×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2016
Drukāt

Otto Ozols: Jūlija atklāsmes jeb kāpēc nekas nemainās? (72)

Foto LETAFoto LETA

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš slimnīcas palātā sniedzis vairākas intervijas pēc KNAB aizturēšanas.

Pēc uzņēmēja, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) īslaicīgi aizturētā Jūlija Krūmiņa skandalozajiem paziņojumiem turpinās diskusijas par viņa teikto. Diemžēl nav pārsteigums, ka galvenā uzmanība ir veltīta pašam Krūmiņam un viņa neapšaubāmi košajam izteiksmes veidam. Tiek apspriests ziņas nesējs, forma, bet ne vēstījuma būtība.

Nav nekādu šaubu, ka miljonārs un Latvijas biznesa haizivs jau kopš 80. gadiem Jūlijs Krūmiņš nav un nevar būt nevainīgs kā jērs. Tā domāt būtu patiešām naivi, un arī pats Krūmiņš īpaši netēlo svēto. Tomēr pats galvenais visā šajā stāstā ir bēdīgā atziņa, ka viņa pieminētie “likumīgie” valsts zagļi ar iesaukām Bārda, Hūte, Mazais Krupis un citi nav izdomāti pasaku tēli. Tāpat nav lielu šaubu, ka sistēmiska valsts izzagšana ir notikusi un turpinās, piedevām prātam nepatveramos apmēros un ar šausmīgu cinismu.

Vissmagākais jautājums – kā tas tā varēja notikt un kāpēc visi šie valsts izzadzēji joprojām ir nesodīti? Ir notiesāti vairāki vidēja ranga korumpanti un tā dēvētie pārmijnieki. Visas lielākās korupcijas lietas ir izčākstējušas vai pārvērtušas “bezgalīgajos stāstos” – tiesas procesos, kuru gala spriedums gaidāms ap to laiku, kad pirmais cilvēks būs aizlidojis uz Marsu un atgriezies.

Cilvēki, protams, var tikai nevarībā noplātīt rokas un citēt dzejnieka Veidenbauma rindas:

“Virs zemes nav taisnības, dūrei tik spēks,

Kas varmākiem skādi dar, nosaukts tiek grēks,

Par tiesnešiem cienīti blēži sēž…”

Zīmīgi, ka šajās rindās ir ļoti dziļa patiesība. Nav tik daudz runas par Krūmiņa piesauktajām hūtēm, bārdām un mazajiem krupjiem. Visdziļākā problēma ir tā, ka tiesiskā, politiskā sistēma, kas ļāva viņiem tik ciniski izzagt valsti un palikt nesodītiem, būtībā nav īpaši mainījusies. Mēs turpinām apspriest pašu Krūmiņu, mēs ķidājam, ko un kā viņš pats rīkojies, bet nejautājam, ko darīt, lai šo bezzobaino sistēmu mainītu. Veidenbaums piemin tiesnešus, bet mūsdienu Latvijā mums ir jārunā par kopēju tiesībsargājošo sistēmu. Jo blakus bārdām un hūtēm ir sazēluši jauni, tikpat ciniski un nekaunīgi zagļi. Tas nevarētu notikt, ja cīņa ar korupciju būtu biju sistēmiska un neatlaidīga.

Mikroblogu “Twitter” vietnē par Krūmiņu ironizēja kāds bijušais ekonomikas ministrs. Viņš norādīja, ka uzņēmējiem vienkārši nevajag traucēt godīgi strādāt. Godājamais politiķis, šķiet, ir aizmirsis, ka vēl pavisam nesen no amata bija spiests atkāpties viņa kādreiz vadītās ministrijas valsts sekretārs, kura sievas vadītajā fondā uzņēmēji bija čakli ziedojuši prāvas naudas summas – “tāpēc, ka tā vajadzēja”. Šī lieta ir kaut kur noklususi, nekas nav dzirdēts par nopietnu izmeklēšanu. Demisionējušais valsts sekretārs tagad tēlo liberālu un progresīvu politiķi. Tas vēlreiz apliecina, ka cīņa ar korupciju nav sistēmiska, drīzāk kampaņveidīga, patrenkā vienu otru skaļāku tipu un ar to viss arī beidzas.

Kāpēc Krūmiņa spilgtās “atklāsmes” ir tik būtiskas? Tāpēc, ka sabiedrībai un politiskajai videi ir beidzot jāatmostas no letarģiskā miega un jāsāk kaut ko mainīt. Visaugstākā līmeņa korupcija, par kuru tik spilgti liecināja satracinātais Krūmiņš, ir visļaunākā slimība valstij. Tā saēd no iekšas, noved līdz sabrukumam jebkuru valsti, sabiedrību. Ar precīziem skaitļiem pasaules vadošie ekonomisti ir pierādījuši – jo augstāks korupcijas līmenis valstī, jo nabadzīgāka ir tauta. Latvija Eiropā šajā ziņā ir vienā no beidzamajām vietām. Gadiem ilgi sistēmiski izzagtais valsts budžets neļauj skolotājiem, mediķiem, policistiem un daudziem citiem valstij tik svarīgiem strādājošajiem izrauties no nabadzības slazdiem. Mēs nevaram pietiekami daudz investēt izglītībā, veselībā, drošībā. No valsts, kurā ir augsts korupcijas līmenis, vairās nopietni ārvalstu investori un mūk pašmāju uzņēmēji. Tas vēl vairāk cērt robus valsts budžetā un vēl vairāk trūkst naudas pieminētajām valstij tik būtiskajām nozarēm. Mēs slīdam pazudinošā bedrē.

