×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. septembris, 2015
Drukāt

Anda Līce: Lielvalstu šovinisms maskējas zem skaistiem vārdiem (19)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Anda Līce

Cilvēki par daudz ko saka: vilciens jau ir aizgājis, vajadzēja domāt ar galvu, būtu zinājuši patiesību agrāk, tad gan… Jā, kāpēc mēs nezinām patiesību vai arī uzzinām to tikai pēc tam, kad notikumus ir grūti vai pat neiespējami ietekmēt? Tāpēc, ka gan pavisam sīkās sadzīviskās lietās, gan globāli tā tiek slēpta par visu vairāk pasaulē. Patiesība atklājas ar lielu laika nobīdi, kā, piemēram, par Otro pasaules karu un auksto karu. Irākas kara gadījumā gan meli par nezin kādu briesmīgu ķīmisko ieroču krājumiem šajā valstī atklājās jo drīzi, tomēr vilciens jau bija aizgājis. Par to, lai konfliktu īstie cēloņi nenāktu gaismā, rūpējas attiecīgo valstu dienesti un propaganda, kurai līdzekļi netiek žēloti un kura, strādādama pēc vecām receptēm, šodien ir nesalīdzināmi jaudīgāka.

Mēs visvairāk runājam par sekām, par to, kas mūs skar tieši, mazāk – par notikumu cēloņiem. Par karu Sīrijā vidusmēra cilvēks joprojām zina ļoti maz, jo viņam jau arī par to maz stāsta, viņš saka: “Patiesību nezina neviens.” Nav tiesa, tie, kas šo karu izraisīja, patiesību zina. Kad pasaules sabiedrība sāks pieprasīt no viņiem atbildību? Pašreiz sabiedrībā galvenais sarunu temats ir bēgļi. Izrādās, ne visi viņi ir kara upuri. Ir daudz vieglas dzīves meklētāju, par kuriem sirdij nevajag iežēloties. Taču tai to pavēl. Un te nu mēs sastopamies ar lielvalstu šovinismu, kas maskējas zem tādiem vārdiem kā “solidaritāte”, “cilvēku tiesības”, “humānisms” utt. Ja pasaules lielvaras tiešām gribētu sekot šiem skaistajiem vārdiem, tad bēgļi būtu jāuzņem gan Amerikai, gan Krievijai, bet vecajām Eiropas valstīm un Amerikai, kuru materiālo labklājību ir nodrošinājusi koloniālā politika Āfrikā un Tuvajos Austrumos, liekulīgā politika nevis jāturpina, bet vispirms jāatvainojas tām tautām un kristīgi jādalās ar to, kas iegūts nekristīgā veidā.

Par to no augstajām tribīnēm būtu jārunā Latvijas politiķiem. Tā ir mazo misija – atgādināt lielajiem, ka viņiem no saviem augstumiem ir jānolaižas un ar pārējiem jāsarunājas vienā acu līmenī, jo nekas nav mūžīgs un par visu agri vai vēlu būs jāmaksā. Nekas gan neliecina, ka mūsu politiķi to vēlas atgādināt. Arī viņi globālajā spēlē nav aizmirsti, vieni atstrādā kādus parādus, citi kaut ko pelna. Ir tik daudz labumu, ko var izmantot kā ēsmu ambīcijām. Nelaime tā, ka kopā ar gļēviem politiķiem postā tiek ierautas arī tautas. Vienkāršie cilvēki jautā: “Ko lai mēs darām?” Ir jāturas pie veselā saprāta un sirds gudrības un atbildība vispirms jāprasa no saviem politiķiem. Un visiem spēkiem jāturas pie savas zemes. Tā ilgi nestāvēs tukša.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Piekrītu cien.A.Līces viedoklim. Bēgļi no islama valstīm pastiprinās ES, kā arī Latvijas pastāvēšanu, jo uzskats par dzīvesstilu, jēgu pašos pamatos mums atšķirās. Tādos kvantumos integrēt tik vienkārši, kā mūsu valsts ierēdņi iedomājās, neizdosies. Drīzāk mums būs jāpieņem viņu prasības, bet ilglaicīgā programmā tas jau veidosies par dzīvesveidu Latvijā, lai izbēgtu no konfliktiem un teroruzbrukumiem. Mūsu valdībā nejūtu patriotisma izpausmes pret pamatnāciju, ne runās, ne darbos. Patriotisms par savu valsti izpaužas ar spēcīgu likumdošanu, sākot ar cieņu pret valsts simboliem, pamatnācijas un Latvijas pilsoņu prioritātēm valstī, cieņu pret zemi, upēm, ezeriem, tikumisku un ētisku valsts līdzekļu apsaimniekošanu. Līdz šim saskatu lielu izšķērdību, nesaimnieciskumu, bezatbildību no atbildīgajām personām. Ripo tūkstoši un miljoni…Muceniekos bēgļi dīkdienīgi sēž uz soliņiem…Vai tā integrēsim? Mājokļus varētu paši celt un būvēt, nē, bet visu to labāko!!!

 2. “Piezīmes par Tautas frontes [1.] kongresu V.Kalpiņš noslēdz ar teikumu: “Redzēs, ar ko tā šļura beigsies!”
  ( “Stāja. Voldemāra Kalpiņa laiks”)
  ================================================================
  Auseklīšu laikā radītā “šlura” turpina savu gaitu……Tā ilgi neturpināsies, bet tās problēmas ar tukšo zemi jau nebūs auseklīšu revolucionāriem jārisina.

