Mobilā versija
+13.1°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
18. februāris, 2016
Drukāt

Ar kādu mērķi kandidējat uz Jauniešu saeimu? (3)

Egle

Lora Egle, kandidē no Kurzemes vēlēšanu apgabala, Dundagas novads

Sākusies 6. Jauniešu saeimas vēlēšanu kampaņa. Tā ir iespēja jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem kandidēt virtuālajās vēlēšanās par iekļūšanu Jauniešu saeimā. Simts ievēlētajiem jauniešiem 29. aprīlī būs iespēja diskutēt par sev svarīgiem jautājumiem. Lai piedalītos virtuālajās vēlēšanās, līdz 13. martam jāreģistrē sava ideja vēlēšanu platformā jauniesusaeima.lv. Vēlēšanu kampaņa norisināsies līdz 20. martam. Aptaujāju jauniešus, kuri savas idejas jau pieteikuši.

 

Lora Egle, kandidē no Kurzemes vēlēšanu apgabala, Dundagas novads: “Jauniešu saeimā darbojos arī pērn. Tā ir pulcēšanās vieta mērķtiecīgiem un aktīviem jauniešiem, kam ir interese par politiku un sabiedrības līdzdalību tajā. Mana ideja ir par nepieciešamību pārskatīt studiju budžeta vietu sadales politiku. Priekšlikums ir pārdalīt budžeta vietas vienādā skaitā starp augstskolām, kas realizē līdzīgas studiju programmas. Šobrīd jauniešiem Latvijas politikā īsti nav vietas – kaut ko ietekmēt ir grūti, jo politiskā vide ir stagnējoša, konservatīva. Tomēr man ir doma nākotnē darboties politikas sfērā, taču lēmums par “lielo politiku” nav tik vienkāršs, jo šī nodarbošanās prasa lielu ziedošanos.”

 

Dāvis Brics, kandidē no Rīgas vēlēšanu apgabala, Rīga: “Jauniešu saeimā esmu piedalījies jau vairākas reizes. Uzskatu, ka tā ir izcila vieta, kur sākt apgūt politiskos procesus, iegūt zināšanas un paplašināt paziņu loku. Mums vajag nevis kritizēt valsts pārvaldi, sēžot pie TV ekrāniem, bet gan darīt kaut ko lietas labā. Manuprāt, katram Latvijas iedzīvotājam būtu nepieciešams kaut ko paveikt Latvijas un sabiedrības labā. Šogad kandidēju ar ideju par patriotismu un latvisko dzīvesziņu, kam būtu jābūt neatņemamai katra iedzīvotāja daļai. Ideja nāca, redzot saspringto ģeopolitisko situāciju un arī Latvijas sabiedrības sašķeltību. Nākotnē gribētu iesaistīties arī lielajā politikā, jo tā ir iespēja attīstīt Latviju.”

 

Viktors Urkauskis, kandidē no Latgales vēlēšanu apgabala, Daugavpils: “Jau kopš vidusskolas gadiem iesaistos dažādās sabiedriskajās aktivitātēs un vienmēr cenšos pilnveidot sevi un uzzināt kaut ko jaunu. Manas pieteiktās idejas pamatā ir izvirzīt latviešu prātu radīto sasniegumu realizāciju citās ES valstīs. Latvijai ir diezgan unikāla pieredze politikas jomā, un te ir diezgan interesanta situācija. Neapšaubāmi vēlos iesaistīties arī lielajā politikā, bet pirms tam vēlos pilnveidot savas zināšanas gan jurisprudencē, gan citās jomās.”

