×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. marts, 2016
Drukāt

Pagarinātajā deklarēšanās periodā Rīgā deklarējušies 34 000 iedzīvotāju

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas karogs.

Pagarinātajā deklarēšanās periodā, janvārī un februārī, Rīgā kopumā deklarējušies 34 000 iedzīvotāju, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes priekšnieks Ilmārs Ziedonis.

11 000 no tiem bijušas personas no citām pašvaldībām.

Jau ziņots, ka Rīgas dome lēma pagarināt deklarēšanās periodu, lai iedzīvotāji, kas dzīvesvietā nebija paspējuši deklarēties līdz 1.janvārim, būtu tiesīgi saņemt 197.noteikumos “Par nekustamā īpašuma nodokli Rīgā” paredzēto samazināto nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmi par dzīvoklī deklarētiem cilvēkiem, kā arī atvieglojumus, kas pienākas ģimenēm ar bērniem atbilstoši 198.domes saistošajiem noteikumiem.

Pašvaldības finansisti iepriekš aplēsuši, ka šo grozījumu ietekme uz pašvaldības ieņēmumiem varētu būt 1,1 miljona eiro apmērā par atvieglojumiem, kas pienākas par īpašumā deklarētajiem iedzīvotājiem, kā arī 250 000 eiro apmērā – par atvieglojumiem, kas pienākas ģimenēm ar bērniem. Papildu maksāšanas paziņojumu sagatavošanas un nosūtīšanas izmaksas abos gadījumos plānotas ap 117 000 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+