×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
11. marts, 2017
Drukāt

Premjers mudina ministrus neapmeklēt 16.marta pasākumus; Rasnačs ziedus liks “no darbalaika brīvā mirklī” (89)

Foto - LETAFoto - LETA

Lielākā daļa nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK ministru plāno piedalīties 16.marta karavīru piemiņas pasākumos Lestenē, savukārt tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) “no darbalaika brīvā mirklī” iecerējis nolikt ziedus arī pie Brīvības pieminekļa Rīgā.

Pirms vairākiem gadiem, 2014.gadā, apņēmība piedalīties 16.marta leģionāru atceres gājienā toreizējam vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Eināram Cilinskim (VL-TB/LNNK) beidzās ar amata zaudēšanu – valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V) viņu palūdz atstāt ministra krēslu.

Pašreizējais Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pats neplāno piedalīties 16.marta pasākuma pie Brīvības pieminekļa un aicina to nedarīt arī citus ministrus, aģentūrai LETA sacīja premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars.

VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš norādīja, ka nacionālās apvienības biedri izvēlēsies, kā pieminēt kritušos karavīrus, tomēr par kādu kopīgu rīcību šajā datumā politiskais spēks nevienojas.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) 16.martā piedalīsies piemiņas pasākumos Lestenē, informēja Mūrnieces preses sekretāre Dace Balode. Arī kultūras ministres Daces Melbārdes (VL-TB/LNNK) padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ginta Bormane aģentūrai LETA sacīja, ka Melbarde plāno piedalīties piemiņas pasākumos Lestenē.

Savukārt tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) preses sekretārs Andris Vitenburgs aģentūru LETA informēja, ka ministrs plāno doties uz piemiņas pasākumiem Lestenē, kā arī “no darbalaika brīvā mirklī” nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) pasākumos pie Brīvības pieminekļa iepriekš, nebūdams ministra amatā, neesot piedalījies. Gerharda padomnieks Oskars Vizbulis norādīja, ka uz jautājumiem par ministra rīcību šī gada 16.martā varēs atbildēt pirmdien.

Neoficiāli tiek norādīts, kā arī šogad neviens no ministriem nepiedalīsies 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa.

Kā ziņots, Rīgas domē leģionāru piemiņas dienā, 16.martā, pasākumus pieteikušas dažādas pretēji noskaņotas organizācijas. Tradicionāli plašākais pasākums ir biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļa pieteiktais gājiens no Svētā Jāņa baznīcas uz Brīvības pieminekli un ziedu nolikšanu pie pieminekļa. Pasākums norisināsies no plkst.11 līdz 13.

Savukārt Brīvības pieminekļa laukumā biedrības “Nacionālo karavīru atbalstam” rīkotajā sapulcē tiks atgādināts par 1944.gada 16.martā noritējušajām latviešu leģiona kaujām un tiks skaidrota leģiona kara vēsture garāmejošajiem interesentiem. Tā paredzēta laikā no plkst.7 līdz 13.

Tāpat kā citus gadus sapulci Brīvības pieminekļa laukumā bija pieteikusi arī biedrība “Latvijas Antinacistiskā komiteja”. Sapulce plānota laikā no plkst.10 līdz 14, un tās mērķis būšot pieminēt “Waffen SS” upurus un paust nosodījumu “Waffen SS” noziegumu attaisnošanai.

Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs gan noteicis ierobežojumu, proti, sapulcei jānotiek netālu no pieminekļa laukuma Bastjekalnā. Tāpat organizatoriem aizliegts izmantot skaņu pastiprinošas ierīces brīdī, kad notiks biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļa pieteiktais gājiens.

Biedrība “Ceturtā atmoda” no plkst.11 līdz 14 bija pieteikusi sapulci pie Vācijas vēstniecības Raiņa bulvārī 13. Tā būšot solidaritātes sapulce ar Vācijas antifašistu organizāciju “VVN-BdA”, kas rīkošot protestus pie Latvijas konsulātiem Vācijā un pieprasīšot Vācijas valdībai asi nosodīt Saeimas un Rīgas domes deputātus, kas piedalās provokācijās pret Latviju, kā arī ieviest ekonomiskās sankcijas pret politiķiem un uzņēmējiem, kas piedalās leģiona piemiņas pasākumos Rīgā. Radzevičs noteicis, ka šim pasākumam jānotiek ielas otrā pusē, nevis pie vēstniecības.

