×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Par braukšanu dzērumā pieķertais Spolītis uz “pārdomu laiku” aptur darbību “Vienotībā” (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas deputāts Veiko Spolītis.

Saeimas deputāts Veiko Spolītis (V), kurš iepriekš pieķerts par braukšanu dzērumā, nolēmis apturēt savu darbību partijā “Vienotība”, tomēr deputāta mandātu pagaidām nenoliks.

Spolīša rīcību šodien vērtēja partijas valde un frakcija.

“Izrunājām šo ļoti nepatīkamo gadījumu, un galarezultāts ir tāds, ka Veiko Spolītis aptur savu darbību partijā līdz laikam, kad viņš sapratīs, vai šis pārkāpums ļauj viņam pildīt deputāta pienākumus vai nē. Tad viņš pieņems šo lēmumu,” žurnālistiem pastāstīja “Vienotības” frakcijas priekšsēdētājas vietnieks Kārlis Šadurskis (V).

Pēc Šadurska teiktā, ja Spolītis nolemšot nolikt deputāta mandātu, tad nebūšot pamata runāt par izslēgšanu no partijas. Savukārt, ja Spolītis nolems saglabāt deputāta mandātu, tad viņam būšot jāizstājas no partijas.

Pārdomu termiņu Šadurskis neprecizēja, vien norādīja, ka tam jābūt “saprāta robežās”.

Šadurskis uzsvēra, ka Spolīša pārkāpums ir ļoti smags un tas ir pretrunā ar to, ko deputāts apņemas, uzņemoties amata pienākumus. Turklāt, ja šāds pārkāpums notiktu jau pēc mandāta apstiprināšanas, tad tiktu pārkāpts deputāta zvērests.

Par šo pārkāpumu Spolītim pienākas arī administratīvais arests, un Šadurskis nevarot iedomāties, ka “partijas “Vienotība” biedrs, Saeimas deputāts iet “atsēdēt” cietumā”.

Spolītis neuzskata, ka būtu pievīlis savus vēlētājus, tāpēc plāno turpināt darbu Saeimā. Viņš arī uzsver, ka nožēlo savu nodarījumu. “Mans pamatuzstādījums, tāpat kā jebkuram politiķim, kurš ievēlēts parlamentā, ir izpildīt vēlētājiem dotos solījumus. Es pildīšu savu darbu un, ja es redzēšu, ka nevaru izpildīt solījumus, tad nolikšu mandātu,” žurnālistiem sacīja Spolītis.

Viņš piebilda, ka atbalstīs valdības koalīcijas politiku un turpinās darboties “Vienotības” frakcijā kā deputāts, kurš apturējis darbību partijā.

Spolītis arī iepriekš sacīja, ka savu rīcību nožēlo un uzsver, ka uzņemas par to morālo atbildību, tomēr neplāno nolikt deputāta mandātu, jo tam esot nepieciešams daudz nozīmīgāks iemesls. Spolītis pēc šī gadījuma vairs neturpinās darbu “Vienotības” Ētikas komisijā.

Jau ziņots, ka Spolītis pirms deputāta mandāta apstiprināšanas aizturēts, vadot automašīnu alkohola reibumā. Deputāta mandāts Spolītim apstiprināts 5.novembrī. Viņš kļuva par parlamentārieti uz laiku, kamēr Edgars Rinkēvičs (V) pilda ministra pienākumus.

Kā ziņots, saistībā ar dažādiem skandāliem nesen savu darbu partijā apturēja vēl divi “Vienotības” biedri – Dzintars Zaķis un Inga Priede. Zaķis apturējis darbību “Vienotībā” līdz brīdim, kamēr tiks pabeigta izmeklēšana par iespējamiem vēlēšanu procesa pārkāpumiem atsevišķos Latgales vēlēšanu iecirkņos. Savukārt Priede apturējusi darbu pēc kritikas par homofobiskajiem izteikumiem vietnē “Twitter”.

Cilvēkam, kurš ir apturējis darbību partijā, nav tiesību partijā ieņemt kādus amatus un valdes sēdēs viņš var piedalīties tikai kā klausītājs, žurnālistiem norādīja “Vienotības” frakcijas priekšsēdētāja Āboltiņa. Taujāta par Spolīša sacīto, ka viņš ir gatavs turpināt strādāt kā parlamentārietis, Āboltiņa pauda, ka šodien frakcijas sēdē saruna bijusi par to, ka politiķis vēlas pārliecināties, vai viņš var vai nevar pildīt deputāta amata pienākumus.

“Vienotības” frakcija un valde lūdza viņu nekādus amatus neieņemt. Tāpēc frakcija sagatavoja dokumentus viņa atsaukšanai no Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas, un uz attiecīgo amatu tiks virzīta deputāte Inese Lībiņa-Egnere (V). Lai gan Spolītis gribēja vadīt Saeimas sadarbības grupu ar Ukrainas parlamentu, viņš uz vadītāja amatu nepretendēšot. Spolītis 20.novembrī tika apstiprināts par EP Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāju.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) esot informējis, ka tiek gatavots lēmums, lai lūgtu Saeimu ļaut Spolīti nodot piespriestā soda – administratīvā aresta – izciešanai, norādīja Āboltiņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vienotiba ar sadu lemumu Atbildēt

    Ir sev iesavusi kaja. Spolitis, varam paredzet, nekad brivpratigi nenoliks savu mandatu bet iespejams, klus sarugtinats pat atriebigs par izliksanu no partijas un drosivien mekles izdevibu iegriest Vienotibai kad vien izdevigi…. Vienotibai bus viena bals mazak… Citiem, viena vairak. Ta lieta klust interesantaka.

  2. Vienotības deputāts Junkurs piereģistrējis “Loģistikas uzņēmumu” ar vienu euro statūtkapitālā. Ideāls variants atkāpšanās naudas “atmazgāšanai.”

  3. Ja deputāts, kas ir ievēlēts Saemā no partijas saraksta aptur darbību partijā no kuras tika ievēlēts, tad tam automātiki jāatņem balss tisības

Draugiem Facebook Twitter Google+