Tehnika
Auto un moto

Nepārmaksā par OCTA! Kur lētāk iegādāties polisi? 16

Foto – LETA

Kur vislētāk iegādāties OCTA polisi? Jūs atbildēsiet – interneta portālos, kas agresīvi sludina, ka tieši viņu piedāvātā cena ir viszemākā? Tas ir mīts – vislētāk OCTA ir tikai pie apdrošinātāja!

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics stāsta, ka Latvijā ir vismaz 10 apdrošināšanas starpnieku portāli, kuri piedāvā iegādāties OCTA polisi. Ievadot sava transportlīdzekļa datus, autoīpašnieks var izvēlēties no dažādu apdrošināšanas sabiedrību piedāvājuma sev izdevīgāko variantu. Lai gan šie portāli sludina, ka šādā veidā var iegādāties OCTA par vislētāko cenu, patiesībā tas tā nav.

“Patiesībā autoīpašniekam uzrādītajā cenā jau ir iekļauta apdrošināšanas starpnieka atlīdzība jeb tā sauktā “starpnieka komisija”. Tādēļ, iegādājoties tur OCTA, par polisi nākas pārmaksāt,” skaidro Stengrevics.

Protams, ka interneta portāliem ir savi plusi: galvenais no tiem – var tikt pie polises ļoti īsā laikā, kas mūsdienu straujajā dzīves tempā ir nozīmīgi. To, ka starpnieku piedāvātajai OCTA cenai pievienota komisijas maksa, autoīpašnieks jau neredz, tāpat lielākoties neviens nepamana arī maziem burtiņiem rakstīto, ka OCTA darījumu nodrošina nevis apdrošinātājs, bet gan apdrošināšanas starpnieka uzņēmums. Ja auto īpašnieks ir ar mieru par to maksāt, viss kārtībā. Bet tiem, kas patiešām rēķina un skaita katru latu, pastāv iespēja patiešām sameklēt lētāko variantu. Starpnieku portālos cenas nav tās pašas, par kādām polises var iegādāties, ja vēršas tieši pie apdrošinātāja. To var viegli pārbaudīt, ieejot LTAB mājas lapā (www.ltab.lv) un OCTA kalkulatorā ievadot sava transportlīdzekļa datus. LTAB mājas lapā pieejamās cenas ir visizdevīgākās Latvijā, jo birojs nav starpnieks un darījumus nodrošina bez papildus komisijas maksas.

“Iespēju noskaidrot OCTA apdrošinātāju piedāvātās cenas, kas iegūtas tieši no šiem apdrošinātājiem, neviens cits portāls Latvijā pašlaik nepiedāvā,” informē Juris Stengrevics. Arī šajā gadījumā varat ērti un ātri nopirkt OCTA internetā, tikai tas notiek konkrētā apdrošinātāja mājas lapā bez starpnieka.

Saskaņā ar OCTA tirgus datiem pērnajā gadā vairāk nekā 185 000 polises ir iegādātas, izmantojot distances saziņas līdzekļus, un tie ir 15 % no visiem noslēgtajiem apdrošināšanas līgumiem. OCTA cenas sadārdzinājums atkarībā no iegādes portāla var atšķirties , sākot no dažiem līdz pat vairākiem desmitiem latu. Ņemot vērā, ka mēnesī caur polišu iegādes vietām notiek tūkstošiem transakciju jeb OCTA iegādes darījumu, starpnieku gūtā peļņa no polišu cenu sadārdzinājuma mērāma tūkstošos latu.

Kā atšķiras cenas? 


 

 

 

 

 

 

 

 

* Polišu cenu atšķirības dažādos starpnieku portālos, salīdzinot ar apdrošinātāja oficiālo cenu (LTAB). Ar sarkano krāsu summa, daļu no kuras auto īpašnieks pārmaksātu, ja iegādātu OCTA savam auto ar starpnieku palīdzību. Cenu salīdzinājumam ņemta automašīna Opel Astra (2004. gads) ar 12 Bonus-Malus klasi. Tikai četrām apdrošināšanas kompānijām cenas oficiālajā mājas lapā un starpnieku piedāvājumā neatšķiras!

LA.lv