Viens no ļoti dziļiem un patiešām būtiskiem jautājumiem, uz kuriem ne Krūmiņš, ne arī kāds cits ir spējis atbildēt, skan vienkārši – kāpēc gadiem ilgi nespējam efektīvi tikt galā ar šo visaugstākā līmeņa korupciju? Nav šaubu, ka ir jau izveidojusies jauna topošo bārdu, hūšu, misteru “20%” un mazo krupju paaudze. Viņi turpina vairoties un justies tikpat nesodīti. Viņi ciniski ieņirdz par reņģēdājiem un pingvīniem, turpina vairot savas bagātības, izēst Latvijas valsts iekšas kā ļauni un rijīgi tārpi.

Iespējamā atbilde ir tā, ka Latvijas politiskajā vidē bija un joprojām ir patiešām izglītoti, sirds inteliģenti cilvēki ar plašu un skaidru redzējumu. Un ir personas ar milzīgu darbošanās jaudu. Tomēr nav neviena, kurā būtu apvienotas šīs īpašības kopā. Pirmajiem pietrūkst jaudas, otrajiem – sirdsapziņas un inteliģences.

Lai valstī kaut ko mainītu, nepietiek ar kārtējo varoni baltā zirgā, jo problēmas ir sistēmā, nevis atsevišķās, patiesi vai pārspīlēti demonizētās personībās. Paradokss ir tas, ka to var izdarīt tikai stipras personības, kas nevis jāj ar baltu zirgu, bet spēj turēt sitienus, kad aprobežoti nelgas uzbrūk barā.

Pievienot komentāru

Komentāri (72)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

  Un, arī: “Kas sjunītim asti cels, ja ne šis pats…”

  =======

  Mediju ziņa (2016. gada oktobris): “Dažas dienas iepriekš “korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja” (KNAB) tiesībsargu aizturētais un “uz divām sutkām cietumā iemestais, pliks un neēdis” uzņēmējs, miljonārs Jūlijs Krūmiņš, kurš tobrīd atradās slimnīcā, “gultas režīmā apārstējot KNAB kazemātos gūtās fiziskās un garīgās traumas”, esot “šīs valsts tā dēvētās “sabiedriskās televīzijas” (LTV) žurnālista G. Rēdera “moderētajā” raidījumā “viens pret vienu” (jeb “1:1”) apgalvojis, ka Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētājai Aijai Orniņai nesen uzdāvinājis “divsimt, trīssimt tūkstošus”, kā arī atklājis LTV mērķauditorijai (un, līdz ar to, caur “twitter”, “facebook”, “draugiem” u.c. tā dēvētajiem “soctīkliem”, arī visai šīs valsts sabiedrībai) vēl daudzus “barona Minhauzena konkurenta cienīgus” pastāstiņus. Savukārt, jau pirms minētā LTV raidījuma “1:1”, šis “šaurās aprindās plaši zināmais” odiozais personāžs, kurš tiekot nereti dēvēts arī vienkārši par “Jūli”, esot “neskatoties uz šim “stacionāra pacientam izrakstīto gultas režīmu”, sniedzis vairākas intervijas dienā, tajā skaitā arī TV24 apgādā producētā raidījuma “Rampas ugunis” vadītājam Andrim Kivičam, “iedzeltenā” masmedija “KasJauns” pārstāvjiem u.c. interesentiem no tā dēvēto “masu informācijas līdzekļu” (MIL) “cunftes”. Šajās intervijās “3 minūšu slavas apmirdzētais” Krūmiņš esot “visnotaļ atraktīvi un arī ne mazāk haotiski” dalījies atmiņās par savu raibo dzīvi, kā arī atklājis personīgi viņam zināmus (vai, iespējams, tikai šķietamus vai pat apzināti safantazētus) faktus par šīs valsts politekonomiskās “elites” visai prozaiskajām “aizkulisēm” un tamlīdzīgi “sensacionāli” izpildījies…
  ——-

  ‘MOTO’ – iz kādas leģendāras ziņģes
  (kam “dziedamais” – var vilkt līdzi meldiņu):

  “Trīs dakteri, trīs slakteri,
  Pie manas gultas stāv…”

  =====
  .
  “Priek(š) latv(ĀN)ijas “LUMPEŅIEM”!…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.JL )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Cik …(“sērīgi”) tie LUMPEŅI,
  Kas “masmēdekļiem” tic ~
  Vai Minhauzens tiek “intervēts”,
  Vai “daiļ(muldētājs) cits…

