×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. augusts, 2012
Drukāt

Pirms “Mumij Troļļ” koncerta apsardze atņem plakātus “FreePussyRiot”

Foto-LETAFoto-LETA

Šovakar, 19.augustā, pirms rokgrupas “Mumij Troļļ” koncerta “Arēnas Rīga” apsardze aizturējusi trīs meitenes, kas vāca parakstus zem petīcijas “FreePussyRiot”, bet vēlāk viņas atbrīvojusi, atņemot plakātus ar uzrakstu “FreePussyRiot”, liecina ieraksts Ministru prezidenta ārštata padomnieka Pētera Viņķeļa (V) tviterī.

Pirmais Viņķeļa ieraksts vēsta, ka apsargi un policisti pie ieejas “Mumij Troļļ” koncertā aizturējuši latviešu meitenes, kas solidarizējušās tērpos “Free Pussy Riot”.

Pēc “Arēnas Rīga” apsardzes izsaukuma ieradušies valsts policisti. Kā izrādījies, meitenes, kas sevi tviterī dēvē par Lindu Medeni, Elīnu Feldbergu un Faniju Līgu, “Arēnā Rīga” mēģinājušas vākt parakstus zem petīcijas “FreePussyRiot”, tādējādi “traucējot svētku norisi”.

Meitenes sniegušas paskaidrojumus policijai par parakstu vākšanu “PussyRiot” atbalstam “Arēnā Rīga”.

Policija nav saskatījusi pārkāpumus “PussyRiot” atbalstītāju rīcībai un viņas atbrīvojusi, bet “Arēna Rīga” apsardze drošības pēc atņēmusi plakātus “FreePR!”.

Tā kā meitenes bija ieradušās ar plakātiem, bet “Arēna Rīga” ir privāta teritorija un tās iekšējās kārtības noteikumi neparedz plakātu izvietošanu, tad apmeklētājām tika lūgts nepārkāpt noteikumus un neaģitēt, aģentūrai LETA skaidroja Lita Juberte, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste. Policija notikuma vietā bija ieradusies pēc izsaukuma un pārbaudījusi aizturēto personu dokumentus.

Kā ziņots, Maskavas tiesa 17.augustā atzina pankgrupas “Pussy Riot” dalībnieču vainu huligānismā, kas motivēts ar reliģisko naidu, piespriežot viņām divu gadu cietumsodu.

Savukārt “Arēnā Rīga”, Skanstes ielā 21, šodien Rīgas svētkos koncertēja grupa “Mumij Troļļ” no Krievijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+