×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. aprīlis, 2016
Drukāt

Mūžībā aizgājis diriģents Daumants Reiters (1)

svece-664x664

Mūžībā aizgājis ilggadējs Emiļa Melngaiļa Tautas mākslas centra (tagadējā Latvijas Nacionālā kultūras centra) mūzikas nodaļas vadītājs, Dziesmu un deju svētku rīkotājs un diriģents Daumants Reiters, aģentūra BNS uzzināja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

Reiters ilgus gadus vadījis korus “Ziemeļblāzma” un “Spīdola”, kā arī Saldus skolotāju kori “Saldava”, bijis arī Gulbenes rajona koru virsdiriģents.

Reiters dzimis 1938.gada 25.oktobrī, dzimtas saknes meklējamas ģeniālā Teodora Reitera dzimtā – vectēvs Kārlis ir Teodora pusbrālis. Muzikologs Oļģerts Grāvītis žurnālā “Dziesmusvētki” 1998.gadā par Reiteru rakstījis, ka viņam savus kordziesmu jaunumus pirmatskaņošanai uzticējuši tādi komponisti kā Arvīds Žilinskis un Aldonis Kalniņš, Jāzeps Lipšāns, Jānis Rijnieks un citi.

Daumants Reiters kādā vēstulē izteicies: “…visa mana mūža lielākā mīlestība – mūzika, koris. Varu būt gandarīts, ka, strādājot 21 gadu E. Melngaiļa Tautas mākslas centrā, esmu piedalījies latviešu Dziesmu svētku tradīcijas veidošanā un izkopšanā. Pēc Latvijas Valsts konservatorijas kordiriģēšanas asistentūras pabeigšanas esmu kādu laiku konservatorijas kultūras darbinieku nodaļā lasījis lekcijas koru kultūras un Dziesmu svētku vēstures jautājumos. Par šīm tēmām daudz rakstus esmu publicējis arī presē, uzstājies radiofonā. Mūzika jau kopš agrām bērnu dienām devusi manai dzīvei saturu, garīgo piepildījumu. Tā bijusi un ir gan darbs, gan atpūta. Gan mīlestība, gan arī sāpe…”

Reiters mūžībā aizgājis otrdien, 26.aprīlī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Visdziļākā līdzjūtība!

Draugiem Facebook Twitter Google+