  Pie ZOMBOkastēm ATKAL tup,
  Un blenž uz “talkšoviem”,
  Jebkurš (JA – “lojāls” & gana glups),
  No šīs “valsts” “pilsoņiem”:
  .
  ‘Iet vaļā’ ATKAL “skandāl-šows”,
  Ar KNĀB’i “priekšplānā” ~
  Tiek (šoreiz) JŪLIS “slaukts kā govs”
  (Šim – “brīfings” slimnīcā).
  .
  Pa priekšu – esot “izkratīts”
  (Kā šmucīgs pelavmaiss),
  Pēc tam – uz “čoku” aiztramdīts,
  Kur “menti” & smacīgs gaiss.
  .
  Tur JŪLIS esot izģērbts pliks,
  Un (visur!!!) “aplūrēts” ~
  Vai nav kāds resnāks “cigārs” likts,
  Kā “LOHAM” – …(“apenēs”).
  .
  Tad – JŪLIS badā mērdēts tiek,
  (Lai fiksāk “koļījas”?…),
  Pat burbuļūdens “zekam” liegts,
  (No “privātbagāžas”).
  .
  Uz nārām JŪLIS spīdzināts,
  Lai (rumpi) traumē viņš ~
  Ne pēļu guļammaiss šim klāts,
  Ne dūnu spilventiņš…
  .
  Pēc š’tāda KNĀB’ja “servisa”,
  (Bez cigāriem, ak Die’s!!!),
  ‘Spīd’ JŪLIM “lečka” dziednīcā,
  Un “slīpais režīms” (‘liess’).
  .
  BET – ko nu “tukšā” valstīsies,
  Pa “humpalām”, kā dum(j)š) ~
  Cer JŪLIS (ATKAL) “zīmēties”,
  Lai “stacionārs” NAV skumjš:
  .
  Tiek “mesidžs bīdīts mēdekļiem”,
  Ka – JŪLIM “daudz ko paust”,
  Par KNĀB’i. Un par “korišiem”,
  Kas draud šim “kaifu lauzt”.
  .
  (‘Mož, bļin, otmazka sabīdās’,
  Jo – KNĀB’is sūtīts (t)irst…
  Vai – “mārketings” priekš “grāmatas”,
  Kur ‘tipa’ “gudri (c)irsts”…)
  .
  ‘Mauc’ “žurnālisti”, strīpām vien,
  Pie JŪĻA – “intervēt”:
  “Ar “šokējumiem” (dzelteniem)
  Prieks “baurus” NOZOMBĒT!!!…”
  .
  “Trīs “mēdekļi” – trīs slakteri,
  Gar manu ‘kojku’ klīst…”,
  Dveš JŪLIS, kuram dakteri,
  Liek regulāri …(mīzt).
  .
  Par “pisnesiem” un “otkatiem”,
  Kā “LOHS” var JŪLIS melst ~
  Priekš latv(ĀN)ijas LUMPEŅIEM,
  Kaut dienām ‘figņu’ gvelzt.
  .
  Par “miljoniem” un “miljardiem”,
  ‘Pūš’ JŪLIS, aizelsies ~
  Pat dakteri ar “režīmiem”,
  Un KNĀB’is piemirsies…
  .
  Par “sponsorētām” “vecenēm”,
  Laiž slienu JŪLIS jau,
  Līdz… ‘atčohnās’, ka (“ekstāzē”),
  Pa rokai “pīle” NAV!?…

  Sen “dzeltenajās noplūdēs”,
  VISS “medijpisness” slīkst,
  BET – kaut ‘pa lēto’ angažēs,
  Skries “žurnālisti” nīkt,
  Uz KNĀB’i vai uz slimnīcu ~
  Kur Saimnieks (pa)sūtīs
  (Ja liks – ar TV kameru),
  Kaut – “pīli” izlaizīs…
  .
  Bars “masmēdekļu” slakteru,
  Uz SILES “valsti” …(mīž) ~
  Šiem prieks par “bauru” ZOMBIJU,
  Kas MELU “(pl)ūdus” zīž:
  “Cik “paviegli” gan VIENTIEŠI,
  Kas “mēdekļiem” VĒL (?!?) tic ~
  Vai MUĻĶU zemē “latvāņi”,
  Vien zeļ – un NEKAS cits?!…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Ferratum neļauj lasīt. Debīliķi, jo reklāmu nevar nodzēst ar visu krustiņu.

 3. Valstī, kurā ir tik liels ekonomiski aktīvu kolonistu īpatsvars un tik liela to savulaik kolonizējušās kaimiņvalsts ietekme, korupciju ir iespējams tikai palielināt, ne samazināt.

  • Ну вот, опять мы виноваты. А вот те, истинные и самые правильные патриоты, кто эти взятки требуют и охотно берут, они ни в чём не виноваты?!

 4. 100 punkti. Bet bāgātai buržuāzijai ir labi un viņi mainīt neko nevēlās. No vēstures ir zināms tikai viens veids , kad samazinās buržuju skaits.

  • Точно. «Ешь анасы, рябчиков жуй, день твой последний, приходит буржуй!» (с)

 5. Visā rakstā ir viens vērtīgs vārds – Sistēma ….Ja neizmetīsim veco, tā nepieļaus jaunu…..

 6. Otto, līdzšinējo varas klanu vidē jau labu laiku pastāv liela problēma. Tā saucas – IZSĪKUMS. Paši klani ir sevi izsmēluši, jo viņi nespēj vairs paplašināt savu ietekmi Latvijā, kur nu vēl pasaulē. Viņi nespēj vairs piedāvāt jaunas idejas, kuras gribētu atbalstīt pietiekami daudz pilsoņi. Viņiem pat nav vairs neviena pārliecinoša zic-priekšsēdētāja, ko iesēdināt ministru prezidenta vai Saeimas prezidenta krēslā un paši klanu darboņi ik pa brīdim ir spiesti sēsties šajos nepateicīgajos amatos. Kāpēc es saucu šos amatus par nepateicīgiem? Tāpēc, ka tajos ir kaut kas jādara un sevi jāparāda, bet ja klanu varai nav nekā cita, ko piedāvāt, kā vien MELI, tad amats, kurā jāmelo – SMIRD. Un tauta to atceras.
  Es nezinu, kā šī spēle turpināsies, ja viss ies pa vecam. Skats uz nākotni nav iepriecinošs. Parasti tādā situācijā kaut ko maina lieli satricinājumi – dabas stihijas, karš, mēris, citplanētiešu vizīte…

