×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
6. decembris, 2016
Drukāt

Palielina sodus par nelikumīgu iekļūšanu armijas bāzēs

Attēls no partijas "Cita Krievija" portālaAttēls no partijas "Cita Krievija" portāla

2015.gadā divi provokatori ar kāpņu palīdzību bija pārkāpuši žogam, bet drīz pēc tam aizturēti.

Valdība akceptējusi grozījumus Nacionālo bruņoto spēku likumā, kas paredz no 70 līdz 2000 eiro palielināt naudas sodu par nelikumīgu iekļūšanu Latvijas armijas bāzēs.

Aizsardzības ministrijas (AM) skatījumā, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, šobrīd Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktā sankcija par patvaļīgu iekļūšanu militārajos vai NBS apsargājamos objektos ir nesamērīgi maza un to varētu uzskatīt par efektīvu prevencijas līdzekli tikai tajā gadījumā, ja persona iekļūst militārajā vai NBS apsargājamā objektā aiz neuzmanības.

Personai, kas tīši patvaļīgi iekļuvusi militārajā vai NBS apsargājamā objektā, ir nepieciešams paredzēt bargāku sankciju, uzskata AM un atgādina, ka 2015.gada jūnijā notika provokācija, kad divi Krievijas pilsoņi mērķtiecīgi un nesankcionēti iekļuva Ādažu militārās bāzes teritorijā, pārkāpjot pāri žogam.

Likumprojekts paredz mainīt administratīvās atbildības apmēru par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos vai NBS apsargājamos objektos, nosakot maksimālo sankciju – līdz 2000 eiro.

Savukārt gadījumos, kad tiks konstatēta militāro objektu bojāšana var tiks traucēts NBS pilnvērtīgi veikt savus uzdevumus, likumprojekts paredz piemērot naudas sodu – fiziskajām personām līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām līdz 20 000 eiro.

Šobrīd Administratīvo pārkāpumu kodekss par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos vai militārās policijas apsargājamās teritorijās paredz brīdinājumu vai naudas sodu līdz 70 eiro. Savukārt par militāro objektu aprīkojuma bojāšanu var piemērot naudas sodu līdz 280 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+