Dabā
Laika ziņas

Nākamnedēļ Eiropā gaidāmi karstuma rekordi 16

Foto EPA/Scanpix/LETA

Lielā daļā Eiropas saglabājas septembrim neraksturīgi augsta gaisa temperatūra, un arī nākamnedēļ gaidāms rekordliels karstums, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām un “Global Forecast System” prognozes.

Pirmdien un otrdien, 5. un 6.septembrī, gaisa temperatūra Spānijas dienvidos pat pārsniedza +45 grādus, kas ir augstākā gaisa temperatūra šogad Eiropā un septembra karstuma rekords visā meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Atbilstoši provizoriskiem datiem jaunais rudens rekords Spānijā un visā Eiropā ir +45,7 grādi, kas reģistrēti Kordovas provincē.

Trešdien gaisa temperatūra vietām Spānijā vēl pārsniegs +40 grādu, karstums virs +35 grādiem gaidāms arī Francijas dienvidrietumos, savukārt virs +25 grādiem gaisa temperatūra pakāpsies plašā Eiropas daļā, tai skaitā Anglijā.

Nedēļas otrajā pusē Polijā termometra stabiņš ēnā var sasniegt +30 grādu, daudzviet Dienvideiropā gaisa temperatūra pakāpsies virs +30 grādiem.

Nākamnedēļ karstums līdz +30 un vairāk grādiem prognozēts gan Eiropas dienvidos, gan tādās valstīs kā Beļģija, Vācija un, iespējams, pat Lielbritānijā.

Atbilstoši Krievijas Hidrometeoroloģijas centra apkopotajiem datiem aizvadītā vasara Ziemeļu puslodē kļuvusi par siltāko novērojumu vēsturē, un temperatūras rekordus ir pārspējušas visas sezonas kopš 2015.gada pavasara. Vislielākā temperatūras anomālija saglabājas Arktikā, tai skaitā Krievijas ziemeļos.

Saskaņā ar uzņēmuma “WeatherBELL Analytics LLC” apkopoto informāciju šis gads pasaulē kopumā līdz šim bijis aptuveni pusgrādu siltāks par 1981.-2010.gada vidējo rādītāju, bet atsevišķos Arktikas apgabalos – pat astoņus grādus siltāks par normu.

LA.lv