  Ir vienkārši liels riebums un pretīgums pret visiem šiem sifilitiskajiem krūmiņiem, lembergiem, čurbanovičiem, škēlēm, karginiem, laventiem, bērzņiem, ļipmaniem un viņu atsūkātāju bariem. Viņi ir izgāzušies, kā varas nesēji, bet nespēj aiziet ar godu. Tā vietā viņi turpina savas nožēlojamās paklāja spēles …

 7. savstarpēja kāpšanās uz astēm Atbildēt

  Labi atceros TV pārraidi, kurā Lembergs uzdeva pretjautājumu: kāpēc es nedrīkstu, bet pārējie gan drīkst ?
  Runa bija par Kruūmiņu un citiem “bāleliņiem”.
  Tagad skolotājs atkožas skolniekam. 🙂 🙂

 8. Atkārtoju: kamēr nenomainīsim politisko sistēmu ar veco labo Vēlēšanu likumu – 1922.gada (ar labojumiem 1925.) vēlēšanu likumu ar “grozāmiem sarakstiem, oligarhijas vara pie varas nelaidīs jaunus spēkus. Ja rī kāds ar 5 % iekļūst, to ātri vien nostumj malā, neņem galvā, pat Valdi Zatleru ar lielu pompu izstūma no varas kā lielāko valsts ienaidnieku, aprēja kā traki suņi – žurnālisti un liela daļa tautas. Pat sabiedrībā pazīstami, godīgi darboņi, ja parunā ar viniem teica – man viņš nepatīk, kā izrīkojās ar dzīvokli, ar Jūrmalas rezidences dārgumu un tml. Bet KAS TO GĀDĀJA, KAS ATĻĀVĀS TĀ DARĪT VAI NEDARĪT – NE TIK DAUDZ PATS VALDIS ZATLERS, BET VIŅAM PIESVIEDA TĀ PATI NEKUSTAMO ĪPAŠUMU AĢENTŪRA VAI PRIVATIZĀCIJAS AĢENTŪRA, KAS IEPIRKA, KĀRTOJA UN RĪKOJĀS – LAI “IEKOSTU” ZATLERAM, KĀ MAN LIKĀS.
  Partijas, kuras ārpus borta, netērējiet velti naudu Saeimas vēlēšanām, ja nav atjaunots 1922.gada Vēlēšanu likums.

  Ejiet uz referendumu, lai tauta nobalsotu par šo likumu.

  OTTO, tu raksti izcili, nevienu tavu rakstu nepalaižu garām nelasījusi, bet tu neko nepiedāvā, arī tavs Krūmiņš neko nepiedāvā, neviena jauna partija neko radikālu nepiedāvā un nevar piedāvāt, jo darbojas sistēma – kā iegūst kaut kādu varu, tā ieslīgst tānī pat naudas ietekmē, jo bez naudas neko nevar panākt, bez lielas naudas čemodāniem neko nepanāksi. Visu nosaka miljoni. Par kaut kādas “revertas” iestrādā Latvijai nepatiesu, nespējīgu, nederīgu investoru Liepājas Metalurgam un saņem miljonus par to. Valstij vajadzēja to nemaksāt vai pieprasīt atmaksāt dubultā – divus miljonus, par kaitējuma nodarīšanu, varbūt pat vairāk. Paskaties kur gribi – kā valsts slēdz slepenos līgums, ko izstrādā “varenie” advokāti, pat ārvalstu konsultanti, saņem miljonus un valsts iekrīt – nesaņem atpakaļ neko un vēl zaudē desmitiem miljonu ieguldījumu. Un KNABs noņemas ar 40 EUR bērnudārza vadītājas sodīšanai, bet nav faktiski atklājis nevienu miljono afēru pret valsti. Milzu “svarīgi”pieķert Krūmiņu ar pārmaksātu vēlēšanu iemaksu, ja tas tā ir bijis, savas naudas ziedojumu, bet miljonās afēras turpina strādāt. Tādam Streļčenokam vajadzēja ļaut strādāt tikai vienu gadu – lietu nav, neuzticība un ieceļ jaunu, bet te vēl krāmējas un ļauj viņam pieteikties uz atkārtotu termiņu. Tātad KNABs pakļauts politiskai korupcijai.
  Divas lieta – 1922.gada vēlēšanu likumu un neatkarīgu izmeklētāju institūta ieviešana Iekšlietu ministrijas pārraudzībā, nevis pakļautībā.

  Otto, uzraksti vismaz vienu rakstu par izmeklētājiem, kā viņi pakļauti un ka viņiem nav iespēju labi strādāt. Salīdzini krievu laika izmeklētāju tiesības, kas bija noteiktas Kriminālproces kodeksā un tagadējo izmeklētāju tiesības Tur nevajag būt juristam, lai to saprastu, ka šodien izmeklētāji pakļauti visiem priekšniekiem un prokuroriem. Praktiski pēc amata nav izmeklētāju, bet ir inspektori, kuri pakļauti kriminālpolicijas priekšniekiem, Ar to pateikts viss. Kā var būt Finansu policijā VIDam pakļauti izmeklētāji?

  • Soņa, žurnālists tev pasniedz informāciju un savu viedokli. Risinājumu piedāvāt – tas šajā gadījumā būtu politiķu uzdevums. Bet tie, kas šobrīd Latvijā sevi pozicionē kā politiķus, nepiedāvā neko. Tas nozīmē, ka katram, kas spēj domāt, ir jāmeklē pašam risinājums un BEIDZOT jāsāk domāt pašiem. Jo citādi nākotnes nekādas nebūs. Tā ir dialektika un evolūcija.

