Ekonomika
Bizness

“Olainfarm” mantinieču vairākums atklāj nepatīkamu starpgadījumu0


Valērija Maligina mantiniece Nika Saveļjeva un Signe Baldere-Sildedze, meitas Annas Emīlijas Maliginas māte un dabiskā aizbildne (kopā – mantinieču vairākums).
Valērija Maligina mantiniece Nika Saveļjeva un Signe Baldere-Sildedze, meitas Annas Emīlijas Maliginas māte un dabiskā aizbildne (kopā – mantinieču vairākums).
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Valērija Maligina mantiniece Nika Saveļjeva un Signe Baldere-Sildedze, kas ir V. Maligina meitas Annas Emīlijas Maliginas māte un dabiskā aizbildne (kopā – mantinieču vairākums), aicina akciju sabiedrības “Olainfarm” koncernā ietilpstošo uzņēmumu valdes nesadarboties ar reideriem.

Proti, abas aicina “Olainfarm” meitas uzņēmumu SIA “Latvijas Aptieka”, SIA “Silvanols” un citu uzņēmumu valdes būt krietniem un atbildīgiem uzņēmumu saimniekiem un pieņemt tikai saimnieciski izdevīgus lēmumus šo uzņēmumu patiesajās interesēs.

N. Saveļjeva un S. Baldere-Sildedze aicina šo uzņēmumu valdes atturēties no sadarbības ar personām ar noziedzīgiem mērķiem, kas pārņēmuši AS “Olainfarm” pašreizējo padomi.

“Šajā kontekstā vēlamies atgādināt par valdes atbildību Latvijas Republikas likumu priekšā par tās veikto darbību,” norāda N. Saveļjeva un S. Baldere-Sildedze.

Milana Beļeviča, kas ir AS “Olainfarm” lielākā akcionāra SIA “Olmafarm” pašreizējā valdes locekle, vakar, 8. janvārī, ieradās SIA “Olmafarm” juridiskajā adresē AS “Olainfarm”, bet netika ielaista tās teritorijā.

Kā iemeslu neielaist SIA “Olmafarm” valdes locekli viņas darba vietā “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Oļegs Grigorjevs norādīja esošās uzņēmuma AS “Olainfarm” padomes rīkojumu.

Tas nepārprotami norāda, ka pretēji Latvijas Republikas Komerclikumam un labas korporatīvās pārvaldības principiem, uzņēmumu vada tā padome, nevis valde.

Ņemot vērā reideru vēlmi minētos uzņēmumus izsaimniekot, N. Saveļjeva un S. Baldere-Sildedze ļoti uzmanīgi sekos līdzi jebkurai rīcībai un nepieciešamības gadījumā vērsīsies tiesībsargājošajās institūcijās par ikvienu noziedzīgu vai prettiesisku rīcību, kas būs tikusi īstenota pretēji AS “Olainfarm” interesēm līdz ārkārtas akcionāru sapulces norisei.

Saistītie raksti

Vienlaikus viņas aicina AS “Olainfarm” atturēties no publiskiem paziņojumiem, kāda viena akcionāra un to personu interesēs, kuri vēlās piesavināties “Olainfarm” akcijas.

Tā tas tika darīts šī gada 7. janvārī, komentējot notikumus “Olainfarm” lielākajā akcionārā SIA “Olmafarm” – arī šāda rīcība ir pretrunā ar labas korporatīvās pārvaldības standartiem.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Šteinbuka piekristu, ja viņu uzrunātu kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu 1
1 diena
MK
Mārtiņš Kalaus
Ekonomika
Uz daudziem reģionālajiem ceļiem parādīsies atstarojošie signālstabiņi
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
Patēriņa kredītu visbiežāk ņem turīgie
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Girgensons ar saviem 50.vārtiem NHL nodrošina “Sabres” uzvaru
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Pētījums atklāj, vai Latvijas iedzīvotāji ir paši neiecietīgākie pret seksuālajām minoritātēm Eiropas Savienībā 3
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Vai novērosim siltuma rekordu? Izbaudām plus 17 grādus 20.oktobrī
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Facebook” lietotājus pārsteidz automašīna Iļģuciemā, kas burtiski uzkāpusi kokā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Sēņošana turpinās – Kandavas novadā mežā apmaldījušies četri cilvēki
2 stundas