×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2012
Drukāt

Ozo ir lielas naudas vērts

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas “Dinamo” kapteiņa Sanda Ozoliņa vērtība Kontinentālās hokeja līgas (KHL) tirgū noteikti var sasniegt trīs miljonus ASV dolāru, uzskata KHL sertificētais aģents Dmitrijs Jerjomins.

 

Laba reputācija

Iepriekšējā nedēļā Latvijas hokejā visnotaļ lielu vētru sacēla laikrakstā “Telegraf” publicētā ziņa, ka Sandis Ozoliņš esot mutiski vienojies ar Magņitogorskas klubu “Metallurg” par spēlēšanu nākamajā sezonā ar algu trīs miljoni ASV dolāru. Rīgas “Dinamo” ģenerālmenedžeris Normunds Sējējs “Arēnas Rīga” preses centrā pirms mača pret Maskavas “CSKA” klāt neesošo raksta autoru vairāku kolēģu klātbūtnē dusmīgi nodēvēja par seksuālo minoritāti.

Sarunā ar mani Dmitrijs Jerjomins norādīja, ka saskaņā ar KHL reglamentu nevienam hokejistam nedrīkst būt pārrunas ar citām komandām līdz 30. aprīlim. Viņš uzskata, ka šī “bumba” ir iekaitējusi gan “Dinamo” komandas tēlam, gan Sandim, kuram pēc sezonas beigsies līgums, un pieredzējušais aizsargs varēs izvēlēties jebkuru piedāvājumu.

Parasti gan šāda informācija neparādās tāpat vien. Nereti tieši spēlētāji vai viņu aģenti palaiž publiskajā telpā kādu puspatiesību vai pilnīgi izpūstu pīli, lai paceltu sev cenu. Arī šoreiz kuluāros lēš, ka tas darīts apzināti, lai KHL komandas sarosītos un rezervētu naudu lielam darījumam.

Šādai versijai nepiekrīt Dmitrijs Jerjomins: “Sandim KHL ir tik laba reputācija, ka arī tad, kad oficiāli būs atļauts veikt pārrunas, Krievijas turīgās komandas būs saglabājušas pietiekami daudz līdzekļu tik augstas klases hokejistam. Pirms izslēgšanas spēlēm nav jārīko šāds riņķa dancis.” Viņš domā, ka precinieki nestāsies rindā pie Ozoliņa aģenta, taču divas trīs spēcīgas un ambiciozas komandas par aizsargu pacīnīsies.

Neoficiāli zināms, ka Sandi patiešām pie sevis grib redzēt Magņitogorskā, tādēļ izskanējušajai informācijai ir zināms pamats. Runa ir arī par Ufas “Salavat Julajev”.

 

Vecums nav šķērslis

Zinot, ka Sandim augustā apritēs 40 gadi un iepretim viņa lielajiem plusiem varam ievilkt arī gana lielus mīnusus (Ozo lietderība mīnus 14 ir pārliecinoši sliktākā KHL aizsargu TOP 20), rodas jautājums, vai viņš patiešām ir trīs miljonu vērts. Jerjomins lieliski pārzina KHL tirgu un atzīst, ka tā ir pilnīgi adekvāta cena: “Ir komandas, kas varētu samaksāt vēl vairāk.” Cienījamajam gadu skaitlim neesot izšķirīgas nozīmes, jo KHL bija un ir gadījumi, ka četrdesmitgadnieki spēlē pat par vēl lielāku atalgojumu.

Jerjomins nevēlas atklāt, kuri aizsargi pašlaik varētu būt šajā kategorijā. Līdz ar to var tikai minēt, cik daudz, piemēram, Astanas “Baris” īpašnieki noskaita KHL rezultatīvākajam aizsargam Kevinam Dalmenam (45 spēlēs 16+28). Acīmredzot ļoti daudz, ja četru gadu laikā viņu nav pārvilinājusi neviena favorītu komanda. “KHL ir noteikta spēlētāju kategorija, kas pelna vienu, divus un trīs miljonus sezonā. Iespējams – arī četrus un pat piecus. Gandrīz katrā komandā ir hokejisti, kas pelna ļoti pieklājīgu naudu,” stāsta Dmitrijs Jerjomins.

KHL savas pastāvēšanas pirmsākumos vēlējās spēlētāju līgumus padarīt publiskus, taču tas nav noticis. Jerjomins uzskata, ka to nevajadzētu darīt: “NHL ir vienīgā līga, kas izpauž algas. Ne Eiropā, ne kādā citā valstī spēlētāju algas nav publiski pieejamas. Postpadomju valstīs starpība starp bagātajiem un nabagajiem ir ļoti liela, bet vidusslānis tikai veidojas, tāpēc nevajadzētu atklāt algu lielumu, lai neradītu sociālus satricinājumus.”

 

Neiesaistīsies vairāksolīšanā

“Pagājušajā vasarā vajadzēja fiziski un morāli atpūsties. Bet citām komandām es uzreiz pateicu kategorisku nē, jo tad, ja KHL ir Rīgas “Dinamo”, gribu spēlēt tikai šeit.” Tā Sandis Ozoliņš teica 2009. gada jūlijā – dienā, kad parakstīja līgumu ar “Dinamo”. Sandis nav no tiem, kuri mētājas ar vārdiem. To apliecina vienreiz pieņemtais un pēc tam negrozītais lēmums par aiziešanu no Latvijas izlases. Tiesa, šogad intervijā kolēģim Mārim Zembergam viņš vairs nebija bijis tik kategorisks. Tātad Ozo parādīšanās citas KHL komandas kreklā nav neiespējama. Pats viņš to šobrīd, protams, nekomentē.

Ko darīt “Dinamo”? Vairāksolīšanā klubs neiesaistīsies – tas ir simtprocentīgi. Negrib un arī nevar. Ieplānot Ozo šīs sezonas atalgojumu – apmēram 850 tūkstošus eiro – kāda cita uzbrūkošā aizsarga nolīgšanai? Latvijā tāda nav, jāmeklē ārzemēs. Kluba akcionāru līdzšinējā politika liecina, ka nevienam ārzemniekam tik liela alga nav maksāta. Par divreiz mazāku naudu var kaut ko dabūt, bet tā ir loterija – var iznākt veiksme kā ar Metu Elisonu vai Broku Troteru, bet var dabūt arī Lundmarkam līdzīgu – vai ne tādu, ne šādu. Pielikt Ozo pie algas 10 vai 20 procentus?

Latvijas izlases bijušā uzbrucēja Jura Ozola pārdomas: “Rīgas “Dinamo” nevar pārsolīt krievu piedāvājumu, taču vajadzētu censties noturēt Ozoliņu arī nākamgad. Protams, viņš vairs nav tāds kā agrāk, un to arī nevar prasīt. Bet ir līderis, kurā ieklausās spēlētāji, saliedē kolektīvu. Ozoliņš vēl var spēlēt un ir vajadzīgs Latvijas skatītājam. Taču lēmums, protams, būs Sanda ziņā, un, ja viņš aizbrauks, neko nevarēsim pārmest. Lai kādi mēs būtu patrioti, naudai ir nozīme un spēlētājam jādomā, kā nodrošināt ģimeni, vecumdienas. Ar “Dinamo” nekas traks nenotiks, ja Ozoliņa vairs nebūs. Par to naudu var nopirkt divus labus spēlētājus, jaunākus un žiperīgākus.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+