 3. Par šo tēmu pietiek.com nupat publicēts jauks raksts – Artūrs Silanžs. Pārdomas par imigrāciju
  Iespējams labākais, kas lasīts …

 4. Izcili! Bet, ko lai dara?!!!

 5. Latvijā organizē sīriešu bataljonu cīņai pret tā saucamo jauno musulmaņu valsti. Ja kāds zin kur ir sīrieši, paziņojiet nbs.

 6. Paldies, Līces kundze, es esmu pilnīgi vienis prātis ar Jums!

 7. Ja arī ar laiku pazudīs,tad vietā,jau trīskāršā skaitā,nāks nākamie! Un šī “tikai” 531 bēgļa uzņemšanai,kā vēsta mums Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane vajadzēs aptuveni “tikai” 16 miljonus eiro! Taču,visticamāk”iedod tikai velnam mazo pirkstiņu…” Jo aiz ES robežām jau gaida “bēgļu” miljoni! Vai vispirms Latvijai nevajadzētu parūpēties par savu “tikai” 250.000 aizbraucēju atgriešanu mājās,par veselības apdrošināšanu ne tikai migrantiem,par palielinātu pensijas indeksāciju saviem pensionāriem?

 8. Kur mūsu inteliģence?Vai tie visi pa stūriem salīduši?Laikam arī kaut ko atstrādā.

  • Mūsu intelbeņķi kļuvuši par sorosiskās vienotības kvaukšķeliem un gaida kārtējo kangara lapu parakstīšanai ar aicinājumu uz tautas bojāeju.

  • Mūsu inteliģence raksta latviešu dzeju forštates krieveļu vārtrūmes leksikā:
   “svētīgi, svētīgi sasvīdušie
   svētīgi uz mirkli izgājušie
   svētīgi rupji graudainā struktūrā
   svētīgi nesmukie un garie augumā

   bļaģ

   svētīgi sabrauktie, atpizģītie un nošautie
   visi mana rajona krievi un Mego pārdevējas svētīgas
   videonomu darbinieki un apsargi, sākumklašu skolotāji un tukšie nesēji, nabadzībā
   un bagātībā un iešu par jums uz barikādēm cīnīties, sa-sodītie un ka tevi deviņi
   pērkoni saspertie, baltiem diegiem šūtie
   un krustām šķērsām jūs visi pārējie visā pasaulē arī

   bļaģ

   svētīgi”

 9. Palīdzība grūtdieņiem? Atbildēt

  “Nav jāpierāda,ka Eiropas multikulturālisms un etniskās integrācijas politika ir cietusi fiasko. Latvijai Eiropas prezidentūras laikā bija lieliska iespēja aktualizēt un redefinēt Eiropas Savienības multikulturālisma izpratni,ES etniskās integrācijas definīciju un politiku. Tas nenotika,tāpēc nav brīnums,ka Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas un iekšlietu ministra Riharda Kozlovska vadībā Ministru kabineta slepenās sēdes laikā notika piekāpšanās transnacionālā konglomerāta spiedienam. Šie ir tiesiskuma un nacionālās drošības jautājumi,kuru padziļinātai izpratnei vajadzēja būt vispirms iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim.[..]
  Skat.”Ēriks Jēkabsons: Palīdzība”grūtdieņiem” vai pkļaušanās starptautiskai noziedzībai”,LA,05.08.2015.

 10. Latvijā nav pamata satraukumam bēgļu sakarā. Tie daži simti, kuri iespējams te tiks atsūtīti, no šejienes ar laiku pazudīs. Uzņēmīgi ļaudis nemaksā tūkstošus, lai nokļūtu nepievilcīga klimata neperspektīvā un samērā nabadzīgā valstī ar minimālām darba atrašanas iespējām un vēl piedevām prasību iemācīties pasaulē nenozīmīgu valodu. Šodienas bēgļi ir tikai labkājības zemju un lielvalstu briesmas, tādēļ arī ir izcēlusies tāda spiegšana un skraidīšana vienam pie otra pēc padoma

 11. Latvijas poli†iķiem par daudzko būtu jārunā no augstajām tribīnēm. un Latvijas poli†iķiem neskādētu pārmaiņās dēļ arī ko darīt.

 12. Kāpēc apvainot visu impēriju par noziegumiem pret cilvēci, ja tos paveic viena noteikta suga- sociālie parazīti, kuri viens otru savilkuši pie varas, nevis apspiestās tautas.

 13. Ir piemirsies, ka Lībijas vadonis Muamars Kadafi vēlējās norēķinos par naftu ieviest “zelta dināru”. Dolārs apvainojās un sākās tas process, kas noveda pie tā, ka tagad mums būs, bet Vācijai, Ungārijai, Austrijai ir bēgļu problēmas. Krievija pēc gadiem 25 atdos Ķīnai Tālo Austrumu apgabalus, jo par to novēlēs turienes iedzīvotāji- ķīnieši.

 14. Starp politiķiem, kuri ” aizstāv” mūsu intereses, bez šaubām, ir daudz gļēvu cilvēku. Taču, domāju, vēl vairāk ir īstu nezinīšu. Baidās ierunāties, jo paši paliks muļķos – saprot, ka ir švaki ar argumentiem. Klusēt un/vai neatbildēt uz jautājumu, “paciest” savu vai savas tautas pazemojumu, ir ļoti “latviski”. Tāpēc jau no XIX gs., Gorčakova laika, Krievijā pievērš īpašu uzmanību valstsvīru un diplomātu izglītošanai. Tas atmaksājas – ārzemēs pēc valstsvīru un diplomātu spējām tiek vērtēta tauta. Patiesība ir cita, bet tā iznāk. Nereti, objektīvi Krievijai pilnīgi bezcerīgās situācijas, diplomāti glābj valsti intereses.

 15. Viss pareizi…..,bet mums visu laiku borē – izvēlieties mazāko ļaunumu…..

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+