×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. septembris, 2016
Drukāt

Aizkustinoši: 2004. gadā Beslanā izglābta meitenīte tiekas ar savu glābēju (2)

Foto no žurnālistes Nellijas Betčeres personīgā arhīva un Foto - Vladmirs Onosovs, rg.ruFoto no žurnālistes Nellijas Betčeres personīgā arhīva un Foto - Vladmirs Onosovs, rg.ru

Šī fotogrāfija 2004. gada septembrī aplidoja visu pasauli: specvienības kaujinieks iznes no ķīlnieku sagrābtās Beslanas sešu mēnešus vecu meitenīti. Žurnālistiem izdevies sameklēt fotogrāfiju varoņus, kas kļuvuši par simbolu cilvēcībai.

Aļonai Ckaevai tikšanās laikā bija desmit ar pusi gadu. No dzīvokļa loga, kurā viņa dzīvo kopā ar savu otro māti Svetu, tēti Ruslanu, brāļiem Maharu, Georgiju un mazo māšeli Kristīnu, redzami tās pussagrautās skolas sienas, kur Maharu un Aļonu trīs dienas turēja kā ķīlniekus. Mazajai Kristīnai šobrīd pusotrs gadiņš. Viņu nosauca par godu vecākajai māsai, kas gāja bojā kopā ar mammu Fatimu pēc sprādziena sabrukušajā sporta zālē, kur teroristi trīs diennaktis turēja vairāk nekā tūkstoš cilvēku – bērnus, vecākus, skolotājus… Viņi visi bija atnākuši uz pirmā septembra svinībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ar Beslanas traģēdiju viss nav viennozīmīgi. Vēl šobrīd bojā gājušo bērnu mātes cīnās ar Krievijas tiesām, jo Krievijas specdienesti pielietoja gan granātmetējus, gan šāva no bruņutehnikas, līdz ar ko daudzi bērni aizgāja bojā. Līdz šim nav saprotams minēto ieroču un smagās tehnikas pielietošana. Visu informāciju Krievijas valdība slēpj.

  2. nu, kadirova ceļš uz varu asiņains, bet rezultatīvs

Draugiem Facebook Twitter Google+