×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
28. jūnijs, 2018
Drukāt

Pensionāri saņems piemaksu, ja bērni maksā nodokļus: jaunākais LM priekšlikums (65)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pensionāri-vecāki varēs saņemt piemaksu, kas gadā aplēsta 55 eiro apmērā, ja viņu bērni maksā nodokļus, paredz jaunākais Labklājības ministrijas (LM) priekšlikums pensionāru atbalstam, jo lielākajai daļai senioru Latvijā ir tā sauktie mazo pensiju saņēmēji.

Informatīvais ziņojums “Par senioru dzīves kvalitātes uzlabošanu” ir iesniegts Valsts sekretāru sanāksmē un tagad notiek tā saskaņošana ar partneriem, pirms izskatīšanas valdībā. Gala lēmums būs jāpieņem Saeimai.

Priekšlikums paredz – vecāku-pensionāru izmaksājamajai pensijai piešķir piemaksu, kuras apmēram novirza 1% punktu no viņu bērnu veiktajām sociālās apdrošināšanas iemaksām pensiju apdrošināšanai. Šādu piemaksu plānots ieviest no 2020. gada.

Piemaksa pie pensijas tiek novirzīta no tiem darba ņēmējiem un pašnodarbinātajiem, kuri veikuši sociālās apdrošināšanas iemaksas vismaz minimālās algas apmērā vismaz sešus mēnešus, neņemot vērā periodus, kuros bērnus-iemaksu veicējus sociāli apdrošinājusi valsts, priekšlikumu skaidro ministrija.

Saskaņā ar Labklājības ministrijas aprēķiniem, ieviešot piedāvāto risinājumu, vidējā vecuma pensijas piemaksa vidēji uz visiem vecuma pensijas saņēmējiem 2020. un 2021.gadā būtu 55,8 eiro gadā.

Šādu piemaksu varēs saņemt vecuma pensijas saņēmējs vai invaliditātes pensijas saņēmējs. Labuma guvējs varēs būt tikai bioloģiskie vecāki vai adoptētāji.

Lai vecāki saņemtu šādu piemkasu būs nepieciešams iesniegums.

Pēc ministrijas ieceres, piemaksa tiek piešķirta bērna-iemaksu veicēja vecākiem vai adoptētājiem, pamatojoties uz bērna-iemaksu veicēja iesniegumu, kurā norādīts labuma guvējs vai guvēji. Labuma guvējam izmaksās atsevišķu piemaksu par katru no bērniem-iemaksu veicējiem.

Attiecīgais bērns – iemaksu veicējs par labuma guvēju var norādīt vienu no vecākiem vai abus vecākus reizē. Tiek paredzēta iespēja bērnam – iemaksu veicējam neizvēlēties labuma guvēju – tad piemaksa netiek izmaksāta nevienam no vecākiem. Pastāv iespēja arī labuma guvējam atteikties no piemaksas. Piemaksas labuma guvēju drīkst mainīt ne biežāk kā reizi gadā. Statistika liecina, ka Latvijā 30,5% no visiem iedzīvotājiem ir dēli vai meitas.

Aplēses liecina, ka pensiju speciālā budžeta ieņēmumi samazināsies par 24,6 miljoniem eiro gadā.

“Mums ir būtiski vēlreiz parādīt, ka tie, kas godprātīgi vispārējā režīmā maksā nodokļus, ir ieguvēji. Šoreiz tiešā veidā sniedzot atbalstu saviem vecākiem – pensionāriem. Turklāt šādi netiks palielināts nodokļu slogs,” uzskata labklājības ministrs Jānis Reirs.

Ja LM ideja īstenosies, šādu atbalstu saviem vecākiem sniegs tikai tie nodokļu maksātāji, kuri tos maksā vispārējā režīmā ar likmi 35,09%. Turklāt, jo vairāk būs bērnu, kas maksā nodokļus Latvijā, jo lielāku pensijas piemaksu saņems vecāki. Piemēram, ja algas apmērs ir 500 eiro mēnesī, tad vecākiem novirzītais viens procentpunkts veidos gada piemaksu 60 eiro apmērā. Ja šo piemaksu saņems abi vecāki, tad summa tiks sadalīta uz pusēm, izskaidro ministrija.

Latvijā ir 452,8 tūkstoši vecuma pensijas saņēmēju. Vidējais pensijas apmērs jaunpiešķirtajām vecuma pensijām pērn bija 335,46 eiro mēnesī.

