×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Pērnavā, kur var samirkšķināties ar kaijām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aprīļa sākumā, kad apmeklēju Pērnavu, tās ielas vēl klātas ar sniega segu, ko daudzviet sākuši kausēt saules stari, līcis jo-
projām aizsalis, tādēļ uz tā daži entuziasti droši laiž gaisa pūķus, bet turpat pa jūrmalas jeb pludmales parka takām dodas skriešanas vai soļošanas cienītāji.

Pārāk daudz gan viņu nav, jo tā pa īstam Pērnava kā jau kūrortpilsēta atdzīvojas vasarā, ko garās ziemas nogurdinātie pērnavieši nevar vien sagaidīt. “Toties vasarā šeit ir kā paradīzē,” man saka ne viens vien šeit sastaptais cilvēks. Mana brauciena mērķis uz Pērnavu ir uzzināt, kādus pasākumus tā šovasar rīko par godu kūrortpilsētas 175. jubilejai, un iepazīt vietējo spa piedāvājumu veselībai un labsajūtai. Protams, arī Otepē atrodas Pihajervas modernais spa un atpūtas centrs.

 

Ar skatu uz jūru

Gluži kā krellītes virtenē Pērnavas spa viesnīcas atrodas netālu cita no citas un blakus jūrai. Jau izsenis zināms, ka cilvēku var dziedināt arī daba, tādēļ viesnīcu labākie numuriņi ir ar skatu uz Pērnavas līci, kas atrodas tik tuvu, ka šķiet vai ar roku sasniedzams. Viesnīcu relaksēšanās telpu logi arī vērsti uz jūru. Piemēram, ārstnieciskā “Tervis Spa” dabiskos zemes toņos veidotajā ūdens un dūņu terapijas kompleksā, kur dzirdi priecē ūdens plūdums strūklakā, acis un prāts atpūšas, aplūkojot skaisto dabas ainavu, jo ēka atrodas vietā, kur Pērnavas upe ieplūst jūrā.

No visām spa viesnīcām vistuvāk jūrai atrodas “Tervise Paradiis” ēku komplekss, kas apvieno četrzvaigžņu spa viesnīcu un ūdens atrakciju centru. Gada siltajā periodā tā lielie un mazie apmeklētāji uz terases var izbaudīt saules vannas.

Ūdens atrakciju parkā, kas ierīkots divos stāvos, ir platforma lēkšanai, slidcaurules un krāčaina kalnu upe, baseini, burbuļvannas, ūdenskritumi un, protams, pirtis. Vienlaikus ūdens priekus šeit var baudīt 700 apmeklētāju. Ārējais baseins ar siltu ūdeni atvērts arī ziemā. Nevienu drosmīgo brīdī, kad biju šajā centrā, gan nemanīju. Spa viesnīcas un ūdens atrakciju centra ēkas ir savienotas. Redzu, kā no viesnīcas lifta, ģērbušies peldmēteļos, izkāpj apmēram trīsgadīgs somu puišelis, kam halātiņš gandrīz vai velkas pa zemi, un viņa māmiņa, kura ir vēl viena bērniņa gaidībās, lai dotos uz ūdens atrakciju centru. Ģimenes ar bērniem šeit ir ļoti gaidītas, mazajiem arī nodrošinātas dažādas izklaides. “Tervise Paradiis” piedāvājumu labprāt izmanto gados jaunāki cilvēki, ģimenes ar bērniem, sportiskāki senioru pāri no Somijas, Zviedrijas un citām valstīm, tostarp Latvijas.

Spa viesnīcā vienvietīgas istabiņas cena – 78 eiro (vasarā – 132 eiro) par diennakti, tajā iekļautas brokastis, baseina un saunas izmantošana, trenažieru zāles un ūdens parka apmeklējums. Jāpiebilst, ka labsajūtas un arī kūrorta ārstniecības procedūras visās spa viesnīcās ir izdevīgāk iegādāties paketē, ar kuru plašo piedāvājumu var iepazīties to mājas lapās (informācija arī latviešu valodā!). Pērkot atsevišķi, piemēram, 45 minūtes ilga ķermeņa slaidumu nodrošinoša “mati-spa” masāža “Tervise Paradiis” maksā 34 eiro, 60 minūšu celulīta masāža – 38 eiro. Visas dienas ūdens parka apmeklējums pieaugušajam maksā 16 eiro (trīs stundas – 9 eiro), nedēļas nogales dienās – 19 eiro (trīs stundas – 12 eiro). Jārēķinās vēl ar papildu maksu par magnētisko karti, dvieli, drošības naudu par dvieli u. c. Uz vietas iespējams arī paēst kādā no šā spa kafejnīcām, restorāniem, bāriem. Piemēram, a’la carte restorānā ļoti garšīgas pusdienas no trim ēdieniem var paēst par 12 eiro, un tas tiešām nav dārgi. Arī citās spa viesnīcās ļoti rūpējas, lai klients varētu baudīt labākās kvalitātes ēdienu, un parasti to piedāvā zviedru galda veidā.

