Latvijā
Politika

Nevienojas par autoratlīdzību saņēmēju algas lielumu 0

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde. Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien vienojās uz nākamā gada valsts budžeta veidošanas un pieņemšanas laiku atlikt diskusiju par ierosinājumu noteikt pienākumu maksāt vismaz minimālo darba algu cilvēkiem, kuri šajā pašā darba vietā saņem arī autoratlīdzības.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) skaidroja, ka šo ieceri nevajadzētu pieņemt sasteigti, tāpēc diskusijas turpināsies vēlāk. Tātad pagaidām šī norma likumā netiks iekļauta.

Dienu iepriekš komisijā, runājot par iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likuma grozījumiem, plašākas debates izvērtās par autoratlīdzību saņēmējiem. Deputātiem bija daudz jautājumu, ko tieši paredz deputātes Laimdotas Straujamas (V) un Ingunas Sudrabas (NSL) ierosinājumi, vai tie neveicinās iespēju izvairīties no nodokļu nomaksas.

Priekšlikumu aizstāvēja izdevniecības “Rīgas Viļņi” izpilddirektore Ināra Pētersone, kura pārstāv arī Latvijas Preses izdevēju asociāciju. Viņa skaidroja, ka ar priekšlikumu tiks panākts arī tas, ka autoratlīdzību saņēmējiem tikšot maksāta vismaz minimālā alga. Kā piemēru viņa minēja situāciju – kādas izdevniecības redaktors par savu darbu saņemt darba algu saskaņā ar darba līgumu, savukārt papildu šiem pienākumiem uzraksta arī rakstu, par ko var saņemt autoratlīdzību.

Šai interpretācijai sākotnēji iebilda finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), norādot, ka šādi tiks izslēgta iespēja pateikt, ka maksājums par paveikto darbu ir mākslīgi sadalīts darba līgumā un autoratlīdzībā. Tātad Valsts ieņēmumu dienestam (VID) vairs nebūs iespējas pateikt, ka pēc būtības jābūt darba līgumam un darba algai šādā gadījumā. Pētersone šo kritiku noraidīja.

Savukārt deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) mudināja iekļaut normu par minimālo algu, jo tas neatcelšot pienākumu no autoratlīdzībām maksāt 5% sociālās iemaksas, turklāt autoratlīdzību saņēmējiem arī tiks maksāta minimālā alga.

Komisija mudināja piedāvāt precīzāku priekšlikuma redakcija, kas noteiktu, ka darba dēvējam šādos gadījumos būs jāmaksā autoratlīdzības saņēmējiem vismaz minimālā darba alga saskaņā ar darba līgumu. Šī norma nenozīmētu, ka no autoratlīdzībām nav jāmaksā sociālās iemaksas 5% apmērā.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Izraugās Rīgas galvenās egles
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Latvijā aizturēts Ukrainas bankas “CityCommerce Bank” līdzīpašnieks
9 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Cilvēki pazuda bez pēdām… Sākta tiesvedība par šausminošām slepkavībām Rīgā
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
No vārda “nacionāls” nevajag kautrēties. Saruna ar profesori Maiju Kūli 1
Intervija 8 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Balinska skaisti vārti papildlaikā nodrošina “Dinamo” uzvaru Ņižņijnovgorodā
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Izraugās Rīgas galvenās egles
8 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Sirsnīgā gaisotnē piedzīvota filmas “Saule brauca debesīs” pirmizrāde
Speciālreportāža 7 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Bordāna valdības projekts iesviests papīrgrozā 1
8 stundas