Brīvības pieminekļa laukumā no plkst.17.30 līdz 19 sapulci pieteikusi kāda Alla Berezovska. Sapulce būšot veltīta kritušajiem Latvijas geto un koncentrācijas nometnēs Otrā Pasaules kara laikā. Radzevičs gan noteicis, ka pasākuma ir jānotiek tajā laukuma pusē, kas atrodas Bastejkalna pusē.

Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā.

Pievienot komentāru

Komentāri (89)

 1. Protams protams Kučinski,jo ir jums un Co jāpucē spalvas 9.maijam.Tad taču jūs neaicināsiet palikt mājās un neiet uz samagona dzeršanu ar voblu un tancuļkām .Būtu nu labāk paklusējis lai katrs dara pēc savas sirdsapziņas .

 2. kaut jus norautos 18 novembri un to jus kucinskeni sagaidisiet

 3. Lai Dievs pasargā no šīs daudzbalsīgās agresīvās lavīnas komentāros.Ir tomēr arī savs labums no tā ,ka esam tik maz ,cik mēs esam,jo ,ja būtu tik daudz cik krievu,mēs iekarotu visu ziemeļu puslodi.

 4. Personas kuras aizliedz latviesu tautas varonu godinasanu,kuri atdeva savas dzivibas par savas tautas un valsts neatkaribu ,ir nekavejoties janodod tiesa par valsts nodevibu.

 5. Šādi Premjers rietumvalstīm skaidro un izplata Putina Krievijas viedokli un Latvijas vēstures notikumus. Būtībā netieši apmelo vispašaizliedzīgākos mūsu tautas jauniešus, kas izglāba no nāves, spīdzināšanas un verdzības savus tautiešus. Kas ir kauns, to laikam nemaz nezin.

 6. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

  Un, arī: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.” 😉

  =======

  😉

  “Latviet’s es’u!!!…”
  ( “tekošajā momentā” – Muļķu Zemes SILES “valsts”
  “eurolatvānijas” zombijfans un “lojāls urrrāpatrEJots” )

  ( aktuālais blamierējums = iz “O.M.© arChīva” )
  .
  ””Latviet’s biju, latviet’s es’u,
  Latviet’s mūžam palikšu…”
  Šito ‘mantru’ “tautās nesu”,
  Un līdz (gr)ēmām zelēšu…

  Latviet’s pad(u)mjlaikos biju:
  Kompartijas locekļos,
  Vodku strēbu, voblu riju,
  Kamēr – tiku partorgos.
  Prezidijos (p)ielaists tiku,
  Kongresos un plēnumos,
  Tribīnēs par politiku,
  Inteļigentna izpaudos.
  Speczakazus izpildīju,
  “Klauvētāju” aģentos ~
  “Čekas” biedriem nostučīju,
  VISU(s) savos “(d)anosos”.
  Specpajoku (p)iepelnīju,
  Cepot “presei” šedevrus,
  Kuros šķidri aptaisīju,
  “Nepareizos” tautiešus.
  Ulmaņlaikus nolādēju,
  Pad(u)mjvaru slavējot,
  “Goda bļembu” izkaulēju,
  Pufaikai šo piespraužot…

  Komuņagu “valsti” cēlu,
  Čut ne nabu uzraudams ~
  Tuč-tuč attapos par vēlu,
  Partbiļeti bučodams:
  Trešā Atmoda man teju,
  Nahrenizēs “karjeru” ~
  Nācās fiksi “mainīt seju &
  Mest uz riņķi kažoku”…
  Tagad – atkal latviet’s es’u,
  Kurš par “valsti” stāv un krīt!
  (Kaut kā ikdienišķo desu,
  Jāmango, jo – gribas rīt…)
  Latviet’s es’u “firmās” (svešās),
  Latviet’s “ŠANAS” biedrībās ~
  Ka tik’ zicēt glaunās vešās &
  (IT KĀ) “būt pie teikšanas”!
  Ka tik’ es pie puspriekšniekiem,
  Skaitos (vismaz – formāli):
  Kaut vai – “atbildīgs” par niekiem,
  Kaut – ņirdz ļaudis (normāli)!…