Turpat netālu no “Tervise Paradiis” atrodas modernā “Strand” spa un konferenču viesnīca, arī četrzvaigžņu. Tajā ir 187 komfortabli numuri, tostarp astoņi apartamenti, lielā konferenču zāle ar latvieša ausij tik labskanīgo nosaukumu “Jūrmala” 500 vietām un sešas mazās konferenču telpas.

Kā stāsta viesnīcas mārketinga asistente Gettera Pālberga, ziemā viesnīca kļūst par daudzu konferenču norises vietu, bet vasarā un brīvdienās šeit vairāk apmetas tūristi un atpūtnieki gan no Igaunijas, gan Somijas, Latvijas, Krievijas, Vācijas, Zviedrijas un citām valstīm.

Pēc nogurdinošas konferences var izpeldēties baseinā, pasēdēt riktīgi karstā tvaika pirtī vai saunā, atpūtināt ķermeni uz siltām akmens lāvām vai “Strand” spa labsajūtas centrā ļauties kādām seju vai ķermeni kopjošām procedūrām, kurās izmanto vācu dabiskās kosmētikas pionieres Annemarijas Bjorlindas radīto līniju. Dabiskā kosmētika ādai patīk labāk un efekts ir ilgnoturīgāks. To novērtējuši arī vīrieši, tādēļ piedāvājumā ir ādu un ķermeni kopjošās procedūras.

Katru mēnesi ir speciāli cenu piedāvājumi, tomēr vislabāk izvēlēties kādu no spa viesnīcas paketēm. Divvietīga numuriņa cena ir, sākot ar 55 eiro (vasarā – dārgāk). “Strand” spa viesiem, kas vēlas apmeklēt netālo “Tervise Paradiis”, ieejas biļetei piešķir 10% atlaidi.

 

Pēc veselības 
uz ārstniecisko spa
Tervis_gaismas_14

Par Pērnavas līča lielajiem “kuģiem” tomēr uzskatāmas bijušās sanatorijas, kas mūsdienās kļuvušas par moderniem ārstnieciskajiem spa. Vismaz tāds iespaids man radās, kad ieraudzīju “Tervis Spa”, kas ir Igaunijā lielākais ārstniecības centrs. Tā ēkas savieno gaisa tuneļi, un orientēties kompleksā palīdz karte, lai klientam būtu vieglāk atrast nepieciešamo procedūru, fizioterapijas, masāžas, ārsta kabinetu, aptieku, veikalu, baseinu (ūdens temperatūra piemērota aktīvai peldēšanai), pirtis un ko tik vēl ne. Uzņēmuma pārstāve Bjanka Tourta man rāda numuriņus, kas pēc remonta ieguvuši modernai spa viesnīcai atbilstošu interjeru dabiskos zemes toņos, un apartamentus, katrā no tiem arī somu pirts. Izbaudu gaismas terapijas procedūru (guļu masāžas krēslā un vēroju okeāna skatus, īpašās gaismas lampas un klausos nomierinošu mūziku, šo procedūru uzskata par efektīvu depresīvu cilvēku terapijā). Pērnavā otrs lielākais veselības rehabilitācijas “kuģis” ir “Estonia”, kas lepojas ne tikai ar ārstniecības spa pakalpojumu piedāvājumu, bet arī salīdzinoši nesen uzbūvētu modernu saunu un baseinu centru “Termid” un Zaļajā ēkā (pavisam “Estonia” komplekss apvieno trīs ēkas) pagājušā gada pavasarī atvērto Nāves jūras ūdens centru, kura divos baseinos ir atšķirīgas sāļuma pakāpes ūdens – sāļākajā pat gribēdams nenogrimsi. Sajūtas neaprakstāmas, turklāt sāls ādu skribina kā skrubis. Šo prieku, kā arī saunu un baseinu centra “Termid” apmeklējumu, brokastis un vakariņas, vienu ķermeņa procedūru ar Nāves jūras dūņām vai tās sāļiem iespējams izbaudīt vidēji par 100 eiro (2 naktis/vienai personai). “Termid” apmeklējumam jāatvēl pietiekami daudz laika, lai pagūtu apmeklēt tā daudzos baseinus, pirtis un relaksācijas vietas. Masāžas grotās pārņem patiešām netveramas sajūtas, izrādās, to nodrošina ūdens un gaisa cirkulācijas apmaiņas process. Grotas piltuve noslēdzas ar nelielu lodziņu, uz kura mēdz apmesties kaijas. Pamirkšķini tām!

