×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. maijs, 2014
Drukāt

Plātīšanās ir tikpat laba, cik sekss

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Izmantojot magnētiskās rezonanses tomogrāfijas metodi, pētnieki noskaidroja, kāda ir smadzeņu reakcija uz to, ko mēs dēvējam par plātīšanos, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi.

Eksperimenta dalībniekiem piedāvāja kaut ko pastāstīt par sevi: sasniegumi, aizraušanās, kam labprātāk dod priekšroku, politiskie uzskati un tamlīdzīgi. Rezultāti bija pilnībā vienādi gan tajā gadījumā, ja cilvēks plātījās “dzīvajā”, gan tad, ja izmantoja virtuālos sociālos tīklus.

Un rezultāti ir tādi: kamēr dalībnieki pētniekiem stāstīja savas “pasaciņas”, viņu smadzenes aktivizēja mezolimbisko traktu, kas ir atbildīgs par baudas gūšanu, piemēram, no ēdiena, seksa, naudas, narkotikām un tamlīdzīgi. Pētnieki konstatējuši, ka subjektīvās vērtības sajūta cilvēkam sagādā patiešām milzīgu baudījumu.

Atsevišķā eksperimentā pētnieki piedāvāja dalībniekiem nelielu naudas summu par to, lai varētu ar viņiem aprunāties ne par viņiem pašiem, bet gan par kaut ko citu, piemēram, par kādu no ASV prezidentiem. Izrādījās, ka līdz pat 25% dalībnieku noraidīja šo priekšlikumu un labprātāk turpināja runāt tikai par sevi. Raugi, plātīšanās tomēr ir vērtīgāka par naudu!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+