foto – bkventspils

Muižnieks pēc pirmās uzvaras: Ja gribam uzvarēt arī turpmāk, jābūt disciplīnai 0

BK “Ventspils” izcīnījuši pirmo uzvaru FIBA Čempionu līgā, savā laukumā pārliecinoši ar 74:53 pārspējot Radomas “Rosa” komandu no Polijas.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Pirmajā kārtā “Rosa” trīs pagarinājumu spēlē pārspēja “PAOK”, savulaik Ventspilī uzspēlējušais Tairels Brazeltons ar 36 punktiem kļuva par FIBA Čempionu līgas pirmās kārtas vērtīgāko spēlētāju. Tā spēle un vēl viena cīņa Polijas līgā izbraukumā Sopotā, vairāk kā 12 stundas ilgais ceļš uz Ventspili no poļu komandas izsūca tik daudz enerģiju, ka tā pietika vienai ceturtdaļai.

Ventspilnieki otro nedēļu spēli sāka miegaini un arī šajā mačā nokļuva iedzinējos. Tomēr ar pirmo minūti izdevās padarīt nemanāmu Breizeltonu (no spēlēs 0/8), bet ar otro ceturtdaļu apklusināt arī lielāko daļu pārējos “Rosa” spēlētājus. Tikai 34 procentu precizitāte bija Ventspils aizsardzības nopelns.
Izšķirošo izrāvienu izdevās veikt otrajā ceturtdaļā, pēc lielā pārtraukuma BK “Ventspils” ar kvalitatīvu basketbolu kontrolēja spēles ritējumu un bez liekas nervozēšanas izcīnīja uzvaru. Kārlis Muižnieks paslavēja komanda par izcīnīto panākumu un kā galveno uzvaras iemeslu minēja cīņu par atlēkušajām bumbām. Tajā kurzemnieki bija pārāki ar 49 pret 32.

“Spēles sākumā komanda neizpildīja to, ko bijām ieplānojuši. Tikai sākot maiņas, ar otro ceturtdaļu laukumā parādījām to, ko gribējām. Bija vēl pāris kritumi, tomēr spēles ritmu kontrolējām un agresivitāte bija vajadzīgajā līmenī. Bija arī daudz kļūdas, pašu kļūdas. Lai uzvarētu turpmāk, jābūt labākai spēles disciplīnai,” spēli komentēja BK “Ventspils” galvenais treneris Kārlis Muižnieks.

Pirmo reizi šoruden kopā ar komandu iesildījās Kristaps Janičenoks, kura atgriešanās laukumā gan vēl ir jāpagaida. Uz šāda fona pavisam tukšu spēli ar septiņiem netrāpītiem metieniem aizvadīja Rihards Kuksiks.

Par C grupas līderiem ar divām uzvarām kļuvusi Klaipēdas “Neptunas”komanda, kuras galvenais treneris Daiņus Adomaitis otrdien tika apstiprināts par Lietuvas izlases galveno treneri.
Nākamo spēli BK “Ventspils” aizvadīs 2. novembrī izbraukumā pret Rolanda Freimaņa pārstāvēto “Ušak”, kas zaudējusi abās spēlēs.

FIBA ČEMPIONU LĪGA
C grupa
BK “Ventspils” – Radomas “Rosa” 74:5
3 (15:20, 35:26, 52:41). Kempbels 17, Dīns 16, Zaķis 9, Mbodžs 8+8AB, Gražulis, Šķēle pa 8, Ate 5, Lomažs 3; Bells 17, Ješke 12, Džeksons, Sokolovskis pa 10.
Citās spēlēs: “PAOK” – “Ušak” 59:52 (Žanis Peiners 11 min., 2+2AB; viesos Rolands Freimanis 24 min., 5+7AB, 6 kļūdas), “Neptunas” – “Varese” 94:60, “EWE Oldenburg” – “ASVEL” 79:81.
Tabulā: 1. “Neptunas” 2-0, 2. BK “Ventspils” 1-1, 3. “ASVEL” 1-1, 4. “EWE Oldenburg” 1-1, 5. “PAOK” 1-1, 6. “Rosa Radom” 1-1, 7. “Varese” 1-1, 8. “Ušak” 0-2.

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA
A grupa
“Liepāja/Triobet” – “Avis Rapla” 78:54
(13:20, 32:28, 60:40). Makmalans 21+8AB, Krastiņš 15, Polards 11; van der Mars 24, Bratožs 10.

MŪSĒJIE EIROPĀ
EIROLĪGA.
“Darušsafaka” (treneris Ainārs Bagatskis) – “Unics” 94:87 viesos, Dairis Bertāns (20 min) 5 (2p. 1/1, 3p. 1/4).
FIBA ČEMPIONU LĪGA. “PAOK” – “Ušak” 59:52, Žanis Peiners (11 min)2+2AB; viesos Rolands Freimanis (24 min.) 5+7AB, 6 kļūdas,
FIBA EIROPAS KAUSS. “Elan Chalon” – “Benfica” 90:76, Mareks Mejeris (18 min) 6+4AB. “Telekom Bonn” – “Sodertalje” 85:76, Ojārs Siliņš (29 min) 11+2AB; viesos Dāvis Lejasmeiers (35 min) 7+4RP.