 

Jubilejas gads

Pērnava, kas uzskatāma par Igaunijas vasaras galvaspilsētu, kūrortpilsētas dzimšanas 175. jubilejā lepojas ar sešām spa viesnīcām, kas piedāvā dažādas veselību atjaunojošas un relaksējošas procedūras.

Visas vasaras garumā pilsētas viesi, kuru skaits pieaug gadu no gada (2012. gadā Pērnavu un tās novadu apmeklējuši gandrīz 280 tūkstoši cilvēku, no kuriem apmēram puse bijuši igauņi bez maksas varēs piedalīties 
daudzos interesantos pasākumos.

Piemēram, jau sākot ar 2. jūniju, kad paredzēti bezmaksas “Vingrošanas svētki 2013”, vai ik pārdienas atvērsies kāds jauns pasākums. Jau vairāk nekā 90 gadus līdz pat šai dienai Pērnavā pastāv sieviešu pludmale, kur viņas drīkst sauļoties kailas (agrāk tāda bija arī vīriešiem), tādēļ vērts pieminēt jubilejas aktu izstādi “Vīrietis, sieviete un svētums” Pērnavas Jaunās mākslas muzejā (no 3. jūnija līdz 2. septembrim). Vasaras oficiālā atklāšanas ceremonija un muzikālas deju izrādes notiks 21. jūnijā, bet ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs lielākais mūzikas festivāls, kurā galvenais instruments ir mutes harmonikas, – no 28. līdz 30. jūnijam. Ar visu 175. jubilejas kultūras pasākumu programmu var iepazīties mājas lapās: www.visitparnu.com, kā arī www.visitestonia.com. Starp citu, 9. un 10. augustā nevajadzētu palaist garām brīvdabas spa festivālu Pērnavas Dūņu dziedniecības lokā un atvērto durvju dienas Pērnavas kūrortos. Teltīs piedāvās bezmaksas spa procedūras un operatīvo diagnostiku, būs izrādes, deju kursi, skanēs mūzika.

 

Fakti

Uz Pērnavu, kas atrodas 180 km attālumā no Rīgas, ļoti ērti nokļūt ar tālsatiksmes autobusiem, kas no Rīgas nodrošina 16 (!) reisus diennaktī. Biļete maksā, sākot no Ls 5 un vairāk.

Pērnavas autoosta atrodas pašā pilsētas centrā, netālu no tās – gājēju iela un Tūrisma informācijas centrs, kurā pieejams plašs bezmaksas bukletu klāsts, nopērkami jauki suvenīri un, protams, iegūstama tūristam noderīga informācija. No 15. maija līdz 15. septembrim birojs atvērts katru dienu no 9.00 līdz 18.00. Pilsētā izvietotās norādes ar ielu virzieniem atvieglo orientēšanos.

Informācija (arī latviešu valodā) par spa mājas lapās: ārstnieciskā spa viesnīca “Estonia” – “www.spaestonia.ee”; ārstnieciskā spa viesnīca “Soprus” – www.soprus.ee; spa viesnīca “Viiking” – “www.viiking.ee”; “Strand” SPA un konferenču viesnīca – “www.strand.ee”; “Tervise Paradiis” spa viesnīca un ūdens atrakciju parks – “www.terviseparadiis.ee”; “Tervis” ārstnieciskā spa viesnīca – “www.spatervis.ee”.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+