×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Pētījums: cilvēki apmeklē regulāri notiekošus kultūras sarīkojumus

Foto: LETAFoto: LETA

Garās rindas ikgadējās Muzeju nakts laikā apliecina, ka šis kļuvis par vienu no ļoti iecienītiem sarīkojumiem.

Iedzīvotāji Rīgas apkaimēs neanalizē, kāpēc dažādi kultūras pasākumi notiek, bet apmeklē, ja tie notiek regulāri, liecina Latvijas Kultūras akadēmijas veiktā pētījuma par kultūras projektu un pasākumu nozīmi Rīgas apkaimēs dati.

Lai arī programma “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” vēl turpinās, no maija līdz novembrim pētījuma ietvaros tika veikta situācijas analīze piecās Rīgas apkaimēs – Pļavniekos, Sarkandaugavā, Vecmīlgrāvī, Bolderājā un Imantā, vērtējot, kā programmas ietvaros apkaimēs realizētie kultūras projekti ietekmējuši apkaimju attīstību, un vai iedzīvotājiem ir svarīga kultūras projektu norise savā apkaimē. Pētījuma ietvaros veikta iedzīvotāju aptauja, intervēti uzņēmēji un kultūras pasākumu organizatori.

Pētījuma rezultāti liecina, ka apkaimēs, kurās tiek investēts vides labiekārtošanā un aktīvās atpūtas nodrošināšanā, iedzīvotāji ir apmierinātāki ar dzīvi, tie vairāk laika pavada kopā ar citiem apkaimes iedzīvotājiem. Šie iedzīvotāji ir atvērtāki pieņemt mākslas darbus un vides objektus.

Pētījuma dati apliecina arī to, ka apkaimēs ir par maz iedzīvotāju interesēm atbilstošu kultūras pasākumu, neskatoties uz to, ka iedzīvotāji izsaka vēlēšanos apmeklēt kultūras un izklaides pasākumus savā apkaimē. Kultūras projektu trūkums ir arī viens no nozīmīgiem iemesliem iedzīvotāju neapmierinātībai ar dzīvi savā apkaimē.

Konstatēts, ka programmas “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” tematiskā līnija “Ceļu karte”, kas bija orientēta uz piedāvājumu Rīgas apkaimēs, ir palielinājusi interesi par apkaimēm kā pievilcīgām kultūras pasākumu norises vietām kultūras dzīves organizatoru skatījumā, turklāt pieejamais finansējums nodrošināja iespēju vietējiem apkaimju organizatoriem īstenot savas idejas plašākā mērogā. Kultūras pasākumu piedāvājums 2014.gadā apkaimēs bijis lielāks, nekā iepriekšējos gados, un kultūras pasākumu apmeklētāju skaits arī nedaudz pieauga, nodrošinot nepārtrauktību piedāvājumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+