Pievienot komentāru

Komentāri (65)

 1. VĀJPRĀTA VALSTS!!! Atbildēt

  kā tad-noņems bērniem -pieliks opim, OPI APLIKS AR IENĀKUMA NODOKLI,MAITAS GATAVIE

 2. Nekas pacels pensionešanas vecumu un nauda paliks valstij kādai sudraba vai zelta pilij

 3. Liela brēka,maza vilna!

 4. Iegāju bankā 2.pensijas līmenis,uz doto brīdi mana pensija butu 15 euro menesī,kā tie idioti aprēķina???Ko jūs tur augšā darat,mūsu paaudzei vispār līdz pensijai nedzīvot ,jo mums tādas nav ,ja gribi vecumdienas krāj pats ,bet maitas nodokļos tik daudz novel😠Visi fo di iztīrīti pa tīro tie 100 cūkas,nošaut maitas😠😠😠😠

 5. Iegāju bankā 2.pensijas līmenis,uz doto brīdi mana pensija butu 15 euro menesī,kā tie idioti aprēķina???Ko jūs tur augšā darat,mūsu paaudzei vispār līdz pensijai nedzīvot ,jo mums tādas nav ,ja gribi vecumdienas krāj pats ,bet maitas nodokļos tik daudz novel😠Visi fo di iztīrīti pa tīro tie 100 cūkas,nošaut maitas😠😠😠😠

 6. Iegāju bankā 2.pensijas līmenis,uz doto brīdi mana pensija butu 15 euro menesī,kā tie idioti aprēķina???Ko jūs tur augšā darat,mūsu paaudzei vispār līdz pensijai nedzīvot ,jo mums tādas nav ,ja gribi vecumdienas krāj pats ,bet maitas nodokļos tik daudz novel😠Visi fo di iztīrīti pa tīro tie 100 cūkas,nošaut maitas😠😠😠😠

 7. Iegāju bankā 2.pensijas līmenis,uz doto brīdi mana pensija butu 15 euro menesī,kā tie idioti aprēķina???Ko jūs tur augšā darat,mūsu paaudzei vispār līdz pensijai nedzīvot ,jo mums tādas nav ,ja gribi vecumdienas krāj pats ,bet maitas nodokļos tik daudz novel😠Visi fo di iztīrīti pa tīro tie 100 cūkas,nošaut maitas😠😠😠😠

 8. Iegāju bankā 2.pensijas līmenis,uz doto brīdi mana pensija butu 15 euro menesī,kā tie idioti aprēķina???Ko jūs tur augšā darat,mūsu paaudzei vispār līdz pensijai nedzīvot ,jo mums tādas nav ,ja gribi vecumdienas krāj pats ,bet maitas nodokļos tik daudz novel😠Visi fo di iztīrīti pa tīro tie 100 cūkas,nošaut maitas😠😠😠😠

 9. Iegāju bankā 2.pensijas līmenis,uz doto brīdi mana pensija butu 15 euro menesī,kā tie idioti aprēķina???Ko jūs tur augšā darat,mūsu paaudzei vispār līdz pensijai nedzīvot ,jo mums tādas nav ,ja gribi vecumdienas krāj pats ,bet maitas nodokļos tik daudz novel😠Visi fo di iztīrīti pa tīro tie 100 cūkas,nošaut maitas😠😠😠😠

 10. Interesanti!tagad samaksās man no bērnu nodokļiem un tad kad viņiem vajadzes, tad viss būs samaksāts vecākie.bērni varēs iet ubagot

 11. Man nevajag, katrs eiro , ko man Latvija pieliek, man Austrijā 2x tiek noņemts, tikai zaudējumi. Un tas aļimentčiks , kurš visu mūžu caur tiesu nebija sadzenams, visu mūžu bija “bezdarbnieks” lai tikai paprovē kaut ko prasīt. Es ceru , ka tādā gadījumā varēs caur tiesu atteikt.

 12. te pat zirgam žagas metas:) un ak, vai, ak,vai, budžets samazināsies, tas nozīmē, ka jūs varasneprašas meklēsiet iespēju paaugstināt nodokļus

 13. Jo mazāks būs PVN pārtikai un ātrāk tiks atcelts NĪN ģimenes vienīgajam mājoklim,jo vairāk būs nodokļu maksātāju Latvijā!

