×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. jūlijs, 2012
Drukāt

Pauls: Latvijā tiesā kapeiku zagļus, bet lielos laiž vaļā

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijā tiesā kapeiku zagļus, bet lielos noziedzniekus laiž vaļā, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” norāda komponists Raimonds Pauls, komentējot “Latvijas Krājbankas” lietu. Paulam “Krājbankā” bija aptuveni 700 000 latu, no kuriem atgūti tikai 70 000 latu. Pauls aģentūrai LETA jau iepriekš pauda viedokli, ka “Krājbankas” klientu nauda ir vienkārši nozagta.

“Mēs jau nekad neko līdz galam neuzzināsim, kāpēc notiek tā vai citādi. Runā, ka “Krājbankai” atļāva noiet pa burbuli, lai atbrīvotu ceļu skandināvu bankām. Bet sakiet: kas šajā valstī atbild par visu, kas te notiek?! Šeit parasti tiesā tos, kas par dažām kapeikām kaut ko nozaguši, bet lielos zagļus laiž vaļā. Pēc “Parex” operācijas viens otrs valstsvīrs esot dabūjis čemodānu ar naudu,” intervijā “Neatkarīgajai” norāda komponists.

Viņš pauž sašutumu par valdības un Satversmes tiesas lēmumiem “Krājbankas” lietā, kas bija nelabvēlīgi bankas lielajiem noguldītājiem.

Pauls akcentē, ka tagad “Krājbankas” likvidatori “ne par ko” saņem noguldītāju naudu, bet neviens ne par ko neatbild, un atbildīgās Finanšu un kapitāla tirgus komisijas amatpersonas netiesās. “Cilvēki, kas Latvijai neko nav devuši, mēneša laikā, darbodamies bankas likvidācijā, saņems tādu naudu, kādu es neesmu saņēmis 20 gadu laikā. Par ko tas viss?” jautā komponists.

“Ja kādreiz satiktu mūsu ģenerālprokuroru, gribētu viņam uzdot jautājumu: kāpēc jūs mani izsaucāt tad, kad pētījāt [Ventspils mēra Aivara] Lemberga lietu – vai tāpēc, ka vienā vietā bija minēts vārds “maestro”? Zināt, ar maestro ir pilna visa Latvija – visus diriģentus pie mums sauc par maestro, bet izsauc tieši mani. Un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs arī par mani ir interesējies: kad Lembergs man uzdāvināja zvērādu. Bet par “Krājbankas” likteni neinteresējas neviens!” savu sašutumu pauž komponists.

Viņš piekrīt, ka Latvijā eksistē dubultstandarti, kā piemēru minot līdzīgas lietas par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, kurās bija iesaistīts Saeimas deputāts Dzintars Zaķis (V) un basketbolists Andris Biedriņš.

“Kad “Vienotības” Zaķis apkrāpa valsti ar nodokļu nemaksāšanu, “Vienotība” klusēja kā partizāni. Kaut gan Zaķis bija pirmais bļāvējs, ka nodokļi jāmaksā. Un ne Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, ne Valsts ieņēmumu dienests par viņu neinteresējās. Tagad basketbolists Biedriņš pēc tādas pašas shēmas iegādājās motorlaivu, un pret viņu ierosina krimināllietu!” norāda Pauls.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+