×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
25. janvāris, 2017
Drukāt

Paldies, Dievam, ka paši palika veseli: uguns pilnībā noposta ģimenes māju Laucienē

Uguns nopostītā māja Laucienē.  Ekrānšāviņš no "talsuvestis.lv"Uguns nopostītā māja Laucienē. Ekrānšāviņš no "talsuvestis.lv"

Talsu novada pašvaldība piešķīrusi vienreizēju pabalstu 1000 eiro apmērā ģimenei, kurai 19.janvārī nodega māja Laucienes pagastā, aģentūru LETA informēja pašvaldības komunikācijas speciāliste Ivonna Vicinska.

Ugunsgrēkā mājai pilnībā nodedzis jumts un izdegušas dzīvojamās telpas 130 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēka rezultātā bez mājām palikuši trīs cilvēki – vīrs, sieva un kopjama sirmgalve. Pašlaik viņi apmetusies pie radiniekiem, taču cer nodegušo ēku pakāpeniski atjaunot.

Pēc notikušās nelaimes pašvaldības sociālā dienesta darbinieki kopā ar Valsts policijas pārstāvjiem un Laucienes pagasta pārvaldnieku veica ēkas apsekošanu un konstatēja, ka ģimene ir nonākusi krīzes situācijā.

Pamatojoties uz pašvaldības saistošajiem noteikumiem “Par sociālo palīdzību Talsu novadā”, sociālais dienests piešķīra ģimenei maksimālo vienreizējā pabalsta ārkārtas situācijā – 285 eiro. Vakar notika sociālo un veselības jautājumu komitejas ārkārtas sēde, kurā deputāti atbilstoši saistošajiem noteikumiem lēma arī par vienreizēja pabalsta piešķiršanu mājas īpašniekam 715 eiro apmērā.

Portāls “talsuvestis.lv” raksta, ka mājas saimnieks Valērijs bija devies uz darbu, mājās atradās viņa dzīvesbiedre Inga, mamma Janīna un viņas aprūpētāja. Mājās palicēji sajutuši aizdomīgu smaku, un tika izsaukti ugunsdzēsēji.

Pēc portāla vēstītā, ugunsdzēsēji pieļauj, ka degšanas iemesls bija skurstenis, kas bijis diezgan saplaisājis. Acīmredzot no skursteņa uguns pārgāja uz jumtu un pārsviedās uz pārējo māju. Tur vairs nav iespējams dzīvot, atzina glābēji.

Ēka nebija apdrošināta. Tā kā māja nodegusi pavisam un to atjaunot vairs nav iespējams, ģimene jau apņēmusies un sapratusi, ka viņiem vajadzīgas jaunas mājas, raksta vietējais medijs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+