Mobilā versija
Brīdinājums +18.3°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
23. maijs, 2014
Drukāt

Plātīšanās ir tikpat laba, cik sekss

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Izmantojot magnētiskās rezonanses tomogrāfijas metodi, pētnieki noskaidroja, kāda ir smadzeņu reakcija uz to, ko mēs dēvējam par plātīšanos, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi.

Eksperimenta dalībniekiem piedāvāja kaut ko pastāstīt par sevi: sasniegumi, aizraušanās, kam labprātāk dod priekšroku, politiskie uzskati un tamlīdzīgi. Rezultāti bija pilnībā vienādi gan tajā gadījumā, ja cilvēks plātījās “dzīvajā”, gan tad, ja izmantoja virtuālos sociālos tīklus.

Un rezultāti ir tādi: kamēr dalībnieki pētniekiem stāstīja savas “pasaciņas”, viņu smadzenes aktivizēja mezolimbisko traktu, kas ir atbildīgs par baudas gūšanu, piemēram, no ēdiena, seksa, naudas, narkotikām un tamlīdzīgi. Pētnieki konstatējuši, ka subjektīvās vērtības sajūta cilvēkam sagādā patiešām milzīgu baudījumu.

Atsevišķā eksperimentā pētnieki piedāvāja dalībniekiem nelielu naudas summu par to, lai varētu ar viņiem aprunāties ne par viņiem pašiem, bet gan par kaut ko citu, piemēram, par kādu no ASV prezidentiem. Izrādījās, ka līdz pat 25% dalībnieku noraidīja šo priekšlikumu un labprātāk turpināja runāt tikai par sevi. Raugi, plātīšanās tomēr ir vērtīgāka par naudu!

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+