  • Malacis, Soņa! Šis ir visprecīzākais komentārs, kādu nācies lasīt atjaunotās Latvijas 26 (!) gados. Nevienam vārdam nav iespējams nepiekrist – gan par vēļēšanu sistēmu Latvijā, gan par Liepājas metalurgu, gan par Valdi Zatleru un Jūrmalas rezidenci un visu pārējo. Īpaši uzkrīt sabiedrības attieksme pret Zatleru. Viņš pilnīgi noteikti nav oligarhs, bet kādā tempā un ar kādu ”degsmi” bija noorganizēts žurnālistu uzbrukums izplatītajām ārstu aploksnītēm pašā pirmajā viņa ievēlēšanas dienā par Valsts prezidentu, tāpat par rezidences mēbelēm. Tai pašā laikā nav manīts gandrīz neviens komentārs viņa atbalstam, lai gan tieši Zatlers būtu īstā personība, kurā apvienota izpratne par tautas vajadzībām un izturība pret pašreizējā valdošā klana sitieniem.

  • Ļoti labs koments.. Bet vai redzi..kas ir pirmais darbs..lai varētu iekustināt Tevis ieteikto?

 9. Saules mūžu 4.maija republikai ! Lai dzīvo oligarhu, kampēju un eirokrātu nesatricināmā savienība !!
  Uz priekšu – uz galīgu saplūšanu ar ES kodolu !!! Urā-rā-rā-rā-rā-rā, pilsonīši. Prozit.

 10. Man jau likās, ka Tu, Otto esi atslābis, kā vairums žurnālistu, bet nē. Paldies.

 11. Viņa joprojām ir dzīva mūsu sirdīs. D-z-ī-v-a.
  Dzīva!
  Brīvībiņa, brīvības dziņa.
  Jā, mums joprojām ir basas kājas, bet tas tikai norūda, mēs izturēsim.
  Jūlijs? Augusts? Septembris? Tie oktobrēni ir nodziedāta dziesmiņa.
  Vai nejūtat – smird taču. Tā smaka ir tik šķebīgi drūma, ka šausmās jāaizver acis.
  Ir grūti šodien būt kaut cik godīgam politiķim.
  Vajag spēt?

  • mazā Latvijas Pilsonīte Atbildēt

   Var tikai brīnīties , šī ”zelta ķēdes ”smaka bija jūtama jau sen.Par” damakla zobenu ”visi aizmirsuši .Diemžēl ,ja ir kāds Lutausis mēģinātu spēkoties ,kristu pirmais .Domājiet ,visi mēs domājam ,nu un ,kas mainās no tā .Ja ir kas strādā kā vergi par nedaudz pustukšu vēderu?Tās reklāmas -pērciet pērciet , ir atlaides,tajā pašā laikā tievējiet ,tievējiet,tur pat smiekli nenāk.Viens liels šovs ,ne Valsts.

 12. Otto, tik precīzi un spēcīgi ! Paldies! Cerība man vēl nav zudusi, bet ticība gan pieklibo, ka radikāli kas mainīsies…
  Kaut kā skumji ik pa brīdim kļūst, jo periodiski apsveram iespēju doties prom ar ģimeni no Latvijas…

 13. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” 😉

  =======

  (…)
  Sauc “mēdekļi” uz “cīņu” Tautu,
  Kas, šamo NOZOMBĒTA, bļautu,
  Par MUĻĶU Zemes “bauru” kreņķiem,
  Līdz – “īstie”‘ tiks pie “goda” beņķiem.
  .
  Un – ATKAL sāksies VISS no gala:
  Pūst ‘rukšķiem zobos SILES mala’,
  Bet “auni” – uztur pseido “valsti”,
  Kur SISTĒMAI vien mainās balsti…
  .
  Var MUĻĶU zemes SILES balsti,
  Kā vēlas “uzmest” gan šo “valsti”,
  Gan “LUMPEŅU un vaukšķu baru” ~
  Kas nekaiš “kungiem” baudīt varu!?

  CIK ilgi MUĻĶU zemes “valsti”,
  Un “baurus” ‘cūkos SILES balsti’?
  TIK ilgi, kamēr MUĻĶI ļausies:
  Līdz – saņems dūšu (?…) NEPAKĻAUTIES.

  =====

  MUĻĶU zeme, SILES “valsts” parodija “eurolatvānija”, XXI gadsimts.

 14. ;)))

  Ir sacīts: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.”

  Un, arī: “Domāšana, šķiet, ir ļoti smags darbs – tādēļ arī pasaulē tik maz cilvēku ar to nodarbojas.” 😉

 15. Kārtējais OTTo muldamgabals. Bez jēgas un kopsakarībām.

 16. Es vairāk ticu Jūlijam Krūmiņam teiktajam nekā Hūtei!

 17. Ottovičam 4.maija kapitālisms nepatīk – sagribējies atkal LPSR komunismā dzīvot? Nekā nebij’ – tagad nāksies baudīt savām rokām izveidoto kroplo sistēmu – un “dziļi” intelektuāli papļāpāt:
  “Kapitālisms, kā zināms, rada bagātus cilvēkus. Ja tas nepatīk, tad jātaisa jauna revolūcija un jāatgriežas pie komunisma.” Dr. habil. phil. Maija Kūle:”Latvija – kas mūs var izglābt? ” (Delfi.lv)

 18. Ar ko ta’ Jūlis atšķiras no pārējiem megaprihvatizatoriem? Bezkaunīgāks, pozētkārāks, prastāks; varbūt – CILVĒCĪGĀKS?? Ceturtdaļgadsimtu šie soli solī brien pāri mūsu galvām, vienam otru reizēm paspārdot. Un, ja lietas ies savu gaitu, tad drīz mūs priecēs Augusta atklāsmes;)))))

 19. Kāpēc neviens neuzprasa Bērziņam kad viņš atdos izkrāpto naudu par Kājiņām? Kaut ko taču viņš teiktu. Būtu spiests teikt.