 

Ernests Olders, kandidē no Vidzemes vēlēšanu apgabala, Alūksnes novads: “Mans mērķis ir ieinteresēt citus jauniešus politiskajos procesos, jo šodienas politiķu pieņemtie lēmumi ietekmēs katra jaunieša nākotni. Mums ir jāienes politikā svaigas idejas. Ņemot vērā to, ka Latvijā ir augstākais jauniešu bezdarbs Baltijas valstīs un iedzīvotāju, tostarp jauniešu, skaits turpina samazināties, pieteicu ideju, kas paredz, ka jaunieši, kuri ieguvuši vidējo izglītību vai apguvuši profesiju, bet nav iekļāvušies darba tirgū un nestudē, var tikt nodarbināti īpaši izveidotos jauniešu uzņēmumos. Šie uzņēmumi ražotu plaša profila preces, kuras tiktu eksportētas uz ārvalstīm. Jaunieši iegūtu pirmo darba pieredzi, un tiem maksātu algu atbilstoši padarītajam. Manā vērtējumā Latvijas politiskā vide ir atkarīga no pašu politiķu godīguma un spējām strādāt valsts interesēs, taču bieži vien netiek strādāts valsts iedzīvotāju interesēs. Deputātiem ir jāsaprot, ka uzticētais tautas mandāts nav tikai privilēģija – tā ir unikāla iespēja ar smagu darbu panākt valsts izaugsmi. Es nākotnē vēlētos iesaistīties lielajā politikā. Latvijas politikā jau sen ir nepieciešamas svaigas “asinis” – cilvēki, kas ar jaunām idejām un ar mūsdienīgu skatījumu spētu panākt valsts pakāpenisku attīstību.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. mācībās iet kā pa trako kreklu, bet sapņo “augstus” sapņus!!!! Cik % tad mācās un kaut ko dzīvē vēlas sasniegt? Dienas tiek “nosistas” , nobumbulētas!!!! Mutes kā vāgūža durvis!!!! Uz kādu jauniešu saeimu????????????????????????????????????

    • Vispār jau ir jaunieši, kas ir pietiekami aktīvi, lai darbotos. Acīmredzami, ka pats/i nēesati pilnvērtīgi izgājis skolas solu, jo Jūsu rakstība ir atbaidoša! Tas, ka daudzi jaunieši patiešām nedara neko lietderīgu nenozīmē, ka citi aktīvi un pareizi neizmanto savu laiku!

  2. Kad Latvijā skolās būs skolēnu vēlētas pašpārvaldes, mana tik prezidentiņus. Vai tad Latvija nav parlamentāra valsts?

Bez vietējo palīdzības svešie nespētu sastādīt izsūtāmo sarakstus (18)Bez vietējo palīdzības svešie nespētu sastādīt apcietināmo, nošaujamo un izsūtāmo sarakstus
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vides dienests un Koļegova guļ

Svētdien, 18. jūnijā, Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks teritorijā, kur tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 1,2 hektāru platībā. Valsts policija par notikušo sākusi kriminālprocesu. Vakar tika paziņots, ka Valsts vides dienesta (VVD) inspektors pēc pārbaudes konstatējis, ka ugunsgrēka postītajā teritorijā atradušies arī bīstamie sadzīves atkritumi. Tikmēr sabiedrībā izskan pārmetumi Ingas Koļegovas vadītajam Valsts vides dienestam par to, ka nav bijusi kontrole atkritumu ievešanā, glabāšanā, un par iespējamu bezdarbību, jo ziņojumi par atkritumiem teritorijā bijuši jau pagājšruden.

Vai veselības aprūpes pieejamība jāsaista ar nodokļu nomaksu?
Juris Jansons: Valodu lielu dara cilvēki (1)Man ir patiess gods būt starp tiem dažiem miljoniem, kuri var domāt, runāt un klausīties latviešu valodā.
Juris Lorencs: Globālo sasilšanu gaidot (3)Cīņā par zaļajām idejām aktīvi līdzdarbojas arī dažādu interešu lobiji
Liepnieks: Trukšņa pārvēlēšana ir jocīga un neticama (8)“Es zināju, ka socioloģija Jūrmalā bija Trukšņa kungam labvēlīga, bet tas tomēr likās tik jocīgi. Tas, ka viņš tik pārliecinoši uzvarēja ar tik jaunu un īpatnēju kampaņu, ir pilnīgi neiedomājami,” polittehnologs Jurģis Liepnieks apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Preses klubs", komentējot Gata Trukšņa pārvēlēšanu Jūrmalas mēra amatā.
Draugiem Facebook Twitter Google+