×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. februāris, 2013
Drukāt

“Olainfarm”: Medikamentu cenas Latvijā ir augstākas nekā eksporta tirgos

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas farmācijas kompānijas “Olainfarm” ražoto medikamentu cenas vietējā tirgū ir augstākas salīdzinājumā ar eksporta cenām, intervijā ziņu aģentūrai LETA pavēstīja AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

“Latvijā, kā arī Eiropā kopumā, [medicīniskie] preparāti ir dārgāki salīdzinājumā ar valstīm, uz kurām mēs pārsvarā eksportējam zāles. Mazs tirgus apjoms nosaka nepieciešamību vairāk tērēt iepakojumam, administrēšanai un dažādu nodokļu nomaksai. Līdz ar to nākas ražot vairākas pavisam mazas dažādu produktu sērijas. Tādējādi sanāk ļoti liels roku darba apjoms,” norādīja Maligins.

Vislielāko “Olainfarm” apgrozījuma daļu veido Krievijas tirgus – 37-38%, otrajā vietā ir Ukraina – aptuveni 20% apgrozījuma. Pārdošanas apjoms Latvijas tirgū sasniedz aptuveni 15%, savukārt uz rietumu tirgiem tiek eksportēti aptuveni 10% uzņēmuma produkcijas.

Maligins uzsvēra, ka Latvijā apgrozījums tiek nodrošināts uz sortimenta, nevis cenu rēķina.

“Pie mums Latvijā sortiments ir krietni plašāks salīdzinājumā ar jebkuru citu tirgu. Pašlaik mēs pārdodam Latvijā ap 70 produktu, bet Baltkrievijā, Krievijā un Ukrainā – no desmit līdz 15. Vietējā tirgū ir patentbrīvās zāles, savukārt tur mēs netirgojam patentbrīvos medikamentus, bet pārsvarā strādājam ar brendiem,” sacīja “Olainfarm” vadītājs.

Kopējo apgrozījumu veicina arī “Olainfarm” aptieku tīkla pārdošanas apjoms, kurā ietilpst arī citu kompāniju produkcija.

“[Kompānijas “Olainfarm”] apgrozījums Latvijā ir pamatuzņēmuma un meitasuzņēmuma, kā arī 43 aptieku tīkla apgrozījumu kopums. Ja nebūtu aptieku, Latvija [“Olainfarm” apgrozījuma sadales sarakstā] ieņemtu ceturto vai piekto vietu,” sacīja Maligins.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+