  • Hūte nokomandēja – neprasīts un visi ievēro sākot no KNAB un beidzot ar lielāko prokuroru – ja nē rīt zaudē amatus un stipendijas arī …

 20. Автор боится посмотреть правде в глаза и открыть самую страшную тайну – ведь именно для этого это государство и было создано, именно таким образом и именно такое, именно с таким набором граждан и их прав. Все системные недостатки, о которых говорит господин Озолс, были заложены в фундамент этого государства в момент его создания. Так сказать, родовая травма. Вы создавали и продолжаете строить государство только для латышей, а в результате получилось государство для немногих избранных, которым позволено всё. Наслаждайтесь, вы сами этого хотели.

  • родовая травма grafista Atbildēt

   Tev kumoss netika? Daudziem kirilicā domājošajiem tika tik daudz, ka dažs pat aizrijās; tā ka nefleitē!

   • У вас этого добра больше. Что, не любите правду?! Вижу, что не любите.

    • Par kuru pravdu tu kremļa trolli runā? Šī valsts, Latvija, tika izveidota, lai latvieši paši varētu pēc sava prāta un pārliecības dzīvot un attīstīties. ”Pateicoties” pasaules lielvaru nelietībai, Latvijas valsts 1940 gada 17 jūnijā beidza pastāvēt. Jūsu tautieši pēc 2.Pasaules kara te tika iepludināti ar mērķi nostiprināt moskovītu varu rietumu virzienā. Šī vara 1991.gadā oficiāli bankrotēja, bet iepludinātie mēsli protams nekur nepazuda un neaizvācās atpakaļ. Vietējie nomenklatūras darboņi, ar finanšu palīdzību no ārpuses spēja apmuļķot vēlētāju vairākumu, nostiprinot savu klanu pozīcijas pie varas siles. Tur nu sēž tagad gan it kā nacionālisti, gan liberasti, gan russkojazičniije no “opozīcijas”, kuru tu padla no visas sirds atbalsti (iespējams… ja vien ne aiz tīri merkantīlas intereses) … un visi kopā viņi turpina iznīcināt un degradēt Latvijas, kā nacionālas valsts ideju. Un tas ir noziegums.
     Savukārt tava d!ršana par to, kas ir Latvija, liktu man tev reālā situācijā iešaut pa purnu ar lāpstu un tevi aprakt.

     • Ну ты, богоизбранное гавно, ты свои обидки и оскорбления засунь себе в свою большую и жирную жопу. Латвия никогда в своей истории не была моноэтническим государством, здесь всегда жили люди разных национальностей. А вы присвоили исключительно себе право решать и говорить за всех, как будто других людей здесь нет. Вы лишили в самом начале гражданства почти половину населения страны, обеспечили себе все мыслимые преимущества, как экономические так и политические. А отсутствие конкуренции, как известно, ведёт к застою. Вот вам и результат. Нам любить или хотя бы уважать эту страну, не за что. И пусть она и дальше загибается.

     • Ko tad tu, toščaja žopa, nebēdz prom no šīs vilku bedres ?
      Ceļi tak vaļā !

     • А зачем? Вы из этой «волчьей ямы» бежите быстрее прочих, скоро мы будем на равных.

  • Nemokies – mesok – vokzal – laimes zeme urlande, rogina urogina kkur pie Muhosranskas, kur dzert bragu un vervelet “velikaja” valoda

   • Да вы сами живёте в мухосранске, причём уже давно. Он вас окружает со всех сторон. Да и родина у вас, скажем прямо, ну отнюдь не красавица.

  • Ja sāk skaidroties ar nacionālām atšķirībām, – āmen baznīcā, – tā jau ož pēc nacionālā naida, ja meklē nacionālās atšķirības. Prostitūcija, tirgus, bizness, alkatība, korupcija nepazīst nacionalitātes un pilsonību.
   Tā ka beidz šitādas sarunas. Rīgas Saskaņa vai maz ir korumpētāko indivīdu iestāde, kur visus korumpantus slavina, ieceļ amatos ne mazāk, ja ne vairāk, kā citās partijās un varās.

  • Diemžēl, ja sāk skaidroties ar nacionālām atšķirībām, – āmen baznīcā, – tā jau ož pēc nacionālā naida, ja meklē nacionālās atšķirības. Prostitūcija, tirgus, bizness, alkatība, korupcija nepazīst nacionalitātes un pilsonību.
   Tā ka beidz šitādas sarunas. Rīgas Saskaņa vai maz ir korumpētāko indivīdu iestāde, kur visus korumpantus slavina, ieceļ amatos ne mazāk, ja ne vairāk, kā citās partijās un varās.

  • Ja varētu skaidri zināt, ka mūsu neveiksmju cēlonis nav bijušās PSRS Politbiroja sazvērestība, tad pilnībā piekristu Jūsu spriedumam: līdz 1990.gadam visi bijām cilvēki kā cilvēki, nedrīkstējām sadalīties.

