×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. marts, 2015
Drukāt

Papildus līdzekļus nākamgad varētu piešķirt drošībai, izglītībai un veselībai (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Jaunajās politikas iniciatīvās 2016.gada budžetā papildu līdzekļus varētu piešķirt aizsardzībai, iekšējai drošībai, veselībai un izglītībai, otrdien pēc valdības sēdēs žurnālistiem sacīju Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

“Galvenais [valdības sēdes darba kārtības] jautājums bija par budžeta veidošanas sākšanu. Šodien mēs akceptējām bāzi. Kopumā ministri atbalstīja, bija daži precizējumi, bet mums arī ir pieņemts konkrēts grafiks, kad jāiesniedz jaunās politikas iniciatīvas un visas citas darbības, tā kā process ir sācies,” klāstīja Straujuma.

Savukārt, atbildot uz jautājumu, vai nākamā gada budžetā būs pietiekami papildu sadalāmie līdzekļi, viņa minēja, ka līdzīgas bažas bija arī par 2015.gada budžetu, vienlaikus paužot pārliecību, ka līdzekļu būs pietiekami.

Premjere atzina, ka ministriju līdzekļu pieprasījumi jaunajās politikas iniciatīvās katru gadu ir lielāki nekā iespējas, par galvenajām jomām, kurām jaunajās politikas iniciatīvās varētu piešķirt papildu līdzekļus, nosaucot aizsardzību, iekšējo drošību, veselību un izglītību.

Aptuveno summu, kāda varētu būt pieejama jaunajām politikas iniciatīvām, Straujuma gan neatklāja. Lielāka skaidrība varētu būt vasaras sākumā, kad būs aktualizētās makroekonomikas attīstības prognozes.

Jau rakstīts, ka valdība otrdien apstiprināja valsts pamatbudžeta un valsts speciālā budžeta bāzi 2016., 2017.un 2018.gadam, kā arī bāzes izdevumos neiekļauto ministriju un citu centrālo valsts iestāžu iesniegto pasākumu sarakstu.

Valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi 2016.gadam aprēķināti 5,61 miljarda eiro apmērā, 2017.gadam – 5,615 miljardi eiro, savukārt 2018.gadam – 5,639 miljardu eiro apmērā.

Salīdzinājumā ar apstiprinātajiem izdevumiem likumā “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2015., 2016. un 2017.gadam” 2016.gadam izdevumi attiecīgi palielināti 10,6 miljonu eiro apmērā, 2017.gadam palielināti 16,2 miljonu eiro apmērā, bet 2018.gadam bāzes izdevumi noteikti par 40,1 miljonu eiro vairāk salīdzinājumā ar apstiprināto 2017.gada ietvaru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai iztiek ar savu – tā IM kaut kādam tur naudas sūkņa projektam informātikā jau gaisā izlaidusi 3 miljonus un rezultāts – tikai nelaba smaka un kādiem naudiņa kabatās. Tas pats arī VM ar visām valdēm un padomēm divu lielāko slimnīcu kasu tukšums un jaunceltais jau jāstutē, lai nesagāžas …Kad dos vadošo algas ar entajām piemaksām Straujuma dabūs sirdstrieku…

Draugiem Facebook Twitter Google+