  Latviet’s, biedri, vienmēr būšu,
  Lai vai kādas varas nāks ~
  Šitāds “darbiņš” nav par grūšu,
  (Jo – bez tā man totāls VĀKS!!!)
  Štrunts par to, ka svešās mēlēs,
  “Progmērus” liek proponēt,
  Kāpēc sīkas purva dēles,
  Piezīžas, kur tik’ var spēt:
  Po(fig), vai no austrumkraja,
  “Ukazs” latv(ij)ietim nāk,
  Vai no rietumširmja haja,
  Zombēt “virsvērtības” sāk ~
  Latviet’s “elastīgi” klanās,
  (Sv)īzdams frakas stērbelēs,
  Fiksi bučot …(roku) manās,
  VISIEM, kas to paģērēs.
  (Dabiski – par “grašiem sūriem”,
  Latviet’s priecīgs andelēt,
  Tēvzemi ar visiem “stūriem” ~
  Rubļos / centos “konvertēt”…)

  “Latviet’s biju, latviet’s es’u,
  Latviet’s mūžam palikšu…”
  Na(fig) spešal gruzīt stresu,
  KĀDS es “galvu nolikšu”…”

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 7. Kur palika Vācijas karogi? Atbildēt

  16. marts bez Vācijas palīdzības nekad nebūtu varējis notikt. Kur palika pateicība vāciešiem? Viss kas legionāriem bija, drēbes, ieroči, transports, ediens, alga, pat vadība, tas viss nāca no gādīgiem vāciešiem. Un kur palika paldies? Vai tur nepienākas kāda atzinība?

 8. Interesanti pie mums, jo augstāks amatas, jo sliktāka atmiņa par tautas vēsturi un tās karavīriem.
  Toties RD pārstāvji ar galveno pārstāvi soljo maija pirmajā pusē pa Pārdaugavu.

 9. Interesants pavirziens Atbildēt

  Diskreditēt 11. novembri, Kureliešus, Latvijas Centrālo Padomi. Cildināt 16. martu kā patriotisma iemiesojumu.

  • Interesanti,kāds sakars 11.novembrim ar leģionāru piemiņas dienu un kā iespējam diskreditēt Kureliešus un CP,pieminot leģionāru cīņu pret padomju okupantiem?Jums ir atļauts nepiedalīties 16.marta pasākumos un nerakstīt komentārus par to.

 10. Mans vectēvs Andrejs Rūdolfs Skroderēns bija Liepājas kājnieku pulka virsnieks. Mans vectēvs palika Sibīrijā.Manu māti uzaudzinajā radinieki.Vai tiešām katru gadu mums vajadzēs zemoties rietumu un austrumu priekšā,kas bija latvieši.Man šogad būs 46 gadi,bet savu pirmdzimto nosaukšu vectēva vārdā.

 11. Lej litrā!

  • А тара есть?

   • Ko?Man tev vēl tara būs jāpiegādā?Nu nē!Lej litrā!

    • Да оппейтесь вы сами, до усрачки! Повесте на стену портрет Гитлера в рамочке, и зигуйте и молитесь на него после каждой рюмки! Желаю вам здохнуть по быстрее.

  • Trīs litri, veco zēn! 😀
   Savējie zinās.

   • Да оппейтесь вы сами, до усрачки! Повесте на стену портрет Гитлера в рамочке, и зигуйте и молитесь на него после каждой рюмки! Желаю вам здохнуть по быстрее.

 12. 16.marts-latviešu nacionālā spīta diena.Savulaik sarkanie strēlnieki lika drebēt visai impēriskajai Krievijai,tad leģionāri drebināja Staļina rīkļurāvējus,tagad komsekretāru “varonīgā” partija un valdība dreb pat tikai no latviešu karavīru vārda pieminēšanas?

 13. Rasnača patriotisms ir tik pat pilnvērtīgs kā vińa pårvaldītā ministrija!

  • Normāla ministrija,starp citu.Labāk palūkojies Iekšlietu un Ārlietu ministriju virzienā!