 21. Nu, konstatēt faktus esam jau iemācījušies,tas nav maz.To darīja jau iepriekšējie valsts kontrolieri.Skaisti ,patiesi un pat lasāmi izteikties arī puslīdz jau protam (atsaucos uz O.O.),arī tas nav maz.Bet kaut kā tomēr par maz.Žēl ,ka mēs esam tik maz,cik mēs esam…

 22. Ja kads vel nav pamanijis, ka to, lai kas tads varetu notikt, lai tos nebutu iespejams nomest un parvelet, stabili nodrosina to pasu speciali saceretais antidemokratiskais, partokratiski totalitarais velesanu likums, kurs nepielauj IZVIRZIT tos, par ko BUS LAUTS balsot, salikt pie silem, nevienam citam ka vien partiju saimniekam. Ta ir totalitara partiju saimnieka diktatura, jo tikai vins nosaka, kuri tiks ieklauti sarakstos, no kuriem veletaji tiem iedalis vietas pec SKIETAMA mazaka launuma principa, kurs butiba atskiras tikai ar uz attiecigu veletaju kategoriju verstu, tai pieskanotu retoriku, kura tapat netiek pildita, bet gan ta pasa saimnieka norades.

 23. Ne velti pārdēvēta ir pat Veidenbauma iela!

 24. Vienotības ĀBOLTIŅA AGONĒ UN IZMANTO NEGODĪGI IEGŪTO DEPUTĀTES VARU UN DROŠĪOBAS AUGSTĀKĀS VADONES VARU.

  • Tu kā klauns, maļ un maļ. Nevienu deputātu, kurš ievēlēts, ar varu nepiespieda atteikties no mandāta. Vajag nosodīt to, kas attiecās. Kādēļ man neiet vietā, ja atrodu muļķi, kurš piekrīt. Kas, viņam draudēja, piespieda? Tā ka nebāz lūdzu savu degumu tur, kur suns nebāž savu… Tu gribi nomelnot vienu no saturīgākajām, vismazāk notraipītām partijām! Tu gribi lai strādātu melnā mafija, kas izzog valsti! Ja tev nav argumentu, labāk aizver muti, bezgodis.

 25. Valsts izzagšanu Latvijā neiznīdēs nekad ,pat tad ja visi pensionāri apmirs un visi strādāt spējīgie izbrauks no valsts.Paliks no tautas tukša Latvija, tad zeme un meži būs Latvijas pēdējā vērtība kuru kampēji un hūte iztirgos ārzemju ,,investoriem,,.

  • Tos , kuri grābj valsts naudu , VĒROTĀJ , NEĶER, BET BŠOREIZ ĶER TOS,M KURI ŠĶAIDĀS AR SAVU NAUDU! Stulbs un vēl stulbāks!

   • Tos kuri šķaidās ar savu naudu (tomēr zagtu naudu) ķer tāpēc ,ka ķērējs nav saņēmis savu daļu naudas vai saņēmis par maz,bet to kļūdu var labot ja noķertais negrib otru reizi tikt apcietināts.

  • Tos , kuri grābj valsts naudu , VĒROTĀJ , NEĶER, BET ŠOREIZ ĶER TOS,M KURI ŠĶAIDĀS AR SAVU NAUDU! Stulbs un vēl stulbāks!

 26. vēlēšanās nevēliet nevienu no līdz šim redzamajām partijām, vienkārši atjēdzieties un nevēliet NEVIENU-ne ZZS,ne Vienotību, ne Nacionāļus, nevienu, caur kurām atkal Saeimā varētu iesēsties 25 gadu garumā sēdošie zagļi. Vēliet tādu partiju, kur NEVIENS vecais komunists vai kāds cits no A3 mafijas nav tuvumā stāvējis, tad varbūt Latvijā būs 3.Atmoda, citādi valsts neglābjami aizies bojā.

  • Kura ir šāda partija?

  • O.M.© (lit.pseid.) Atbildēt

   ;)))


   Un – ‘rullēs’ ATKAL viss no gala:
   Pūs DAŽIEM ‘zobos SILES mala’,
   Bet VAIRUMS – uzturēs šo “valsti”,
   Kur SISTĒMAI vien mainās balsti…

   =====

   MUĻĶU zeme, SILES “valsts” parodija “eurolatvānija”, XXI gadsimts.

 27. Problēma tajā apstāklī, ka mēs visi kopā (masu mēdijus ieskaitot) kopš 90.g. otrās puses visus šos likumīgos zagļus esam cēluši godā un cieņā. Atceramies ar kādām pozitīvām emocijām pat masu mēdiji sekoja līdzi Aivaram un Andrim, apsauca viņus par gudriem tautsaimniekiem, Latvijas labākajiem finansistiem. Un viņi jutās glaimoti, viens izdomāja, ka valsti vajag vadīt ka uzņēmumu!!! 🙂 Atceraties? Pilnīgs murgs! Un tā viss rullēja, jo Latvijas sabiedrība bija viņus atzinusi un legalizējusi… simtiem, tūkstošiem 25-30 g. jaunieši vēlējās līdzināties Andrim, stājās partijā, jo gribēja iemācīties kā vajag “strādāt”… No tās oranžās sērgas Latvija vēl šodien nav atguvusies. Tas ir fakts.

  • Tikai Latvijā populārākie politiķi gadiem ir Lembergs un Ušakovs. Rādās, mēs vienkārši akceptējam šādu darbošanos un akli nespējam ieraudzīt tā saistību ar naudas trūkumu budžetā.