 14. Smieklīgi! piekāra pie lielā zvana: redziet, cik mēs dāsni! Ko tas pensionārs izdarīs vienreiz gadā par 55 euro. ja katru mēnesi pieliktu 55euro, tad tas būtu atspaids pensionāram.

 15. Aplaupīja bankās naudas maiņas laikā,no pensijām,kas viņuprāt par lielām,atkal turpina atvilkt,tagad vēl bērniem jāraksta iesniegumi,lai vecāki saņemtu piemaksu.
  Taisnības labad jāsaka,ka bērni vairāk no tā nezaudēs,bet,kur tad palicis nopelnītais,kur paliek tas,ko iemaksājuši tie,kuri NESAGAIDĪJA pensiju?!

 16. 55 eiro gadā?!? Tad es labāk saviem vecākiem iedodu tos 55 eiro mēnesī naļikā un “neapgrūtinu” valsti ar saviem nodokļiem.

 17. Kārtējā nejēdzība vai īstajā vārdā kroplība mūsu valstī!

 18. Bet būsim godīgi- ko paši pensionāri ir savēlējuši (ZZS, NA un V), to paši arī saņem.

 19. līdz šim es domāju, ka pensijas saņem solidāri par nostrādāto darba mūžu un nodokļu maksāšanu valstij!

 20. muļķu zeme , tālāk vairs nav kur iet ..

 21. Hm.Un,ja dēls arī jau pensionārs un maksā no pensijas nodokli,kā tas izskatīsies?

 22. Visu darba mūžu no manis atvilka nodokļus, un tagad man pensija ir 249,01 euro. Un jāuzkrauj bērniem, kuri kuļās savās nemaz tik vieglajās darba dzīvēs kārtējais mātes un tēva nodoklis. Kukū…jūs tur-samaziniet savu ēstgribu un izmaksas

 23. Par mani vienmēr ir maksāti nodokļi, bet mana māte saņēma pensiju euro 224,00. Esmu gan viņai, gan sev, gan vēl kādai varzai samaksājusi…ko tik vēl neizdomās!!! ej jūs tur!!! samaziniet SAVAS KOSMISKĀS IZMAKSAS

 24. Kārtējās blēņas!

 25. Interesanti kurš ir šīs idejas autors.Nav jau brīnums ka šādus krievs salika lopu vagonos.

 26. Pilnīgi piekrītu Aivas rakstītajam.Cik ilgi mūs,kas godīgi nostrādājuši savu laiku un ne jau vieglākajos apstākļos,čakarēs.Ja kas,mani bērni jau ar saviem nodokļiem uztur vismaz piecus sešus pensionārus un vēl mani tajā skaitā.Vienkārši atdodiet to,ko esam nopelnījuši.

 27. Man vēl pensijas gadi nav, bet bērni jau pateica, ka katrs man pa tiešo palīdzēs kad vajadzēs, nevis atkal kaut kādas mahinācijas caur valsti.

 28. Kādus bērnus izaudzinājām,tāda pensija. Nav bērnu?Paņem no bērnunama un ieliksi sevis atražošanā,bet nevar trallināt jaunībā,ka vecumā par to nav jāmaksā. Es atbalstu ar abām rokām priekšlikumu!

 29. Kaut kāds murgs.Tātad,ja man divi dēli negadījumā gājuši bojā,valsts par to mani sodīs ?????????????

 30. Mani bērni ir ASV, aizbrauca vel 1995. gadā, bet manai pazīstamai ir bērni, bet ar viņiem vispār nekontaktējas(ģimenes nesaskaņas) diez vai šīs bērns kaut ko maksas…Situācijas ir dažādas. BET NAV SAPROTAMS, KĀPĒC
  V A L S T S KURA ES NOSTRĀDĀJU 38 GADI UN MAKSĀJU NODOKLI NEMAKSĀ PIENĀCĪGU PENSIJU ?
  Problēma ir valsti – pensijas aprēķināšana, zemas algas (cilvēki nevar paši krāt), maz atvelk no algas % uz pensijas, liels darba slogs… Kāpēc minimālā pensija par 20 gadu darbu stāžu ir TIKAI 70.43 eiro. Kāpēc ?
  Bet par 30 gadu darbu stāžu 83.24 eiro? Bet par 40 gadu darba stāžu TIKAI 96.05 eiro?
  Vai valsts NOVĒRTĒ CILVĒKA DARBS ?
  Valsts šajā gadījuma grib pārnest atbildību uz bērniem, kuram šodien maksa par pirmo bērnu joprojām 11 eiro! Tapt valsts arī pārnest daļa savu atbildību uz SOCIĀLU DIENESTU, kura niecīgi atbalsta pensionārus un invalīdus.
  KAD VISBEIDZOT VALSTS SĀKSIES PATI ATBILDĒT !!!