   • Normāla ministrija??? Atbildēt

    Jā, normāla varbūt pēc Latīńamerikas normām- nesakārtotie likumi, maksātnespējas administrācija, korupcija , utt.

 14. Uz Lesteni braucot, ritenus nolauziis… varbuut sadzirdees saapi par lauku celiem…

 15. Hitlers nebija latvietis Atbildēt

  Vińš necīnijās par Latvijas brīvību bet gan spēja nozombēt latviešus lai daudz tie tā arī līdz nāvei fantazētu. “Latviešu legions” nepiederēja latviešiem bet gan “atbrīvotājiem” vāciešiem un tas īstenoja trešā reiha ne Latvijas mērkus. Tas viss gan nenoliedz latviešu legionāru varonību. Bet ar to vācu pavēlnieki rēkinājās. Tamdēł ari tik daudz tie krusti, pat zelta. Latviešu patriotisms ir neatkarīgs un brīvs un nav pakłauts Hitlera latviešu legionam un ari ne Stałina ne Putina ordām.

 16. Tādā valstī nu reiz dzīvojam – mafiozas struktūras dala politiķiem no valsts nozagtu naudu – tātad apzogam paši sevi un savu valsti oficiāli. Bet tas nekas , jo muļķu zemes ļautiņi panesīs ne tikai to. Pat NA pieklusuši , laikam grib taisīt lielo politisko gajienu , var redzēt ,ka baidās tricināt gaisu. Nu bet vēlētājus gan jūs tā neiegūsiet, vismaz man zināmi cilvēki vairs nebalsos par NA. Pie tam ministri arī darbojas slikti – ar tieslietām kā nav tā nav kārtības ( ne magone , ne lembergs nav notiesāti,toties atklāti ņirgājas gan par valdību gan tautu (sak, kas man tie aborigēni, man pat ļautiņu dzīvības ir graša vērtas,ka tik miljoni nāk.) Eh, ko tur runāt…

 17. Un ko saka Pleskavas desantnieka delins ar savu skaistuli ? Vai ir aizvilcies lidz Puzes bunkuram sanemt jaunas direktivas ?

 18. Mums ar tiem premjēriem / ministriem slikti vrvien iznāk:
  kā likums, viņi neko ne sajēdz, ne saprot, ne atcerēties, iemācīties grib.
  Nu, žēl…

 19. LV Kriminallikumu ,seviski 72.un 74.panta neizpildisana pret Latvijas Valsts ienaidniekiem,no atbildigajam institucijam un atseviskam personam,ir janoverte ka noziegumu un noziedzinieku atbalstisana.Valsts nodeviba !Tas pats attiecas ari uz Starptautisko likumu par okupacijas seku likvidesanu nepildisanu.

  • Док, прими успокоительного вместе со слабительным! А то у тебя нервный срыв случиться! Эх как тебя колбасит.

 20. Interesanti, kurai valstij latvieši īsti pieteica karu????? Vācijai, bet varbūt kRIEVIJAI????????
  Vai tik ne Ķīnai????
  Ā, laikam jau Japānai, a varbūt Polijai nu jā Katiņā jau latvieši apšāva poļu virsniekus!!!!!!!!!!!!!!

 21. KĀPĒC GŅILS KATRU GADU PUBLISKI PIEDALĀS KRIEVU 9. MAIJA PASĀKUMĀ UN NAV NEKĀDU PETĪCIJU PAR ŠĀDU AMORĀLU AMATPERSONAS RĪCĪBU?

 22. Vai “zalie” cekisti,ar NATO ienaidnieku no Puzes bunkura prieksgala, 09.05. piedalisies okupantu dzires
  Karatavu Laukuma ?

  • Дохтур! Закрой хавалу свою! Ты без наты – никто. Даже пукнуть сам побоишься!

 23. Personas kuras boikote Latvijas Valsts un latviesu tautas varonu pieminas dienu ,kuri cinijas un atdeva savas dzivibas par Latvijas Neatkaribu,ir nekavejoties jaatbrivo no Valsts amatiem.
  Par vinu nakotni lai lemj Tieslietu institucijas.