 28. Jā , vieglāk noorganizēt cilvēka ekspedīciju uz Marsu , nekā apkarot korupciju un valsts nozagšanu Latvijā!

 29. Nav šaubu , ka šis Krūmiņš nekāds balodis nav, bet saērcināts viņš ir pateicis arī daudzas patiesas lietas. Jo arī nekāds muļķis viņš nav. Tik tiešām problēmas ir mūsu sistēmā, jo pie varas joprojām ir vecās sistēmas pārstāvji, kuri nonākuši liberālās demokrātijas apstākļos, ir atraduši sev brīnišķīgu iespēju, kā puslikumīgā veidā netraucēti vairot savu personīgo bagātību. Galējais liberālisms ir ļoti pateicīga augsne korupcijai. Ne velti korupcija ir izplatīta arī citās demokrātijas valstīs, bet jo īpaši postsociālisma valstīs.Tāpēc ka brīvības un atbildības samērs vecajās un jaunajās demokrātijās ir visai atšķirīgs, jo atšķirīgas ir pašas sabiedrības un to valstu pārvaldītāji, ko šīs sabiedrības ievēlē. Kamēr pie mums nenotiks paaudžu maiņa, uz korupcijas samazinājumu valsts līmenī ir grūti cerēt.

 30. Tauta ta ari nav sapratusi , ka kremlis ir izraudzijis LR kura veikt eksperimentu ar ekonomisko diversiju. Otto ir taisniba , bet konkretus faktus vins nevar analizet , jo vienkarsi vins tos nezina . Tos zina Lipmani un Krumini . Zina ari citi , bet nostrada vecais labais panemiens – vajag ieredni nedaudz “sasmeret” un vins kluses . Arvalstu vestniecibas uzrauga so procesu un zina loti daudz . Bet izmantos to arkartas situacija .

  • Что, опять «рука Москвы»?! Нет голубчик, всё это чисто ваши собственные заморочки. Сами придумали, сами кашу заварили, сами и разбирайтесь. И нечего на других кивать.

 31. Nebūtu nonācis uz nārām tāpat turpinātu uzpirkt vajadzīgos cilvēkus un daudz nevāvuļotu.Tagad tik daudz sarunājis,ka tiešām ja atzīs par pieskaitāmu mūža nogali nāksies pavadīt askētiskos apstākļos.

 32. Ja prezidents nāk no politiķiem, kurus sponsorē valsts izzadzēji, nekas nemainīsies. Vienkāršak ir ievēlēt marionetes, kuras var raustīt kā zagļiem vajag.

 33. Man gan domāt,ka tas krūmiņs tāds pats bandīts,tikai tagat pastumts no siles pilns aizvainojumu.Tā saprast,ka 90 tajos ar KGB palīdzību bij neaizskarams .Un par to slimnīcu,tūlīt pēc izlaišanas,viņš tak bij kapitālā pālī. Biezie ar paģirām nemokās,bet iet uz atkačku slimnīcā!…

  • Tu tur biji? Pirms met sprunguli, padomā, vai esi eksperts.Tūlīt pats dabūsi atpakaļ par zākāšanu.Ja Krūmiņš būtu no viņu vidus, tādus neapcietinātu, Krūmiņa grāmata visus traucēs zagt.

   • Krūmiņa grāmata visus traucēs zagt. – nav pareizi – zags tāpat. Bet traucēs ieņemt goda ložas lielajās pieņemšanās ar ielūgumiem – tur brivajā pasaulē valsts apzadzējus, blēžus, lai gan stingri nepierādītus pie Prezidentiem, Ģenerālgubernatoriem neaicina… Tur pat ļoti smalkajos ielūgumu veikalos neielaiž – veikalnieki baidās zaudēt reputāciju .Tikai mazajā Latvijā tie stāv vistuvāk prezidentiņiem – blakus Prezidentam nestāvētu…

   • No kāda vidus tad Krūmiņš ir? Visur dalīja naudu,lai pašam būtu labāk.

  • bet ar augstu temperatūru virs 38*, jo apkures vēl nebija

 34. Veel viens vienkaarsh jautaajums. Kaa riikoties tautai?

  • Kā rīkoties zbeigt vienreiz šito tukšo vāvuļošanu, VISIE, kas ir pret valsts izzagšanu iet pie Saeimas un pieprasīt šīs pērkamās valdības demisiju!

   • O.M.© (lit.pseid.) Atbildēt

    ;)))

    (…)
    Sauc (vāvuļi) uz “šowiem” Tautu”,
    Kas, šamo NOZOMBĒTA, bļautu,
    Par MUĻĶU Zemes “bauru” kreņķiem,
    Līdz – “īstie”‘ tiks pie “goda” beņķiem.
    .
    Un – ATKAL sāksies VISS no gala:
    Pūst ‘rukšķiem zobos SILES mala’,
    Bet “auni” – uztur pseido “valsti”,
    Kur SISTĒMAI vien mainās balsti…

    =====

    MUĻĶU zeme, SILES “valsts” parodija “eurolatvānija”, XXI gadsimts.

 35. Puvuma smaka pat nāk no ”Kājiņām” un ja tadas būšanas atzīst par labu esam – ko vel ? Igaunijā Prezidents atgrieza naudiņu līdzīgā situācijā – te pat ausis nekustina – ne KNAB, ne Ģeberālprokurors… it kā nav nekā… tikai ordeņi… Tad modes skates vai valsts? Vējon, kur prezidenta stāja – ja kāda šmuce no pašvaldības, valsts amata prom – naudiņu piedzīt – tikai negribas ieņemt to kuģa kapteiņa stāju un dot prasību strādāt valsts un tautas labā.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+