Dabā
Laika ziņas

Nākamnedēļ Eiropā gaidāmi karstuma rekordi0

Foto EPA/Scanpix/LETA

Lielā daļā Eiropas saglabājas septembrim neraksturīgi augsta gaisa temperatūra, un arī nākamnedēļ gaidāms rekordliels karstums, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām un “Global Forecast System” prognozes.

Pirmdien un otrdien, 5. un 6.septembrī, gaisa temperatūra Spānijas dienvidos pat pārsniedza +45 grādus, kas ir augstākā gaisa temperatūra šogad Eiropā un septembra karstuma rekords visā meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Atbilstoši provizoriskiem datiem jaunais rudens rekords Spānijā un visā Eiropā ir +45,7 grādi, kas reģistrēti Kordovas provincē.

Trešdien gaisa temperatūra vietām Spānijā vēl pārsniegs +40 grādu, karstums virs +35 grādiem gaidāms arī Francijas dienvidrietumos, savukārt virs +25 grādiem gaisa temperatūra pakāpsies plašā Eiropas daļā, tai skaitā Anglijā.

Nedēļas otrajā pusē Polijā termometra stabiņš ēnā var sasniegt +30 grādu, daudzviet Dienvideiropā gaisa temperatūra pakāpsies virs +30 grādiem.

Nākamnedēļ karstums līdz +30 un vairāk grādiem prognozēts gan Eiropas dienvidos, gan tādās valstīs kā Beļģija, Vācija un, iespējams, pat Lielbritānijā.

Atbilstoši Krievijas Hidrometeoroloģijas centra apkopotajiem datiem aizvadītā vasara Ziemeļu puslodē kļuvusi par siltāko novērojumu vēsturē, un temperatūras rekordus ir pārspējušas visas sezonas kopš 2015.gada pavasara. Vislielākā temperatūras anomālija saglabājas Arktikā, tai skaitā Krievijas ziemeļos.

Saskaņā ar uzņēmuma “WeatherBELL Analytics LLC” apkopoto informāciju šis gads pasaulē kopumā līdz šim bijis aptuveni pusgrādu siltāks par 1981.-2010.gada vidējo rādītāju, bet atsevišķos Arktikas apgabalos – pat astoņus grādus siltāks par normu.

LA.lv
LE
LETA
Dabā
Meklēt cimdus vai gumijas zābakus? Pirmdienas laika prognoze
1 diena
LE
LETA
Dabā
Septīto gadu pēc kārtas decembra laikapstākļi atklāj interesantu tendenci
1 diena
LE
LETA
Dabā
Svētdien Latvijā būs gaišāks laiks: jaunākā prognoze
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
ASV nosaka sankcijas Lembergam 3
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Latgalē veiktas nežēlīgas laupīšanas: aizturēti divi sevišķi bīstami noziedznieki 1
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
ĀM izplata brīdinājumu bankām par sadarbības risku ar Lembergu
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Rīga jāatpūtina no Ušakova un viņa sekotājiem 2
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Brīžiem līs, vietām gaidāms arī sniegs. Prognoze otrdienai
6 stundas