×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. jūnijs, 2016
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1916. gada 17. jūnijā

Foto-LETAFoto-LETA

“Baltija”

Teoloģiska fakultāte Tērbatas universitātē. Līdz ar likumprojektu par jauno universitātu ustavu, kurš iesniegts ministru apspriešanai, tautas apgaismošanas ministrs Ignatjevs iesniedzis arī motivētu aizrādījumu par to, ka Tērbatas universitātes teoloģiskā fakultāte būtu iznīcināma. Ministrs domā, ka šādas fakultātes pastāvēšana runā pretī jaunā likuma pamata principiem, pēc kuriem universitātēm jābūt brīvām no jebkādiem arodnieciskiem uzdevumiem, turpretī teoloģiskās fakultātes uzdevums ir sagatavot luterāņu draudzēm mācītājus. Ministrs nebūt neliedz, ka Baltijas iedzīvotājiem vajadzīga sava garīgā skola mācītāju izglītošanai, bet viņš domā, ka tāda skola būtu organizējama ārpus universitātes, kurai ir pavisam citi uzdevumi.

 

“Jaunais Vārds”

Šopavasar laikrakstos daudzreiz korespondenti žēlojas, ka kurzemnieku bēgļi negribot piedalīties pie lauku darbiem, t. i., neejot pie Vidzemes saimniekiem par strādniekiem. Tomēr pēdējā laikā lasām, ka Vidzemes tīrumi nepalikšot atmatā, esot taču beidzot bēgļi piedalījušies pie lauku darba un – lieta kārtībā. Bet nu atkal dzirdam vaimanas par sieviešu – kurzemnieču tikumisko pagrimšanu, kura pieņemot draudošus apmērus. Vai kurzemnieki patiesi kūtri un netikli bijuši no laika gala un, ja nav bijuši, kamdēļ tad viņi par tādiem palikuši?

 

“Rīgas Ziņas”

Kājceliņu un laukumu slaucīšana nelaikā. Vakarrīt pēc pulksten 9 Vērmaņa parkā vairākas sievietes slaucīja lapas un gružus no laukumiem un kājceliņiem, saceļot turklāt lielus putekļus. Tā kā ap to laiku liela daļa iedzīvotāju jau izdara savus gājienus, tad tiem vislielākā mērā nepatīkami un neveselīgi doties cauri biezajiem putekļu mākoņiem. Pāris dienu atpakaļ tas pats vēl daudz vēlāk bija vērojams apstādījumos pie Troņmantnieka bulvāra, iepretim Reimersa ielai. Tīri jābrīnās, ka iekārtotā pilsētas dzīvē pielaiž tādas nepiederības. Slaucītāju rīkotājiem jālūdz, lai viņi tamlīdzīgus slaucīšanas darbus liek izdarīt agrāk rītā, varbūt jau pirms pulksten 6, lai vēlāk staigātājus neapgrūtinātu ar putekļiem.

Stiprs pērkona negaiss uznāca pār Rīgu vakar pēcpusdienā. Temperatūra, kas pēdējās dienās stāvēja augstu, piepeši noslīdējusi uz 13 grādiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+