×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
22. janvāris, 2017
Drukāt

NĪN atlaide par katru īpašumā deklarēto personu: pašvaldības domīgas (8)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis

Ņemot vērā, ka kadastrālajām vērtībām ir tendence palielināties, nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojums uz mājokļa platību par katru īpašumā deklarēto personu būtu sociālās aizsardzības mehānisms, teica Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis.

Pēc viņa paustā, ja NĪN likuma grozījumi tiks pieņemti un NĪN atvieglojumu uz mājokļa platību piemēros par katru īpašumā deklarēto personu, atvieglojumu attiecinot gan uz ēku, gan zemi, būs jāizvērtē grozījumu ietekme uz pašvaldību ieņēmumiem.

Jaunsleinis norādīja, ka nav tā, ka pašvaldības šo iniciatīvu neatbalsta, bet vērtējot nākamā gada budžetu varētu rasties dažādi jautājumi. “Jebkurš lēmums valstī, kas rada finansiālu ietekmi (..), ir attiecīgi jākompensē, jo mums savas [pašvaldību] funkcijas ir jāveic,” atzīmēja Jaunsleinis.

Jaunsleinis atkārtoti uzsvēra, ka pašvaldības neiestājas pret grozījumiem, jo ir ieinteresēti cilvēku labklājībā.

Jau ziņots, ka viens no NĪN likuma grozījumu darba grupas variantiem, lai ierobežotu NĪN apmēra pieaugumu saistībā ar kadastrālo vērtību strauju pieaugumu atsevišķās teritorijās apbūves zemei un dzīvošanai paredzētiem īpašumiem, ir NĪN atvieglojumu uz mājokļa platību piemērot par katru īpašumā deklarēto personu, atvieglojumu attiecinot gan uz ēku, gan zemi.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Organizēta biezputra un labums muižu turētājiem ( vienīgais mājoklis )…

 2. Palielina kadastru, lai ”sniegtu atlaides” privātīpašumam … vai nav nožēlojami ? Sanāk tā: cilvēks cēla … valsts atņēma …

 3. īsti neizprotu, kurā brīdī un kādēļ esmu palikusi pašvaldībai parādā, iegādājoties īpašumu. Pērkot visi nodokļi tika samaksāti. Tad par ko vēl turpmāk katru gadu? Es neko no pašvaldības neprasu un nesaņemu. Ceļš uz mūsu pagastu ir briesmīgs, kā Dimitera apdziedātais. Bet pagasts nav Krievijas pierobeža. Nē, nu var braukt 2x tālāk un pa asfaltu. Bet vienalga, nu par ko tas nodoklis un kā var pielīdzināt tirgus vērtībai? Es taču te dzīvoju ne tirgoju. Ne komercdarbību veicu. Var tās tirgus vērtības grozīt, kamēr zaļš gar acīm, bet cilvēkam taču neviens tādēļ nerada ienākumus par īpašumu, kurā viņš dzīvo, lai viņam būtu lielāki nodokļi jāmaksā. Un gada beigās pašvaldību darbinieki sev sadala prēmijas vai steidz visādos iepirkumos iztērēt naudu, lai atskaitēs būtu “re, mums bija šī nauda vajadzīga”

 4. Nekāda privātīpašuma nav. Ja tu kādam citam maksā par zemi, ēku, auto, traktoru nodokli, tad tas nav tavs īpašums. Un, ja tu nodokli nemaksā, tad tev tavu zemi, ēku un traktoru atņem. Ja tev kaut ko var atņemt, tad tas nemaz nav tavs.
  Tavs privātīpašums ir tikai tas, ko tu efektīvi vari nosargāt no citiem, t.sk., kolektīvas bandas, kura saucas “valsts”.
  Un nosargāt no kolektīvas bandas tu parasti nevari neko. Pat savu brīvību un pliko dzīvību. Un pat savus pēc nāves mazliet pūt sākušos orgānus.

 5. Pats galvenais – privātīpašuma neaizskaramības princips tiek totāli ignorēts, nekaunīgi un brutāli visās vietās! Bet visi, kas to saprot, visi gudrie valstsvīri un tēmu labi pārzinošie juristi gļēvi klusē! Jautājums pamatā vienkāršs – ja tas ir pilsoņa likumīgi iegādāts vai mantots privātīpašums, tad kāpēc var likt soda naudu par zāles garumu pilsoņa īpašumā, krūmu augšanu utt., pie tam, nešķirojot, vai tas ir ceļa, ielas malā, kas ietekmē pilsētas, ciemata “seju”, bet pat dziļā biezoknī esošam tiek piemērots vienāds naudas sods?! Ja tas ir patiesībā nomāts valsts jeb pašvaldības īpašums, tad tā arī to jāpasludina, nekrāpjot tautu ar melīgiem, dzīvē neeksitējošiem likumiem un skaistiem nosaukumiem – “privāts īpašums”.

 6. Ilmārs 5 līmeņa profesionāls maģistrs mērniecībā un zemes ierīcibā Atbildēt

  Cien.Jaunsleini,izlasiet līgumu ar PTO [zeme nu būve =ir prece un Valsts nedrīgst iejaukties brīvā tirgus ekonomikā. Krievijai lai neizslēgtu no PTO 150 00 vērtētājus un inventarizatorus atbrivoja . Vai latvija gaida to pašu kaunu? Starp citu brīvvalsts profesori NĪN likumu sauca par PRIVĀTĪPAŠUMA IZNĪCINĀSANAS LIKUMU un26 gadus mēs turpinam PSRS likumdošanu-KAUNS.

 7. Zagļu bandai zagļu likumi! Viņi cenšas lai tiesuizpildītājiem būtu darbs!!

 8. Cien., labdari, nekādu ATLAIDI NEVAJAG!!! Vienīgajam jumtam visrs galvas ir JĀBŪT BEZ NODOKĻIEM!!Jūs, nodokļu pavēlnieki, neviens šos vienīgos mājokļus neuzturiet lietošanas kārtībā, tāpēc jums NEKĀDI NODOKĻI NEPIENĀKAS!
  KAUNS!
  Šogad 40 km2 uz cilvēku, nākamgad 30. Tātad , ja ģimene pieaug, jo mazāks kļūst dzīvojamais fonds. Tā ar katru gadu, kamēr visi mežā zem egles.
  Vājprāts, kas notiek Latvijā! Vai tāpēc stāvējām uz barikādēm, lai mūs pataisītu ne tikai neēdušus, bet arī bez jumta virs galvas!!
  Vai šeit vispār ir domāts par nācijas NĀKOTNI, IZDZĪVOŠANU??! NĒ, ŠEIT SAIMNIEKO ATSAVINĀTĀJI. DRĪZ PAT GAISAM BŪS UZLIKTS NODOKLIS.
  KURP EJAM, ATBILDIET, DEPUTĀTI?!

Draugiem Facebook Twitter Google+