×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. decembris, 2013
Drukāt

Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Divi brāļi”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

19. decembrī un 20. decembrī Latvijas Nacionālā teātra “LMT Jaunajā zālē” būs skatāma izrāde “Divi brāļi”, aģentūru LETA informēja teātra Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēviča.

Izrāde augsti novērtēta festivālā “Patriarha rudens 2013”. Fausto Paravidīno lugu, kura uzrunā jaunus cilvēkus, Latvijā iestudē pirmo reizi. Izrādes režisors ir Jānis Mūrnieks.

Rimšēviča par lugas saturu pastāstīja, ka tā ir par jauniešiem – diviem brāļiem kādā dzīvoklī Irālijā ar neparastiem krievu vārdiem – Ļevs un Boriss, jo vecāki cienījuši krievu literatūru un kreisās idejas. Viena no dzīvokļa istabām izīrēta Ērikai, kurai ir lietišķi romantiskas attiecības ar vienu no brāļiem. Otrs viņai šķiet pārāk pedantisks, pārāk kautrīgs, pārāk garlaicīgs. Meitene nav pārliecināta, vai viņu vispār interesē sievietes. Divu stundu laikā visu trīs jauniešu pasaule tiek sagriezta kājām gaisā.

Izrāde iestudēta kā Jāņa Mūrnieka diplomdarbs, absolvējot maģistra studijas Latvijas Kultūras akadēmijā 2013. gadā. Režisors kā izrādes centrālo tēmu izceļ godīgumu pret sevi un citiem. Viņš uzdod jautājumu: “Vai meli, kurus cilvēks sev atļauj, it kā lai pasargātu ģimeni un savus tuvos, ir attaisnojami?”

Jaunais aktieris Pēteris Galviņš festivālā “Patriarha rudens 2013” saņēmis balvu par labāko tēlojumu šajā izrādē. Izrādē piedalās arī Mārtiņš Upenieks un Laura Atelsone.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+