  • Да вы совсем распоясались, дохтур! За какую такую независимость и свободу они боролись?! Текст присяги легионера напомнить вам?! Они воевали за Гитлера в войсках СС! Это факт, от которого не уйти!

   • Leģionāru noskaņojums bija dzirdams dziesmā ,,sitīsim tos utainos un tad tos zili pelēkos,, Ja leģionāram bija jāsveic ar bļāvienu ,,heil hitler,, leģionārs nobļāva ,,lej litrā,,. Leitnanta Roberta Rubeņa bataljons no ģenerāļa Kureļa divīzijas Kurzemes cietoksnī nepildīja vācu pavēli nolikt ieročus un vairāku dienu kaujās pārrāva vācu aplenkumu ,izklīda Kurzemes mežos jaunai cīņai.Šajās kaujās ar latviešu leģionāriem krita pats Salaspils nometnes komendants Kurts Krauze.Slava Robertam Rubenim!

    • Tad nacionalistiem Atbildēt

     Būtu publiski jāgodina Kureliešus un Ćaksti un Latviešu Nacionālo Padomi, mūsu pretestības kustību pret okupantiem. Bet vai šos Latvijas brīvības cīnītājis ciena? Vai šiem veltīta kāda publiska godināšana? Kāds piemineklis? Atbilde ir ne!!! Atbilde ir NE!!! Un tur ir tas lielākais negods un necieńa un kauns Nacionālai Apvienībai un tās fiksoem patriotiem, ka tie kaut ko tādu piełauj! Vińu patriotisms ir nepilnīgs!

     • Domāju, tiem izdzimteņiem, kuri gādāja, lai ātrāk atgrieztos krievu slepkavnieku vara Latvijā, ir piešķirti PSRS varoņu nosaukumi. Latvijas patrioti cīnījās pret absolūto ļaunumu.

     • Kurelieši bija nelieši, vai tikai idioti, bet vienalga latviešu valstij kaitīgi izdzimteņi, jo, faktiski darbojās pret latviešu varoņiem – leģionāriem, kuri nežēloja savas veselības un dzīvības cīņai pret absolūto ļaunumu.

     • bet tas Uldis ir viegli aptinams ap pirkstu ja vińš tic tādiem propagandas murgiem. Viegli manipulējama lielgabal gała. Vismaz kritīs ar smaidu uz lūpām. Legionāri cīnijās kā īsti varońi, un tådi vińi ari bija palīdzot viens otram palikt pie dzīvības kad vācieši vińus sūtija nāvē lai paši izglābtos. Tāpēc tie bauri bija vāciešiem vajadzīgi

     • bet tas Uldis ir viegli aptinams ap pirkstu ja vińš tic tādiem propagandas murgiem. Viegli manipulējama lielgabal gała. Vismaz kritīs ar smaidu uz lūpām. Legionāri cīnijās kā īsti varońi, un tådi vińi ari bija palīdzot viens otram palikt pie dzīvības kad vācieši vińus sūtija nāvē lai paši izglābtos. Tāpēc tie latviešu bauri bija vāciešiem vajadzīgi

    • “Un dzerdams tu aizmirsti dzīvi, šo dzīvi kas nedod neko.” Cantus ex est.

   • Zakroisja pidar i ne vanjai tut.

 24. komunists kalpo kremlim un savam saimniekam “hūtem”, abi rej vienā virzienā!

 25. Vai tas ir kauns par savu tautiešu varonību, vai pielīšana nodevēju varzai, vai politkorektums? Taču tur nav nekā no cieņas pret savas tautas pagātni, pret tās varoņiem. Un ko gan var gaidīt no PSKP biedra vadītās ZZS, kuru stūrē tāds pat komunists tikai alkatīgāks? Bet mēs jau tāpat tādus ievēlēsim. Vai tad mums to Latviju vajag.

 26. Reizēm veselīgāk kožļāt nekā runāt. Drīz pienāks diena, kad Kučinskis un citi čekas sulaiņi lūgsies, lai tiem atļauj 16. martā atdauzīt līdz asinīm savas pieres pret Bŗīvības pieminekļa pakāpieniem, bet būs par vēlu. Karātavu laukumā tos jau gaidīs uzstādītas karātavas no svaiga priedes koka.

