Ekonomika
Bizness

Nožņaugšanās riska dēļ PTAC liedz tirgot Baltkrievijā ražotu rotaļlietu “Kaķēns”0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Evija Trifanova

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) atsaucis no tirdzniecības Baltkrievijā ražotu rotaļlietu “Kaķēns”, jo tā neatbilst būtiskām drošuma prasībām, radot nožņaugšanās risku, aģentūru LETA informēja PTAC.

Polijas tirgus uzraudzības iestāde, testējot rotaļlietu “Kaķēns” ar artikula numuru 54456 un Eiropas preču kodu (EAN) 4810344054456, konstatēja, ka rotaļlietai piestiprinātā aukla ir pārāk gara un tā pārsniedz 22 centimetrus, tāpēc var radīt nožņaugšanās risku. Auklas galā piestiprināto plastmasas elementu var noraut un bērns to var norīt vai ieelpot. PTAC rīcībā ir informācija par iespējamību, ka arī starp rotaļlietām “Klauns” (artikula numurs 54425, EAN 4810344054425), “Zilons” (artikula numurs 54432, EAN 4810344054432) un “Vāvere” (artikula numurs 54449, EAN 4810344054449) ir tādas, kas neatbilst būtiskajām drošuma prasībām.

Rotaļlietu ražojis ir Baltkrievijā reģistrēts uzņēmums “PP Polesie JV”, kura adrese ir Sovetskaya 141, 225304, Kobrina, Baltkrievija.

Saskaņā ar Eiropas Savienības ātrās ziņošanas sistēmā “RAPEX” pieejamo un PTAC rīcībā esošo informāciju rotaļlietu “Kaķēns” Latvijā bija iespējams iegādāties SIA “MGU” veikalos “Bēbis”, SIA “Biroja Apgādes Centrs” veikalā un SIA “Foboss viens” veikalos “Lāčuks”.

PTAC aicina patērētājus rūpīgi iepazīties ar rotaļlietu identifikāciju un gadījumā, ja patērētāju rīcībā ir nonākusi kāda no minētajām rotaļlietām un tai pievienotās auklas garums pārsniedz 22 centimetrus, nekavējoties pārtraukt to lietot.

Saistītie raksti

PTAC aicina patērētājus, kuri iegādājušies minēto preci, atgriezt to tirdzniecības vietā, kur to iegādājāties vai noņemt (nogriezt) virves galā piestiprināto plastmasas elementu, tādējādi novēršot iespējamos apdraudējumus.

Veikalu “Lāčuks” īpašnieka “Foboss viens”, kā arī SIA “MGU” pārstāvji nekomentēja radušos situāciju, tostarp cik šādas rotaļlietas pārdotas un kā rīkoties pircējiem. Savukārt SIA “Biroja Apgādes Centrs” valdes locekle Indra Janovska aģentūrai LETA noliedza, ka minētās rotaļlietas tika tirgotas “Biroja Apgādes Centrs” veikalā.

LA.lv