 31. Interesanta vidējā pensijas summa. Par maniem gandrīz 40 darba gadiem līdz tādai jānostrādā gandrīz vēl tikpat. Pensijas likumus mainam kā gribam, procentu attiecības no nodokļiem arī tāpat un tagad vēl bērnus piešūsim klāt. Es pelnīju sev un viņi pelna sev. Kaut ko tik vājprātīgu var izdomāt tikai pārbagātajā Latvijā! Varēs atkal palielināt lieķēžu baru, kas skaitīs kurš bērns maksā un kurš nē. Un tas viss par 4.50 mēnesī-vienu reizi aiziet uz veikalu pēc ļoti minimāliem iepirkumiem. Kāpēc par tādu summu taisīt tādu ambrāžu? Pirmsvēlēšanu teātra pēc?

 32. Pensionāri ar savu darba gadu ieguldījumu savu pensiju ir nopelnījuši. To,ka mūsu nodokļi negodīgi aiziet ministru,deputātu un viņu palīgu kabatās(piemaksas un prēmijas),-par to gan diezgan skopi tiek ziņots!!! Varbūt vispirms jātiek vaļā no liekēžiem?????

  • Ita ,es Jums piekrītu.Katrs cents,ko saņem pensionāri ir godam ,mūža darbā,nopelnīti.Bet,kā ir ar tiem,kuri izdomā visas šīs muļķības,vai viņi pelnīti saņem algas? Domāju,ka tādu pielikumu vajadzētu piešķirt viņiem pašiem,un ne centa vairāk!

 33. Cik dumjšs priekšlikums! Ko lai dara tie, kam bērnu nav jeb kuru bērniem vienalga?

 34. Mana mammīte saņems,jo mēs visi labas mātes bērni, strādājam un godīgi maksājam nodokļus.

 35. Nu gan mūsu valsts zuliki labi visu izdomā,kaunu norijusi bagātīgajas pusdienas, idioti.

 36. Kāds sakars maniem nomaksātajiem nodokļiem un tam vai mani bērni maksā nodokļus???? Tā ir mana iemaksata nauda pensiju fondā. Negrabstieties kur nevajag

  • Nodokļiem ir visai mazs sakars ar kaut kādu pensiju fondu. Latvijā uzkrājumos paša strādājošā pensijai aiziet tikai nelielas druskas. Principā tagadējie strādājošie maksā tagadējo pensionāru pensijas.

 37. Dikti gribas zināt kas ir % un kas % punkts. Varbūt i kāds zinātājs kas var paskaidrot???

  • Ar procentiem un procentpunktiem ir tā:
   Ja no 20% pieaug līdz 40%, tad šis pieaugums ir par 100%, bet par 20 procentpunktiem.

 38. Par cik cilvēkiem pieaugs ierēdņu skaits kas rēķinās,saskaņos,noskaidros un cik tas izmaksās – šoreiz šķiet,ka tā afēra priekš ierēdņiem un kārtējā apzagšana pensionāriem.

 39. Kurus vēl apliks ar nodokļiem. Ha! Ejiet ratā. Kā devu tā došu uz rokas.

 40. Nevajag no sociālā fonda gadā izgrābt 103 miljonus pensiju nodokļa naudas un Reiram nebūs jāshēmo. Katra pensija tad varētu papildināties par 18,95 eiriķiem mēnesī.

 41. Baigā piemaksa – 50 eiro gadā! Izdaliet ar 12. Tur nav ko ņemties. Godprātīgs bērns palīdzēs tāpat.

 42. Tāpēc tas ir , ka mēs uzturam, ministrus, deputātus, eksprezidentus, prezidentu, un viņu indivīdus, kuri dzīvo uz nodokļu maksātāju naudas. Tāpēc arī nav nekādas pensijas, invalīdiem pensijas, jo visus tie saucamie ministri, deputāti, vienkārši apzog.