 27. Jāsavāc paraksti Mana balss un tas monstrs Pārdaugavā oficiāli jāpārdēvē par Okupācijas pieminekli. Ja jau nojaukt nevar tad taču nosaukumu mainīt var.

 28. Jānis,leģionāra mazdēls Atbildēt

  Piekrītu Austrim! Un paldies jāsaka pie mūsu Brīvības pieminekļa,kas celts par tautas saziedotiem līdzekļiem nevis tikai Lestenes kapos. 50 okupācijas gadus nedrīkstēja likt ziedus nevienos svētkos,tagad brīvajā Latvijā mus pašu varas vīri atkal aizliedz āpat ka’savā laikā komunistu vara. Nožēlojami. Jo vairāk mēs pazemosimies Krievija kā PSRS ideoloģijas mantinieces priekšā,jo vairāk par mums ņirgāsies un mūs necienīs. Jo mēs taču paši sevi nespējam cienīt!!!

 29. Mūsu legionāriem ir jāpasaka paldies par to,ka pateicoties viņu varonībai un pašāizliedzībai neielaižot sarkanos fašistus Kurzemes jūrmalā bija iespējams vēl daudziem iedzīvotājiem doties laivās uz Zviedriju un paglābties no sarkanajām šausmām. Vācija kapitulēja,bet ” varenā” SA tā arī nespēja ieņemt!!! Kurzemes cietoksni,jo leģionāri to nepieļāva. Leģionāriem ar Waffen SS nav nekāda sakara. Aprobežotie un nozombētie Staļinisma aizstāvji ir tikai nozēlojami vēstures mankurti.
  Arī tā saucamajai latviešu valdībai ir jāapgūst vēstures izpratne,la nepazemotu sevi un savu tautu pasaules acīs,noliedzot to,ar ko ir jālepojas.

  • Neviena izdzimteņa priekšā ne par ko nav jātaisnojās. Neviens, kurš cīnījās pret absolūto ļaunumu, nav nosodāms nekādā ziņā. Nirnberga bija tikai izrēķināšanās ar cilvēkiem, kuri aplauza Staļina plānus, padarīt visu cilvēci par debilu vergu masu pēc viņa dzimtcilvēku ģīmja un līdzības.

   • Ну то есть, они все белые и пушистые! Ну давай, зигуй, кричи халь в честь своего главного героя!!!

  • Ja nu 19. divīzija Atbildēt

   tā nosargāja Kurzemi, ko tad tie 250,000 vācieši vińiem tur maisijās pa kājām?

 30. Un kas liedz latviešiem, kaut vai principa pēc, ierasties kuplā skaitā 16.martā pie Brīvības pieminekļa un ar masu atspiest tālu prom sarkano fašistu aizstāvjus. Izvarotājarmijas 9.maija svinētāju ir tikai 1/4 no Latvijas iedzīvotāju skaita, bet pēc viņu aktivitātēm šķiet tās ir 3/4. Kur jūs esat Latvieši?

  • Randy, BR-Deutschland & Latvija, €U. Atbildēt

   Normund, zhetons un 100 cepumi! Attieciibaa uz mani – diemzheel neesmu Latvijaa. Vismaz pagaidaam.

 31. Tapat ka tagad cekas maisu slepeju nozagta valsti ar to saceretu tiem izdevigu velesanu likumu, kurs liedz tos parvelet, bet tikai izveleties, no to saimnieka izliktajiem, mazako skietamo launumu, ta no 2 savstarpeji sakotneji draudzigiem totalitariem rezimiem, vacu bija mazakais launums.
  Tad tagad premjers mums liek fanot par lielako launumu? Tas nozime tikai to, ka mums nav neatkarigas valsts un ka te joprojam par mums turpina nirgaties un liek klausit kremla banditu rezimam.

