Dabā
Cope

Pēc 4 stundām būs jārāda loms: Cepšu ezerā sacentīsies zemledus makšķernieki0

Kārķos notiks zemledus makšķerēšanas sacensības. Publicitātes foto

Sestdien, 10. februārī Kārķu pagasta Cepšu ezerā, notiks jau ceturtās zemledus makšķerēšanas sacensības “Badīgais Cepšu ķīsis IV”, informē Valkas novada dome.

Dalībnieku reģistrēšanās un pulcēšanās notiks no plkst. 9. Pēc četru stundu makšķerēšanas, plkst.14 notiks rezultātu paziņošana, zupas baudīšana un apbalvošana.

“Lai izvairītos no vēlmes uzlabot iespēju tikt pie labāka loma iepriekš zivis iebarojot, ezers tiks sadalīts sektoros un to sadalīšana notiks pirms dalībnieku kāpšanas uz ledus”, informē pasākuma rīkotāji.

Cepšu ezera platība ir 25ha un vidējais dziļums 2,5 metri, bet dziļākās vietās var sasniegt pat 5m. Ezers atrodas 5 km attālumā no pagasta centra un sacensību dienā būs izliktas papildus norādes.

“Makšķerēšanas sacensības notiek individuāli, katrs pats uzņemas atbildību par drošību uz ledus un piemērotu apģērbu. Lai arī mūsu pusē inspektori nav manīti, Cepšu ezers ir publiskais ezers un nepieciešams līdzi ņemt makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karti”, stāsta Kārķu pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons.

Karte nav nepieciešama personām vecumā līdz 16 gadiem un personām, kas vecākas par 65 gadiem, kā arī invalīdiem, turklāt tā derīga, uzrādot to tikai kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Cepšu ezerā mīt līdakas, asari, raudas, līņi, plauži, karūsas, ruduļi, pliči un ķīši. Pasākuma organizētāji informē, ka pie balvām tiks labākie trīs copmaņi, kuriem būs lielākais zivju kopsvars, kā arī lielākā loma un lielākā ķīša izvilcēji.

Sacensības var tikt atceltas nepiemērotu laikapstākļu gadījumā, bet šī brīža laika prognozes ir cerīgas, pauž rīkotāji.

LA.lv