×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
14. janvāris, 2015
Drukāt

Pērn rekordliels jaunu alus darītāju skaits (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aizvadītais gads alus darīšanas nozarei bijis īpaši nozīmīgs, jo jaunu alus darītavu skaits bijis rekordliels, informē biedrībā “Alus brālība”.

Patlaban valstī strādā 29 alus darītavas, kas ir par septiņām vairāk nekā gadu iepriekš un ir apliecinājums nozares potenciālam un izaugsmei, kā arī alus kā latviešu tradicionālā dzēriena tradīciju pārmantojamībai.

Lai godinātu izcilākos alus darītājus un nozares nozīmīgākos sasniegumus, 6. februārī tiks pasniegta Latvijas Alus gada balva 11 nominācijās.

Lai izvērtētu 11 nominācijām iesniegtos pieteikumus, izveidota starpresoru žūrijas komisija, kurā ir Zemkopības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Pārtikas uzņēmumu federācijas, Latvijas Iepakojumu asociācijas, Latvijas Reklāmas asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Rīgas tūrisma attīstības biroja “Live Riga”, Latvijas Alus darītāju savienības, kustības “Par labu alu” un biedrības “Alus brālība” pārstāvji.

Pēc “Alus brālības” uzaicinājuma žūrijas komisiju vadīs pārtikas inženieris-tehnologs, bijušais ilggadējais “Cēsu alus” vadītājs un alus entuziasts Kārlis Tomsons.

Balva tiks pasniegta 11 nominācijās: “Lielākais alus tirdzniecības kāpums HoReCa grupā”, “Lielākais alus tirdzniecības kāpums veikalu grupā”, “Lielākais kāpums alus eksporta tirgū”, “Ieguldījums veselīgas dzīves vides veidošanā”, “Videi draudzīgākais ražošanas uzņēmums”, “Gada alus reklāmas tēls”, “Gada alus noformējums”, “Oriģinālākais alus kauss/glāze”, “Gada jaunums”, “Gada izaugsmes balva – gada veiksminieks” un “Par mūža ieguldījumu alus nozarē”.

“Latvijas alus darītavas strādā sīvas konkurences apstākļos, radot jaunus, inovatīvus produktus, kā arī attīstot eksporta potenciālu, sniedzot būtisku pienesumu Latvijas tautsaimniecībai. Nozares gada notikums “Latvijas Alus gada balva 2014″ ir labākais veids, kā sumināt labākos un iepazīstināt plašāku sabiedrību ar nozares sasniegumiem,” vērtē Tomsons.

Latvijas Alus gada balva tiks pasniegta svinīgā ceremonijā 6. februārī plkst. 18 Mežotnes pilī. Latvijas Alus balvu pasniedz ceturto gadu pēc kārtas.

Latvijas alus gada balvu iedibināja biedrība “Alus brālība”, lai akcentētu sasniegumus nozarē, godinātu nozares veiksminiekus un stiprinātu nozarē strādājošo pašapziņu. Šo gadu laikā pasākums ir kļuvis par gada nozīmīgāko pasākumu Latvijas alus ražotājiem.

Biedrība “Alus brālība” , kas ir dibināta 2012. gadā, apvieno alus brūvēšanas un alus baudīšanas profesionāļus un entuziastus ar mērķi popularizēt Latvijas senās alus darīšanas tradīcijas un veicināt kulturālu alus baudīšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ak , šausmas, kur Apinis skatās!

  2. Tērvetes alus best!

Draugiem Facebook Twitter Google+