Sports
Hokejs

Pozitīvs, atvērts un efektīgs – Dzierkals var kļūt par “Dinamo” X faktoru1

Foto: Rīgas “Dinamo”

Jau rīt būšu gatavs rādīt savu labāko hokeju – pēc debijas Rīgas “Dinamo” rindās uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals norādīja, ka viņam nebūs vajadzīgs ilgs ieskriešanās laiks.

“Patīkami, ka spēle noslēdzās uz pozitīvas nots. Paldies faniem, arēna bija gandrīz pilna, juta līdzi. Nereāls prieks spēlēt mājās. Virknējumi būs jaukti vēl kādu brīdi, treneri meklēs labāko ķīmiju starp čaļiem. Tam nav jāpievērš šobrīd uzmanība. Ar komandu patrenējos tikai vienu, divas reizes un uzreiz jāspēlē, četrus mēnešus nebiju spēlējis, tādēļ gāja interesanti,” pēc uzvaras “Latvijas Dzelzceļa” kausa pirmajā spēlē pret Minskas “Dinamo” (2:1) “LA” sacīja Dzierkals. Viņš maču uzsāka ceturtajā virknējumā, bet vēlāk tika pacelts uz augšu, spēlēja arī lielajā vairākumā, varēja gūt vārtus, bet šoreiz neizdevās.

Pirms trīs gadiem Dzierkals, tobrīd būdams 18 gadus vecs, spilgti debitēja Latvijas izlases rindās olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā. Nu viņam aiz muguras trīs gadi Ziemeļamerikā rūdoties Toronto “Maple Leafs” sistēmā, bet tagad NHL sapnim paņemta pauze.

“Pagājušajā gadā man vajadzēja spēlēt AHL, bet es nonācu ECHL. Tas nebija tas, ko gaidīju. Uzskatu, ka jauno spēlētāju nometnē šovasar sevi labi parādīju, Toronto piedāvāja palikt, bet mani un aģentu īsti neapmierināja nosacījumi, tāpēc izlēmām, ka karjerai par labu nāks spēlēšana Rīgas “Dinamo” un KHL. Tā ir lieliska iespēja. Stāsts nav par naudu, bet drīzāk manu lomu “Maple Leafs” sistēmā. Sapnis par NHL nav beidzies. Vēl gadu viņiem pieder tiesības uz mani, bet pēc tam visas pārējās komandas var ar mani runāt, tiesa, man vispirms pašam jānospēlē laba sezona. Ar Toronto šķīrāmies uz draudzīgas nots, teica, ka atbrauks paskatīties manas spēles un varbūt kaut ko piedāvās,” atzina Mārtiņš Dzierkals.

Saistītie raksti

Rīgas “Dinamo” izgāzis pēdējās četras sezonas, un, lai arī viens hokejā uzvaras neizcīna, Dzierkala pirmā spēle liecina – viņš varētu būt X faktors, kas gaidāmo čempionātu padarīs labāku. “Vēlos, lai Dinamo spēlē kā pirms pāris gadiem, kad cīnījās Gagarina kausā. Es toreiz to skatījos pa televizoru, gribas, lai Rīgā atkal būtu hokeja svētki,” viņam pašam ambīciju netrūkst. Atvērts un pozitīvs hokejists, jau 21 gada vecumā nebaidās no atbildības.

Savā ziņā var teikt, ka Dzierkals atgriežas “Dinamo” sistēmā – pirms došanās uz Ziemeļameriku viņš nepilnu sezonu pārstāvēja jauniešu vienību HK “Rīga”. Lielākā daļa no jaunajiem komandas biedriem ir zināma, īpaši savas paaudzes spēlētāji. Vēl jāatrod ķīmija laukumā, jāaprod ar Eiropas lielajiem laukumiem. Viņš pats gan uzskata, ka ieskriešanās laiks nebūs vajadzīgs un jau šobrīd gatavs rādīt labāko hokeju. Fiziski sezonai gatavojies nopietni – gan individuāli, gan kopā ar vēl citiem hokejistiem. “Jo kārtīgāk strādāsi vasarā, jo labāka būs sezona,” viņš atgādina veco patiesību.

Trešdien rīdzinieki “Latvijas Dzelzceļa” kausa otrajā spēlē tiksies ar Jaroslavļas “Lokomotiv”.

LA.lv