 34. Skaisle Jātaļniece Atbildēt

  un te vēlreiz par NA politiķiem …..

  Beatrise Gore pievienoja 2 jaunus attēlus.
  23 h · Riga ·
  Ak tiko atcerējos amizantu gadījumu no reketieru periodiem 90tajos.
  Mūsu kantorī kur salikām pirmo nr ž. ” Balle” ieienāca vienā dienā trīs vīri, divi tādi būdīgi bez kakliem , viens galvenais tāds kārns ar līku degunu, atņēma žurnāla gatavoto disketi.. ieslēdza mani direktora kabinetā un pieprasīja naudu, jo tad bija aizdevuši tam kantorim piķi komjiem.
  Maksāt atteicos jo vēl žurnālam viss līdz galam nebija pabeigts..
  Man tai brīdī bij sarunāts SWH radio žurnālam reklāmas ieraksts ar modelēm ko izveidojām pie Ingusa Baukšķenieka mājās uz kasetēm , bet vaidzēja piedzīt labāku kvalitāti lai palaistu to pa rādio.
  Tad savdabīgam tipāžam teicu, ka man galīg tagad nav laika un jāskrien uz rādio ka varētu parunāties citu x… pie viena piedāvāju , sakot ka viņš izcils tipāžs, ka labprāt viņu sabildētu.. viņš bija pilnīgi apstulbis no piedāvajuma! atdeva disketi un izlaida mani ārā.. lai gan pēc tam zvanīja pa analogo telefonu man uz mūsu fotostudiju, un pieklusinātā balsī lēni, tēlaini draudot ka pienācis laiks un ārā jau kokiem lapas krīt..
  Mentiem tad nebija nozīmes, tie bija bezspēcīgi..
  Piezvanīju Guntim Indriksonam lai saprastu kas jādara.
  Guntis mani uzaicināja parunāties uz hokeja spēli Sporta pilī, kur ierados neprātīgi sapucējusies – Valentīno pa dārgo pirktā kompinē , biezās bordo zīda zeķēs ar platu mežģīni un špiļkās…
  Mēs lōžā skatījāmies hokeju.. Es tad pamatīgi izgāzos jo man galīg neinteresēja hokejs , spēles laikā pētiju zāli kur augšā virs ledus arēnas bija piekārta tāda šiltīte ar uzrakstu Balderis..uzprasīju kas tas? Guntis tad bij šokā ,neticēja ka neko nebiju dzirdējusi par Balderu un domāja ka es jokojos… nespēja aptvert ka esmu tik stulba.
  Apkārt priekšējās rindās sēdēja visi tā laika lielākie bosi ,bet augšējās rindās satraukti skraidelēja sīkie bandīti reketieri..
  Izturēju tik vienu spēles setu un aizgāju savos uzdevumos.
  Pēc tās vienas pasēdēšanas publiskā telpā Guntim blakām, mani vairs neaiztika un nezvanīja neviens no viņiem.
  Pēc tam jau gadus vēlāk atpazinu to interesanto tipāžu tas bija Guntars Krasts Latvijas Ministru prezidents 1997 gadā..

  Lietotāja Beatrise Gore attēls.
  Lietotāja Beatrise Gore attēls.

  • Šai pašpasludinātai žurnālistei tomēr būtu vēlams iemācīties gramatiku un pareizrakstību, un arī to kā atsevišķi vārdi rakstāmi… – nav “rādio”, bet “radio” … nav “kompinē” , bet “kombinē” un vēl šis tas…

 35. Jo mazāk valstij paliek naudas,jo vairāk zog! Un visur vainīgi visi citi,gan krievi,gan aizbraucēji! Saeimu vajadzētu nodedzināt ar visiem iekšā esošajiem zagļiem,lai tā sērga neizplatās tālāk!

 36. neparastais latvietis Atbildēt

  Es neticētu katram vārdam, ko raksta presē. Presei patīk no mušas uztaisīt ziloni, bet sabiedrība uzķeras. Pagaidām redzam vienas puses viedokli, bet jāpagaida TM atbilde (ja tāda būs).

 37. Skaisle Jātaļniece Atbildēt

  naciķi rullē ! patriotiskie kremļa kalpi un latviešu asinsūcēji

 38. Visu var izdarīt, ja labi grib. Rabarberu Džo kārtējo reizi nodarbojas ar demagoģiju

 39. Cūkas. Un tos pašu šogad ievēlēsim. Tāpēc jau nodokļi jāpalielina. Pēc šāda fakta es cik vien var nodokļus nemaksāšu.

 40. VARBŪT BEIDZOT VAJADZĒTU BEIGT MASU MĒDIJU MELUS,NAY TE LATVĪJĀ TIESAS TIE KAS TUR STRĀDĀ IR JĀAPBRĪNO TO CILVĒKU SPĒJA CIEST ŠITOS PUBLISKOS PAZEMOJUMUS,KAMPĒJU BANDAS UZDEVUMS IR RADĪT MALDINOŠU TAUTAS IENAIDNIEKU

 41. NAV KO TEIKT!

 42. Sprāgoņas….

 43. Visa valsts ir ģimenes SIA. t.i. mafija. Visur savējie. Esam atgriezušies viduslaikos. Tumsoņu valsts.

 44. Ja tā paskaita tad kas tur tik daudz:))tikai 1815 eiro katram, nu kas tā par prēmiju un pie tam par pilnu 2017 gadu :))

 45. paši saprotiet, Visas ministrijas, valsts iestādes Pašvaldības ir kļuvušas par komercfirmām, kuras vairs nav pakļautas LR valstij, kuras arī vairs nav un nav bijusi. Sākot jau ar Saeimu, kura ir dibināta Vācijā un patreiz saucas Komerciestāde ar nosaukumu ” Latvijas republikas Saeima”. Tauta, vai tad jūs to neziniet? Un žurnalisti arī ir nezinīši? Katrai iestādei ir D-U-N=S@ ar Nr. deviņi cipari. Un kas esam mēs, Tauta? Paskataties savās pasēs, palasiet un salīdziniet ar savām Dzimšanas apliecībām! Un kas izsniedz pases? SIA Latvijas migrācijas pārvalde! Ar kādām tiesībām? Mēs esam VERGI!!!

 46. Jājautā, kāda tad ir grāmatvedības uzskaite ministrijā, nemaz nerunājot par personāldaļu, ja neko sakarīgu nevar pateikt. Uz jautājumu, kāpēc kādam ir jāzina par algām un piemaksām utt., tāpēc godājamais ministr, ka tā ir nodokļu maksātāju nauda, vienīgi ja Jūsu ministrija nenodarbojas paralēli ar komercdarbību. iedzīvotājus varbūt interesē algas, piemēram, Jūsu lietvedei un FM galv.inspektoram. Izrādīsies, ka atbildīgajos amatos esošie ierēdņi saņem krietni mazāk par dežurantu, lietvedi u.c. Sanāks, ka krāvējam ir lielāka alga nekā pašam direktoram.

 47. Turklāt ministrija arī neredzot pamatojumu, kāpēc sabiedrības pārstāvjiem šāda informācija vispār būtu jāzina.

  PERFEKTI!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+