 43. Interesants aprēķins, man gan sanāca tikai 21,05 eiro, ja tas ir 1 procentpunkts no iemaksām, jeb es nemāku izrēķināt tādu matemātisku jēdzienu, kā procentpunkts. Speciāli tiek izveidotas formulas, pēc kurām neviens mirstīgais, izņemot ministrijas darbiniekus un viņu datorprogrammas, pie skaidrības netiks. Tātad – cik iedosim, par tik sakiet paldies, bet nemēģiniet paši kaut ko izrēķināt. Arī vidējais pensijas apmērs ir grābts kaut kur no augšējiem plauktiem, jo lielum lielā daļa no tiem, kas pensionējas pēdējos gados, knapi tiek pie pensijas, kas nedaudz lielāka par 100 eiro.

 44. putras dauķis zariņš&co Atbildēt

  Var tikai apbrīnot kādas dumības ierēdņi spēj sacerēt .

  • Gribēju savu mammu paņemt aprūpē un saņemt nodokļu atvieglojumus,man tas tika liegts,jo redz mammai ir 95 eiro pensija! Skaitās bagāta!!! ES KATRU MĒNESI NODOKLĪ SAMAKSĀJU VAIRĀK,KĀ 800,no tiem manai mammai tiks kaut kādi 50 eiro gadā,nu beidziet tak reiz smieties par veciem cilvēkiem!!!!

 45. Tad nu gan,55 eiro gadā,tas ir 4,5 eiro mēnesī,tādēļ pat māžoties nav vērts,ko tikai neizdomā,lai celtu reitingus,un kā būs ar pensionāriem,kuriem bērni arī jau pensionāri.

 46. …un bērni gatavos ragutiņas!…:)

 47. Pensionāriem vajag šodien nevis kaut kādā tur 2020 gadā,un kur Jūs rāvāt tādus ciparus ( Vidējais pensijas apmērs jaunpiešķirtajām vecuma pensijām pērn bija 335,46 eiro mēnesī.),tad ir kaut kas atkal samurgots un kā varēs zināt kam piemaksāt,ja man ir savādāks uzvārds kā tēvam ,būs kārtējā pierādīšana,ka esi sava tēva meita—viens liels murgs

  • kāpēc tikai daļai pensionāru par darba stāža gadu līdz 1996.gadam piemaksā 0,50 eiro ar 2018.gada 1.jūliju? Lai piemaksā visiem, kas strādājuši tajā laikā, tad nebūs jāmurgo kaut kas jauns. Liksim mūsu bērnus mierā — viņiem pietiek savu problēmu.

 48. Vai pašiem neliekas ka sākas kaut kādi vergturu laiki…?

 49. Cik gan tas var būt taisīgi? Ir taču cilvēki, kuriem bērnu nav vai ir tādi bērni, kam vecāki nerūp.

 50. Un ja bērni izvairās no nodokļu maksāšanas,tad atvilks no pensijas par sliktu audzināšanu.

 51. Vai labāk neskanētu,ka pensijas turpmāk nemaksāsim,lai vecākus uztur bērni,ja tādu nav ,varēja paņemt no pansionātiem,ja izaudzis slaists un dzērājs ,tad pats vainīgs ,,sprāgsti nost”.Tikai nodokļus jūs maksāsiet tāpat un būs kā ar medicīnu,ar nodokļiem tiek uzturēta,bet jāmaksā tā pat ir un būs.

 52. Kā tas ietekmēs bērnu? Mazāks pensijas uzkrājums?
  Lūgums publicēt detalizētāku rakstu.

 53. Nesmīdiniet tautu! Man ir vieglāk iedot vecākiem katru mēnesi viņiem nepieciešamo summu (reāli kādi 50 euro sanāk mēnesī), nevis rakstīt iesniegumus dažādās institūcijās, lai valsts viņam atmet ubaga grašus.

 54. Gadījumi mēdz būt dažādi Atbildēt

  Ja pensionāram bērni ir miruši, tad nekā. Vai, ja pensionārs uztur savu bērnu invalīdu – nu nav spējis savu bērnu pamest. Nav ne kas palīdz, ne pensijai kas būs klāt.

 55. Kaut ko tik stulbu ilgi nav nācies lasīt. Maksā visu dzīvi nodokļus, pēc tam atmet tev kapeikas un vēl izrādās ,bērnus vajag, lai dabūtu piemaksas 😀 mūsu valstī bērns ir dārgs prieks!

Draugiem Facebook Twitter Google+