Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
28. marts, 2016
Drukāt

Pagarinātajā deklarēšanās periodā Rīgā deklarējušies 34 000 iedzīvotāju

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas karogs.

Pagarinātajā deklarēšanās periodā, janvārī un februārī, Rīgā kopumā deklarējušies 34 000 iedzīvotāju, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes priekšnieks Ilmārs Ziedonis.

11 000 no tiem bijušas personas no citām pašvaldībām.

Jau ziņots, ka Rīgas dome lēma pagarināt deklarēšanās periodu, lai iedzīvotāji, kas dzīvesvietā nebija paspējuši deklarēties līdz 1.janvārim, būtu tiesīgi saņemt 197.noteikumos “Par nekustamā īpašuma nodokli Rīgā” paredzēto samazināto nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmi par dzīvoklī deklarētiem cilvēkiem, kā arī atvieglojumus, kas pienākas ģimenēm ar bērniem atbilstoši 198.domes saistošajiem noteikumiem.

Pašvaldības finansisti iepriekš aplēsuši, ka šo grozījumu ietekme uz pašvaldības ieņēmumiem varētu būt 1,1 miljona eiro apmērā par atvieglojumiem, kas pienākas par īpašumā deklarētajiem iedzīvotājiem, kā arī 250 000 eiro apmērā – par atvieglojumiem, kas pienākas ģimenēm ar bērniem. Papildu maksāšanas paziņojumu sagatavošanas un nosūtīšanas izmaksas abos gadījumos plānotas ap 117 000 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (49)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+