×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

Paredzēta ASV prezidenta un Baltijas valstu līderu fotografēšanās, nevis tikšanās

obama_nato_samits

Latvijas Valsts prezidenta preses dienests noliedz Lietuvas prezidenta preses dienesta iepriekš izplatīto informāciju, ka pirmdien Čikāgā, kur notiek NATO samits, būtu paredzēta ASV prezidenta Baraka Obamas tikšanās ar triju Baltijas valstu līderiem, un norāda, ka viņiem paredzēta tikai kopīga fotografēšanās.

“Ir paredzēta triju Baltijas valstu līderu fotografēšanās kopā ar ASV prezidentu,” aģentūrai BNS teica Valsts prezidenta preses dienesta vadītāja vietnieks Mārtiņš Drēģeris.

Viņš piebilda, ka informācija par Obamas un triju Baltijas valstu līderu tikšanos neatbilst patiesībai.

Savukārt Lietuvas prezidenta preses dienests iepriekš paziņoja, ka ar Obamu tiksies Latvijas prezidents Andris Bērziņš, Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite un Igaunijas premjerministrs Andruss Ansips. Ar Obamu paredzēts pārrunāt Baltijas valstu aizsardzību, NATO veikto Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju, Krievijas Kaļiņingradas apgabala militarizāciju un citus drošības jautājumus, informēja Lietuvas prezidenta preses dienests.

NATO samits notiek svētdien un pirmdien, un tajā jau ir pieņemts lēmums pagarināt Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju uz nenoteiktu termiņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+