Uncategorized

Piešķirts finansējums Latvijas teātru viesizrādēm Krievijā 16

foto – publicitātes

Ministri otrdien atbalstīja Kultūras ministrijas lūgumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 97 tūkstošus latu triju teātru viesizrādēm Krievijā.

Līdzekļi piešķirti Latvijas Nacionālās operas viesizrādēm Maskavas Lielajā teātrī, Latvijas Nacionālā teātra (LNT) viesizrādēm Krievijas Valsts akadēmiskajā drāmas A. Puškina (Aleksandrijas) teātrī Sanktpēterburgā un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrim viesizrādēm Omskā un Krasnojarskā.

Kultūras ministrija paskaidroja, ka 2002. gada 14. martā ir parakstīta vienošanās par sadarbību starp Latvijas un Krievijas kultūras ministrijām, lai attīstītu un padziļinātu tradicionālos Latvijas un Krievijas sakarus kultūras jomā, un šīs viesizrādes iekļaujas Latvijas un Krievijas kultūras ministriju sadarbības programmā 2013.–2015. gadam, kura pašlaik vēl tiek saskaņota, tādēļ līdzekļu pieprasījumu nebija iespējams plānot šā gada budžetā.

Ministrija arī uzsvēra, ka, ņemot vērā, ka Latvijas Nacionālā opera viesizrādēs uz Krieviju dodas jau februāra sākumā, jautājuma izskatīšana nav atliekama.

Latvijas Nacionālā opera Maskavas Lielajā teātrī no 7. līdz 10. februārim plāno izrādīt divus iestudējumus – Pētera Čaikovska operu “Jevgēņijs Oņegins” un Gaetano Doniceti operu “Lucia di Lammermoor”.

Savukārt Latvijas Nacionālais teātris ir saņēmis uzaicinājumu 18. un 19. maijā piedalīties Krievijas Aleksandrijas teātra jaunās zāles atklāšanā ar izrādēm “Izrāde Gals” (attēlā) un “Vecene”. Šīs viesizrādes ir sākums LNT un Aleksandrijas teātra sadarbības līgumam, kas paredz savstarpēju izrāžu, režisoru un mākslinieku apmaiņu uz savstarpējas paritātes principiem līdz 2018. gadam.

Rīgas Krievu teātris no 21. jūlija līdz 4. augustam plāno doties viesizrādēs uz tām vietām Krievijā, kur mīt latvieši, – uz Omsku un Krasnojarsku. Teātris uz Krieviju vedīs krievu klasikas iestudējumu – Aleksandra Ostrovska “Ne vienmēr runcim krējuma pods”, latviešu klasikas iestudējumu – Rūdolfa Blaumaņa “Indrāni” un Raimonda Paula muzikālo izrādi “Odesa, burvīgā pilsēta…”. Šis projekts vienlaicīgi ietver gan integrācijas principus, gan kultūras identitātes saglabāšanu.

LA.lv