×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2012
Drukāt

Novērtē Latvijas devumu ukraiņu minoritātei

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latvijas valsts rūpes par ukraiņu minoritāti, izveidojot jaunu ēku Rīgas Ukraiņu vidusskolai, liecina par ļoti labām Latvijas un Ukrainas attiecībām – šādu atziņu vakar preses konferencē pauda Ukrainas ārlietu ministrs Konstantīns Griščenko.

 

“Atjaunotā vidusskola ir piemērs citām pilsētām un pašvaldībām,” sacīja K. Griščenko, kurš to jau apmeklējis 1994. gadā. Tikmēr Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs preses konferencē sacīja, ka skolas jaunās ēkas atvēršana liecina par to, kā Latvija atbalsta ukraiņu minoritāti un ir labs simbols valsts politikai šajos jautājumos.

Abi ministri pārrunājuši Ukrainas sadarbību ar Eiropas Savienību. E. Rinkēvičs izteicies, ka ES un Ukrainas tuvināšanās nav iespējama bez soļiem, kas Ukrainai jāsper cilvēktiesību un tiesu varas jautājumos, skatot tos atsevišķu tiesas prāvu kontekstā. Uz žurnālistu jautājumu, kā bijušās Ukrainas premjerministres Jūlijas Timošenko lieta ietekmēs ES un Ukrainas attiecības, K. Griščenko atbildēja: “Timošenko jautājums jāskata kā tiesas process, kurā atklātas īpašas darbības un zaudējumi, kas radījuši negatīvu ietekmi valstij.” Viņš gan teica, ka ārlietu ministrs nav tas cilvēks, kurš varētu sīkāk komentēt šo procesu un Ukrainas tiesu sistēmas reforma jāskata kopumā, jo tā ietekmēs visus iedzīvotājus.

K. Griščenko atgādināja, ka Ukrainas politika ir vērsta uz to, lai tā iestātos ES, un cer uz Latvijas atbalstu šajos jautājumos. 2013. gadā Ukraina uzņemsies Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas vadību un tās laikā lielāka uzmanība būs pievērsta Ukrainas kaimiņvalsts Moldovas separātiskā reģiona – Piedņestras jautājumiem.

Ministrs uzsvēra, ka palielinājies Latvijas un Ukrainas savstarpējās tirdzniecības apjoms, kā arī sevišķi uzsvēra iespējas abām valstīm sadarboties dzelzceļa jomā. Abi ministri parakstīja vienošanos, apņemoties stiprināt abu valstu ekonomiskās un politiskās attiecības.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+