 32. Vai premjēra kungs var ticami paskaidrot, kādēļ nedrīkst atcerēties 16. martu?

  • Mums ir 11.novembris

   • Jums 11. novembris, bet latviešiem ir arī 16. marts, latviešu varoņu – leģionāru piemiņas diena. Civilizācijas atkritumu zvēriskais naids pret šo datumu ir pilnīgi saprotams, jo leģionāri katra staļinista, WWII noziedznieka un tā mantinieka ģenētiskā atmiņā ir iedzinuši sarkanarmiešu aiz bailēm piepļūtītos kerzavikus

    • Эвона как?! А вы значит, венец цивилизации? Вместе со всеми своими преступлениями, да?! Легионеры это не войска СС? И клятву Гитлеру не давали? И в карательных операциях не участвовали? И в их составе не было полицейских батальонов?

 33. Ministri ies uz 9. MAIJU SVINET UN IERAUT GRAKITI.
  A drosmigie latviesu legionari, kas Latviju no moskiem gribeja atbrivot, netiks pat piemineti. Nekas. Visa tauta vinus atceresies muzam.

 34. ZZS rullē – Lembergs publiskā pasākumā runu tur krievu val., Kučinskis tur rūpi par to, ka tikai 16.martā kāds no valdības nepiedalās gājienā. 9.maijā gan klusē, sarkano fašistu gājienā gan nevienu neaicina nepiedalīties. Vergu dvēseles

 35. un lai nevelkas ari 18 novembri zarka redzu to 18

 36. Vēlies komentēt – pie sienas un reģistrējies,jo sarkanie varas vīri ierobežo tautai izteikt savu viedokli. Atraduši veidu,kā atturēt no viedokļa paušanas un komentāriem,ja ‘MĪLI un SLAVĒ “taukmūļu režīmu – reģistrējies -gan pievāksim ,nu izdzimumi !

 37. Atradies tētiņš,kurš grib pamācīt !Demokrātiska sabiedrība ? Nē ,bailīgā un iztapoņas Kučinska diktatūra.

 38. kucinskis pats būs sirdii kopaa ar 9 maija dzeraajiem.

 39. Kāpēc šai valstij nav lepnums, par tiem, kas cīnījās par Latvijas neatkarību? Krievijai būtu jākaunas, jo viņi karoja pret nacionālsociālistiem, sakāva tos un tagad Putins izveidoja nacionālsociālimu pie sevis, skat, nacionālsociālisma definīciju.

  • Pūķinam “pasaules valdība” pavēlēja darīt tā, kā viņš dara.
   Smirds, kurš tēlo patrīcieti.

  • kāds tur lepnums, Atbildēt

   mori tad savu padarīja, tagad augļus var baudīt īstie kungi !

   • īstie kungi ieradās ar pauniņām uz rungām pār pleciem
    ” vergot fašistiem “.
    Tagad izlaupot atriebjas “pāridarītājiem”.

  • А разве они сражались за независимость Латвии?!!! Вы же сами прекрасно знаете, что это бред! Никакой такой свободы и назависимости Гитлер вам не обещал!

  • Līdz nacionālsociālistiem tiem kā pērtiķiem līdz Marsam.

 40. Kāpēc atkal tiek tiesāti uzvarētāji? Leģionāri savu panāca, cīnoties kara laikā frontē un aukstā kara laikā trimdā. Latvija ir brīva no Krievijas komunistiskās impērijas.
  Tie šovinisti un krievu nacionālsociālisti, kuri nevar sagremot, ka tas, par ko komunistiskais režīms aizsūtīja nāvē 30 milj krievu karavīru vēl tik pat daudz nošāva revolūcijas laikā un dažādās tīrīšanas akcijās, ir sabrucis, sakauts, izmests vēstures mēslainē, tie pulcēsies , lai atkal rietu un rādītu zobus uzvarētājiem.

  • Это вы, что ли, победители?!! А вы ничего не попутали? В той войне эти старички сражались не той стороне, не забыли? И они то как раз проигравшие, как впрочем. и вы тоже. Коммунизм то здесь ни причём, между прочим.

 41. KUCINSKI celi jau kartiba izdari to darbu tad maci kur iet kur neiet atradies skolotajs

 42. Rasnačs ”no darba brīvā mirklī” varētu arī painteresēties kāpēc tiesību aktu vietnē ”Likumi.lv” nav ievietota Saeimas deklarācija par leģionāriem.

Draugiem Facebook Twitter Google+