×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. maijs, 2017
Drukāt

Par kukuļdošanu notiesātā Vilkaste RD vēlēšanās iecerēta kā pretsvars Strīķei (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Uz šīm Rīgas domes vēlēšanām kandidē trīs sociāldemokrātiski saraksti. Pašreizējā mēra partija Saskaņa, bijušā KNAB direktora vadītā Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, kā arī sociāldemokrātiskā kustība Par Neatkarīgu Latviju, kurā savu politisko karjeru centās uzsākt uzņēmēja Ināra Vilkaste, vēsta raidījums “Nekā personīga”.

Sociāldemokrātisko kustību “Par Neatkarīgu Latviju”, kas iepriekš saucās Par dzimteni, dibinājis valūtas maiņas punkta Marika un radiostacijas PIK FM īpašnieks Juris Žuravļovs. Viņš politikā nav jaunpienācējs, jau reiz bijis Rīgas domes deputāts. Tagad Žuravļovs grib mainīt partijai nosaukumu un iesniedzis Uzņēmumu reģistrā lūgumu partiju pārdēvēt par 9. maija fronti.

Partijas sarakstā uz Rīgas domi ir Žuravļova radi – bijusī sieva Marika, meita Glorija, brālis Sergejs un brāļa sieva Aina, kā arī trīs radio PIK žurnālisti, valūtas maiņas punkta kasiere, četri pensionāri un divi bezdarbnieki.

Kandidē arī Nepilsoņu kongresa vadītāja, par nacionālā naida kurināšanu apsūdzētā Aleksandra Gapoņenko biedrības konsultants un Radio PIK ārštata korespondents Einārs Graudiņš, kuru bieži intervē Krievijas televīzijas kā Latvijas ekspertu. Viņš vēlētājiem sola bezmaksas sabiedrisko transportu, piedāvā savu pieredzi vadošajos amatos padomju rūpniecības uzņēmumos un zināšanas par komunālo saimniecību, kas iegūtas dzīvojot daudzdzīvokļu ēkā.

Žuravļovs šajās vēlēšanās piedaloties, jo ar ietekmi domē viņam būšot vieglāk biznesā. Bez ietekmes tik labi neejot. Pēc Latvijas pievienošanās eirozonai valūtas maiņas bizness cieš zaudējumus. Pērn valūtas maiņas punktiem Marika bija tie bija 24 000, aizpērn – 57 000 eiro. Nu Žuravļovs ir atradis investorus no Ķīnas, kuriem vajagot ietekmīgu uzņēmēju, kam ir ietekme Rīgas domē. Tāpēc Žuravļovs nolēmis kļūt par domnieku.

KNAB par atskaišu iesniegšanas pārkāpumiem pieprasījis Žuravļova partijas darbības apturēšanu un uzlicis arestu partijas kontiem. Lietu skata Augstākajā tiesā. Kā “Nekā personīga” pastāstīja viens no partijas politiķiem, paši kandidāti spiesti apmaksāt savus vēlēšanu kampaņas izdevumus. Izmēģināt laimi Žuravļova sarakstā vēlas arī uzņēmēja Ināra Vilkaste.

Jautāts, kādēļ sociāldemokrātu sarakstam bija nepieciešama kapitāliste Vilkaste, radio PIK žurnālists Jānis Kuzins skaidroja, ka tas ir tādēļ, ka uz domi kandidē Juta Strīķe, kas daudz runājot par tiesiskumu. Tādēļ bija jāliek pretī kandidāte, kas pēdējos gadus esot veltījusi cīņai par taisnību.

Pērnā gada jūnijā stājās spēkā Augstākās tiesas spriedums, ar kuru Vilkaste notiesāta par kukuļdošanu. Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) 13. maijā atstāja spēkā lēmumu no kustības “Par neatkarīgu Latviju!” iesniegtā saraksta pašvaldību vēlēšanām svītrot trīs kandidātu – Pāvelu Suhlovu, Aidinu Askerovu un Vilkasti.

Suhlovs un Askerovs no kandidātu saraksta svītroti, pamatojoties uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegto informāciju, kas liecina, ka abiem kandidātiem nav ne Latvijas, ne citas Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonības. Savukārt par sarakstā pieteikto deputātu kandidāti Vilkasti tika saņemta Iekšlietu ministrijas centra izziņa, ka kandidāte ir sodīta par smagu noziegumu un sodāmība nav dzēsta. Līdz ar to arī viņai atbilstoši minētā likuma noteikumiem nav tiesību kandidēt pašvaldību vēlēšanās.

CVK lēmumu trīs darba dienu laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Žuravļov, ko lauzi galvu par nosaukumu ! “”Ģimenes partija “” nosaukums labu labais !

 2. Cik daudz kangaru tomēr ir starp mums ! Taču nesaprot viņi vienu lietu no visu laiku vēstures – ienaidnieks vienmēr ir izmantojis kangarus, taču nekad nav pieņēmis tos par “savējiem”. Un tad, kad ir uzvarējis, viņš tos novāca pirmos. Tas tāpēc, ka : “Ja jau savu tautu nodod, tad mūs nodos vēl vieglāk” ! Un tā tas arī ir, jo kangaram nav nekā svēta ! Nodos pat savu māti ! Man viņi asociējas ar vienu pretīgu radījumu no filmas “Gredzenu pavēlnieks”.

 3. Atraduši noziedznieci un interfrontisti, kura nemāk īsti latviešu valodā runāt kā opretspēku Strīķei? Murgs!

 4. Nu nevajag nolaisties tik zemu: ”…par nacionālā naida kurināšanu apsūdzētā Aleksandra Gapoņenko biedrības konsultants…”.
  Citādi sekos ”sērijveida slepkavas A.P. skolas biedrs” un ”Imantas pedofila kaimiņš”.

 5. Vai nu LA galīgi neorentējas Latvijas politikā, vai arī izplata apzinātu dezinformāciju. Saskaņa ir krievu nacionālistu un kārklukrievu partija, kurai nav nekāda sakara ar sociāldemokrātiju rietumu izpratnē. Pārējās rakstā minētās “partijas” tādas pašas.

 6. Skaista kā Dieviete, tikai žēl, ka krieviete! Nelabprāt runā latviski … nosaukums ”par neatkarīgu Latviju” arī tāds mulsinošs … kāda nacionāli noskaņota tantīte var ”iekrist vēlēšanu dienā” … Iepakojums tāds skaists, bet kad atver vaļā … vien čūskas un vardes …

 7. Tiešām vārds vilkaste ir vilku aste, kas ir noziedznieku aste un pati vilcene.

 8. Ir deputātos IR jāliek arī Austrijas dakteris uz Vaškēviča pilnaras pamata.

 9. Vai ta volkohvostovas žokļa uzbūves īpatnības pieļauj valsts valodas izmantošanu praksē?

 10. Nu ja jau noziedznieki tiek pie varas tad šajā valstī vairs nav ko cerēt…Jālasās tik ātri projām….

 11. Vilkkaste ir godīga un skaista

Draugiem Facebook Twitter Google+